TAI KÖÖK

Velociraptor
Postitusi: 13
Kokaõpilane
2009-09-30 18:47:52
Pole just kindel kas Eestis ühtegi taolist restorani on olemas. Villa Thaid ma nüüd Tai restoraniks ei nimetaks. Minu arvates üks huvitavamaid ja maitseelamustelt põnevaim. Kes huvitatud vaadaku David Thompsoni (Nahmi restorani omanik Londonis) "Thai food" http://www.amazon.co.uk/Thai-Food-David-Thompson/dp/1862055149/ref=cm_cr_pr_pb_t Näiteks green papaya saladvõi trout dumpling curry on ülimalt hõrgud ja maitsvad ja mitte just eriti keerukad.
Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2009-11-15 11:04:28
Kuna olen Tais, siis kavatsen sellesse teemasse mõningaid roogasid tekitama hakata. Esimene linnuke on taipärane wokiroog murulaugust, austerservikutest ning krevettidest. Lähemalt saab lugeda siit

http://jucjaco.blogspot.com/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-11-29 22:34:23
Mariliis:
Olin täna pea terve päeva taiköögi koolitusel, valmistasin ja sõin seal järgmisi roogi: vürtsikas porgandisalat pähklitega - Som Tam punase karripastaga maitsestatud maisikoogid – Tod Man Khao Pod kanahakklihaga täidetud kanatiib Peek Gai tai nuudliroog krevettide ja pähklitega - Pad Thai praeriis kanalihaga - Khao Pad Gai vürtsikas lambalihakarri - Guruma Gae austrikastmes hautatud lõhe - Pla Nuang See Jew kookospiima puding õunaga - Sankaja Fak
Mariliis käis Nõmmel asuvas Toiduakadeemias tai köögi koolitusel ja õppis seal ülalnimetatud roogi valmistama. Mul tekkis kihk kohe järele vaadata, et mis nami-namis olemas. Lood kehvasti - leidsin kolm Pad Thai retsepti, aga see on ka kõik :( Õnneks on riiulis olemas Velociraptori poolt üleval kiidetud David Thomsoni raamat Thai Food, nii et saan ehk üht-teist veel retseptikogusse ka teiste rõõmuks lisatud. Valik Tai-päraseid retsepte Nami-Namis

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2009-11-30 07:28:49
Pille, kui see sobib, siis võid sellesama murulaugu-krevetiwoki (Pad Dawk Goochai Gkoong Hed Hoi Nahnglom), millest paar postitust eespool kirjutasin, ka retseptikogusse lisada, see on vägagi Tai roog. Ma lisan oma blogisse ja siiasamma varsti varsti veel mõned Tai retseptid - muidugi Tom Yum Goong, Tom Kha Gai, mõned Tai kastmed, kunagi kindlasti ühed tõelised siinsed lemmikud - vürtsise grillitud loomalihasalati (Num Tok) ja Tai kalakoogid punase karripastaga (Tod Mun pla või Tod man pla), loodetavasti ka ühe kohaliku koka retsepti ja saladused Pad Thai valmistamise kohta. Mariliisi käidud koolituse toitude nimekiri on küll päris pikk ja aukartustäratav. Arusaadavalt on toidud mugandatud vastavalt Eestis kättesaadavale toorainele - Som Tam on tegelikult papayasalat, porgand käib ka sisse, aga papaya on põhiline, Pla Nuang See puhul aurutatakse siin terve kala ära (tavaliselt nt red snapper, ma ei teagi eestikeelset nime, Pille, help? :)), fileerimisest ei tule neil siin suurt midagi välja ja kui nad väiksele kalale selle eesmärgiga oma suure lihunikunoaga lähenevad, siis on pärast kurb vaatepilt, proovisin korra ära :). Kookospuding ei ole ka tavaliselt õunaga, õunad on kallid (üks õun maksab sama palju kui kilo küpseid mangosid).

