Varsseller

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2012-04-27 18:45:00
Ma ei leidnudki foorumist varssellerile pühendatud teemat (küll aga tuli vastuseid teemadest "Seda ma ei söö" ja "Vastikuim köögivili") :) . Avan siis ise teema. Küpsetasin sellerivarsi ahjus koos kanaga, väga maitsev oli! Jamie ajakirja selleaastases jaanuarinumbris oli ka täitsa mitu lehekülge ahvatlevaid varsselleritoite: estragoni ja veiseliha röstimisest pannile jäänud mahlades küpsetatud seller, seller alla parmigiana, hautatud seller puravikega, marineeritud seller, seller ingveri ja maasikatega ja veel mõned.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2012-04-27 20:57:49
Mari-Liis - ma just vaatasin seda Su blogist. Vaatasin ja vesistasin. Arvestades, et mul on seljataga sõit Tallinnast-Pärnu ning viimane söömine oli ca kella ühe ajal, siis praegu haaraks noad ja kahvlid ning asuks kohe seda sööma:) Kusjuures Jamie pistab varssellerit päris tihti erinevatesse ahjuroogadesse.... või vähemalt olen päris tihti sattunud just selliste retseptide otsa... Olen järgi proovinud ja pettunud ei ole kohe üldse mitte:)

www.kokkama.ee

Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2012-04-27 23:41:36
itaalastel kaib pea enamus suppide sisse varsseller,porgand sibul. mulle maitseb waldorfi salat just selle selleri parast.lohn meenutab kyll natuke kassi pissi lohna aga mega hea asi on ta ja meestele on seller vaga kasulik :D

PAPRIKA: Karima's Food

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2012-04-27 23:59:20
Mulle meeldib varsseller supi sees. Annab just selle õige maitse. Ka hautistesse võib panna. Niisama salatis aga üleliia just ei fänna.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2013-05-09 20:23:01
Tere mul selline küsimus.otsisin turult varssellerit mida ma ei leidnud kuna siin seda ei kasutata eriti aga leidsin varssellerile nii lähedase asja aga nati karvane nagu oleks olnud :) mis asi see on ja mis sellega tehakse.Mulle nagu kuskilt ajusopis meenub ,et keegi eesti suurkokkadest kunagi sellets rääkis aga meeles pole....välja näeb ta nati nagu puisem ja karvasem varsseller

PAPRIKA: Karima's Food

Riinuška
Postitusi: 12
Kokaõpilane
2013-05-31 01:43:36
Karima:
Tere mul selline küsimus.otsisin turult varssellerit mida ma ei leidnud kuna siin seda ei kasutata eriti aga leidsin varssellerile nii lähedase asja aga nati karvane nagu oleks olnud :) mis asi see on ja mis sellega tehakse.Mulle nagu kuskilt ajusopis meenub ,et keegi eesti suurkokkadest kunagi sellets rääkis aga meeles pole....välja näeb ta nati nagu puisem ja karvasem varsseller
Äkki fenkol ehk apteegitill?
Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2013-05-31 16:27:42
Riinuška:
Karima:
Tere mul selline küsimus.otsisin turult varssellerit mida ma ei leidnud kuna siin seda ei kasutata eriti aga leidsin varssellerile nii lähedase asja aga nati karvane nagu oleks olnud :) mis asi see on ja mis sellega tehakse.Mulle nagu kuskilt ajusopis meenub ,et keegi eesti suurkokkadest kunagi sellets rääkis aga meeles pole....välja näeb ta nati nagu puisem ja karvasem varsseller
Äkki fenkol ehk apteegitill?
mkõõõ fenkol pole ta kohe kindlasti ,selle hooaeg sai meil otsa ja fenkol pole karvane!

PAPRIKA: Karima's Food

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-05-31 18:51:30
Karima, kas Sa pilti ei saa teha?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com