PORTUGAL

Jo
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2013-01-28 03:58:03
Kindasti on Lissabonis hulganisti häid (kala)restorane. Kas keegi oskab soovitada?
Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2013-01-28 13:19:06
Ma olen Lissabonis kahel korral mitmeid päevi koos kohalikega veetnud, ja ehkki me peenemaid restorane ei väisanud, jäi mulle mulje, et üldiselt on seal kalaroad keskmiselt ka väga kõrgel tasemel. Vähemalt olid toidud head absoluutselt igal pool, kus käisime, ja seda vaatamata sellele, kohad said valitud muude sündmuste asukoha järgi (st täiesti tavalised bistroo-tüüpi väikerestod) või näiteks põhimõttel, et mis on streigi ajal lahti. Pigem ma soovitakski ehk proovida konkreetseid kohalikke toite (bakalau!) ja ehk keegi teine oskab mõnd erilist restorani ka soovitada. Üks hoiatus on küll - meie mõistes on portsjonid seal kohutavalt suured ja salatit ei näinud ma peaaegu kunagi. Kuidas kohalikud tilluksed daamid sõid ära eelroa, sellises suuruses prae JA magustoidu, jääb mulle vist elu lõpuni saladuseks.
Tiguteek
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2013-01-28 14:20:36
Lissabonis tuleks eemale hoida nn- restoranide tänavast: Rua das Portas de Santo Ant?o. Mitte, et seal oleks toit halb, aga sinna istudes tunned tõesti, et oled selle linna "suurim turist". Rahu ei saa seal sekundikski: lille- ja muu tränimüüjad tüütavad etc. Selle tänava lähinaabruses on väga tore kalarestoran Sanscho. Merikuradi ja angerja "Caldeirada" oli seal super. Turisti piirkonnast välja jääb juba Rua Santa Martha ja seal on palju pisikesi tascasid ja bistroosid, kus kohalikud käivad ja menüükaart on ruudulisele paberile joonistatud :) Korra võiks ära käia ka fado restoranis Alfamas või Bairro Altos. Kohalikud eelistavad väga kasinat varianti: menüüs ainult bacalhau toidud. Fado-muuseum/restoranis on menüü muidugi rikkalikum, lauljaid palju, aga muidugi on see lõbu seal kallis. Aga mulle näiteks meeldis selline koht nagu Alma Lusitana Väga pop ja trendikas restoran on Bica de Sapato, Kui aga on võimalus linnast välja sõita, siis Cascais ja Estoril on need kohad, kus on edev söömas käia. Cascaisse sõidetakse spetsiaalselt jäätist sööma. Sealne Santini jäätis triibulistes karpides on kõva kaubamärk :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-01-28 14:27:37
Suur aitäh, Blondie ja Tiguteek! Pole küll kalarestoranisoovitus, aga kõikse kuulsamaid kreemikooke (pastéis de nata)saab Lissaboni veerel, Belémis: Pastéis de Belém (Rua Belém 84, 1300 Lisbon). Kena piirkond ka niisama jalutamiseks, vähemalt päevasel ajal. Siin on nt David Leite tore postitus: Pastéis de Belém: On the Trail of a Portuguese Legend