http://jucjaco.blogspot.com/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-11-30 07:34:19
Juc:
Ma lisan oma blogisse ja siiasamma varsti varsti veel mõned Tai retseptid - muidugi Tom Yum Goong, Tom Kha Gai, mõned Tai kastmed, kunagi kindlasti ühed tõelised siinsed lemmikud - vürtsise grillitud loomalihasalati (Num Tok) ja Tai kalakoogid punase karripastaga (Tod Mun pla või Tod man pla), loodetavasti ka ühe kohaliku koka retsepti ja saladused Pad Thai valmistamise kohta.
Jääme pingsalt ootama! :)
Juc:
Mariliisi käidud koolituse toitude nimekiri on küll päris pikk ja aukartustäratav. Arusaadavalt on toidud mugandatud vastavalt Eestis kättesaadavale toorainele - Som Tam on tegelikult papayasalat, porgand käib ka sisse, aga papaya on põhiline,
Ma natuke kahtlustasin ka seda, sest DT raamatus (ja kuigi autor pole tailane, siis peetakse seda väga heaks raamatuks) leidsin vasted ainult pad thaile - Som Tam oli seal ka papaiaga.
Juc:
See puhul aurutatakse siin terve kala ära (tavaliselt nt red snapper, ma ei teagi eestikeelset nime, Pille, help? :))
Punane riffahven :P

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2009-11-30 07:42:00
Pille:
Juc:
See puhul aurutatakse siin terve kala ära (tavaliselt nt red snapper, ma ei teagi eestikeelset nime, Pille, help? :))
Punane riffahven :P
Oi, aitähh Pille. Mul on kalanimede eestikeelsete vastete leidmisega alati probleeme. Jätan meelde, punane riffahven... :)

http://jucjaco.blogspot.com/

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2009-11-30 09:10:49
Juc:
Pad Dawk Goochai Gkoong Hed Hoi Nahnglom
Seda rooga teeks juba nime poolest :D

le D?ner

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2009-11-30 10:50:57
Juc:
Ma lisan oma blogisse ja siiasamma varsti varsti veel mõned Tai retseptid - muidugi Tom Yum Goong, Tom Kha Gai, mõned Tai kastmed, kunagi kindlasti ühed tõelised siinsed lemmikud - vürtsise grillitud loomalihasalati (Num Tok) ja Tai kalakoogid punase karripastaga (Tod Mun pla või Tod man pla), loodetavasti ka ühe kohaliku koka retsepti ja saladused Pad Thai valmistamise kohta.
Oi, kalakookide retsepti ja Pad Thai valmistamise saladusi ootaks kohe väga! :) Need punase karripastaga maisikoogid (Tod Man Khao Pad), mis me tegime, ei olnud ausalt öeldes kuigi muljetavaldavad- sellised nätsked ja maitsetud rasvased koogikesed. Ei teagi, mis valesti oli-kas tainaretseptis midagi veidi viltu või ei olnud frittimisaeg piisav, midagi oli igaljuhul nihu selle asjaga...
Juc:
Mariliisi käidud koolituse toitude nimekiri on küll päris pikk ja aukartustäratav. Arusaadavalt on toidud mugandatud vastavalt Eestis kättesaadavale toorainele - Som Tam on tegelikult papayasalat, porgand käib ka sisse, aga papaya on põhiline,
oo jaa, lomulikult olid mugandused mängus! Võimaluste piires püüti jääda siiski võimalikult autentseks :) Lisan ka mõned meeleolupildid eilsest üritusest ja toitudest: 1. Peek Gai (kanalihaga täidetud kanatiib): tiivast on kondid eemaldatud nii, et nahka ei vigastata 2. Peek Gai : täidis koosnes isetehtud kanahakklihast, küüslaugust, rohelisest sibulast, küüslaugust, krevettidest, sojakastmest ja kalakastmest) 3. Peek Gai: frittimine 4. Peek Gai:valmis 5. Som Tam (vürtsikas salat/meil siis porganditest/ pähklitega) 6. Pla Nuang See Jew (austrikastmes hautatud lõhe) 7. Guruma Gae (vürtsikas lambalihakarri) podisemas 8. Pad Thai valmistamine

Siit nurgast ja sealt nurgast

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2009-11-30 11:12:45
Lisan siia ka Som Tam'i retsepti, nii nagu me seda valmistasime. Veidi kodukootud variant küll,aga ülimaitsev ja praegusel haiguste hooajal tänu rohkele küüslaugule väga sobiv. Nimetagem seda siis taipäraseks vürtsikaks porgandisalatiks :) 5 küünt küüslauku 5 spl tšillikastet 5 spl purustatud maapähkleid 500 g porgandeid 10 spl Som Tam kastet ( 3 spl laimimahla, 3 spl kalakastet, 3 spl suhkrut) Purusta küüslauk ja pähklid uhmris. Sega kausis kokku kaste, porgand ja uhmrisisu. Sule kauss kaane või taldrikuga ja raputa korralikult läbi.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-11-30 13:09:49
Tallinnas on selline koht ka olemas - http://www.bangkok.ee/ Käinud ei ole, kommenteerida ei oska.

Profa köögipool

< 1 | 2 | 3 | 4 >>