10 soojendavat teejooki!

Jahedal õhtupoolikul soojenda end maitsva teega! Nami-Nami soovitab kümmet põnevat teejooki:

Suvel korjatud ning kuivatatud saialilleõitest saab kauni ning maitsva tee. Samuti tasub suvel säilitamiseks kuivatada õunakoori/-viile, milles hiljem maitsvat teejooki valmistada – vaata retsepti siit. Õunasõpradele maitseb ka see alkoholivaba õunaglögi, mida sobilik ka pidulikumal koosviibimisel külalistele serveerida.

Serveerimisel imekaunis näeb välja see apelsini ja roosinuppudega teejook, mis maitselt suhteliselt mahe. Proovida tasuks ka piimaga teed, näiteks maitsvat London fog’i, või maitsestada teed vanilli ning sidruniga, mis täidavad toa imehea aroomiga!

 

Köögikapis leiduvatest köömnetest saab lisaks kohevatele köömnekuklitele valmistada ka kasuliku tee, mis eriti hea just seedimisele. Ka ingveritee soodustab seedimist ning soojendab imehästi, kuigi maovaevustega inimesed peaksid seda teed tarbima ettevaatusega.  Vitamiinidest tulvil on sügisene kuum astelpajujook, millele erinevad vürtsid mõnusa aroomi annavad. Põnev ja kaunivärviline on ka küdooniatee, mida kindlasti proovida tasuks!

Martiina Anni
Martiina Anni
postitatud 30.11.2019 10:16 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


Helin Pihlak
postitatud 06.11.2019 15:49

Minu lemmik on ingveritee!

Merx
postitatud 16.11.2019 12:07

Nii tore valik! Ma olen seni lihtsalt teed joonud, aga äkki proovin nüüd midagi põnevamat.