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2013-01-28 16:19:37
Pille:
Pole küll kalarestoranisoovitus, aga kõikse kuulsamaid kreemikooke (pastéis de nata)saab Lissaboni veerel, Belémis: Pastéis de Belém (Rua Belém 84, 1300 Lisbon). Kena piirkond ka niisama jalutamiseks, vähemalt päevasel ajal.
Seda soovitust toetan ma küll kahel käel! :) (Ah, mul tekkis kohe hetkega väga tugev soov, et järgmine tööreis sinna oleks juba lähemal...)
Jo
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2013-01-29 02:46:32
Aitäh kõigile!
Blondie:
Pille:
Pole küll kalarestoranisoovitus, aga kõikse kuulsamaid kreemikooke (pastéis de nata)saab Lissaboni veerel, Belémis: Pastéis de Belém (Rua Belém 84, 1300 Lisbon). Kena piirkond ka niisama jalutamiseks, vähemalt päevasel ajal.
Seda soovitust toetan ma küll kahel käel! :) (Ah, mul tekkis kohe hetkega väga tugev soov, et järgmine tööreis sinna oleks juba lähemal...)
Belemisse on plaan minna nii-ehk-naa, aga kui ka ei oleks, läheks juba ainuüksi nende kreemikookide pärast :) .
Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2013-01-29 12:25:39
Mul tuli nüüd üks konkreetne restoran ka meelde, kus mulle meeldis: Clube de Jornalistas. Kui juhuslikult Lapa piirkonnas liigute, siis võiks soovitada küll, see hoone on väga vahva ja toit oli ka maitsev. Kohalike sõnul olla selline tuntum koht ka, hinnatakse ilmselt muuhulgas suuresti ka haritlasseltskonna pärast, kes seal liigub. Tripadivsoris on Lissaboni restoranidest II kohal.
Jo
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2013-01-30 13:56:17
Blondie:
Mul tuli nüüd üks konkreetne restoran ka meelde, kus mulle meeldis: Clube de Jornalistas. Kui juhuslikult Lapa piirkonnas liigute, siis võiks soovitada küll, see hoone on väga vahva ja toit oli ka maitsev. Kohalike sõnul olla selline tuntum koht ka, hinnatakse ilmselt muuhulgas suuresti ka haritlasseltskonna pärast, kes seal liigub. Tripadivsoris on Lissaboni restoranidest II kohal.
Aitäh, Blondie! Restoran jätab väga õdusa mulje ning asub lisaks veel üsna meie hotelli lähedal. Tõenäoliselt proovin järele :)
Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2014-07-30 14:43:36
Veetsin eelmise nädala Portugali ja Lõuna Hispaania peal ringi sõites. Viimased kolm päeva olime Lissabonis. Sealt sain ka kõige paremad restorani ja toiduelamused. Jagan ka teiega paari head kohta kuhu tasub minna sööma kui Lissaboni satute. Moma Grill Rua Sao Nicolau 47, Lisbon 1100, Portugal (Baixa) Väga mõnun pererestoran, enamik roogi menüüs olid erinevad mereanni või kalaroad. Eraldi tahvlipeal oli Today's catch. Populaarne kohalike seas, ainuke restoran selle tänavapeal, kus menüü ei olnud piltidega:) Hinnad olid väga normaalsed, minu grillitud tuunikala steik oli 12 eurot.. Cervejaria Ramiro Avenida Almirante Reis 1, Intendente, 1100 | 1150-007, Lisbon, Portugal Lisboni parim mereannirestoran, reserveeringuid ei võta, õhtuti olid alati pikad järjekorrad ukse taga. Meie käisime lõuna ajal, siis ootasime umbes 15-20 minutit oma lauda. Hinnad on väga mõistlikud. Casa da India Rua do Loreto 49, Lisbon, Portugal (Baixa) Tegu ei ole india köögi restoraniga vaid traditsionaalse portugali trahteriga. Tagasihoidliku sisustusega kuid rahvast alati pungil toidukoht. Tasub proovida grillitud sardiine, Portugali rahvuskala turska või Piri-piri kana mida nad seal elaval tulel grillivad. Restoran on populaarne kohalike seas, hinnad on väga normaalsed. Muidugi käisin veel Belemis kreemikoogikesi söömas, tasub kindlasti minna, koogid olid imemaitsvad!!

Vanapere köögikatsetused

Kelluke
Postitusi: 66
Kokaõpilane
2015-02-27 00:20:30
Minu lemmik Lissabonis on pisike “urgas“ Taberna da Rua das Flores. Menüü vaheldub iga päev, kõik on kohalik ja värske. Koht on pidevalt rahvast täis ja ootasime isegi lõunatamiseks (koos veel 4 seltskonnaga)lauda. Pressisime oma 3 päevasesse reisi 2 Taberna külastust.

Liivakook