AHJUD: praeahi (sh gaasiahi vs elektriahi)

Tuutupiilu
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2010-09-23 23:30:45
Tere Hakkan majapidamisse ahju soetama ja kuna mu köök on väga pisike, siis otsustasin valida nn kombiahju (praeahi ja mikrouun ühes). Kuna mudelit, mille olin välja valinud (Samsung) kahjuks enam Eestisse ei tooda, siis otsin alternatiive. Hinnaklass kuni 10 000. Silma jäid Fagor ja Brandt, aga erinevalt Samsungist on neil (lisaks siis mikrouunifunktsioonile ja grillile) küpsetamiseks vaid pöördõhk (ventilaator tagaseinas), Samsungil oli ka ülemine ja alumine küttekeha, mida sai kasutada eraldi ning pöördõhu jaoks kaks ventilaatorit ahju külgedel. Kas ainult pöördõhku kasutades on ka võimalik küpsetada kooke, liha ja kõike muud nagu tavalise praeahjuga? Aitäh vastajatele!
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-09-24 09:21:51
Tuutupiilu:
Tere Hakkan majapidamisse ahju soetama ja kuna mu köök on väga pisike, siis otsustasin valida nn kombiahju (praeahi ja mikrouun ühes). Kuna mudelit, mille olin välja valinud (Samsung) kahjuks enam Eestisse ei tooda, siis otsin alternatiive. Hinnaklass kuni 10 000. Silma jäid Fagor ja Brandt, aga erinevalt Samsungist on neil (lisaks siis mikrouunifunktsioonile ja grillile) küpsetamiseks vaid pöördõhk (ventilaator tagaseinas), Samsungil oli ka ülemine ja alumine küttekeha, mida sai kasutada eraldi ning pöördõhu jaoks kaks ventilaatorit ahju külgedel. Kas ainult pöördõhku kasutades on ka võimalik küpsetada kooke, liha ja kõike muud nagu tavalise praeahjuga? Aitäh vastajatele!
Tuutupiilu, kas mikroahi on hädavajalik? Meie peres kasutatakse seda ainult aeg-ajalt (üsna harva) toidu ülessoojendamiseks ning või sulatamiseks, kui kuskil retseptis sulavõid vaja on (aga sedagi teen viimasel ajal pigem potis pliidi peal). Mul lihtsalt kunagi ammu-ammu ühes Edinburghi ühikas oli see kombineeritud mikro+tavaahi. Küpsetas kenasti, aga ikka suutsin üks kord metallist koogivormi mikrorežiimile jätta, mille tulemusena välkus hulgaliselt sädemeid ja korgid läbi läksid. :O

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2010-09-24 09:56:15
Tuutupiilu:
Kas ainult pöördõhku kasutades on ka võimalik küpsetada kooke, liha ja kõike muud nagu tavalise praeahjuga?
Mina küpsetan kõike pöördõhku kasutades, ainult pruunistamiseks või röstimiseks kasutan grill-režiimi. Mikroahju peamiselt või või šokolaadi sulatamiseks, vääääga harva toidu soojendamiseks.

Liisi Blogi

Dee
Postitusi: 360
Abikokk
2010-09-24 22:18:15
Tuutupiilu:
Tere Hakkan majapidamisse ahju soetama ja kuna mu köök on väga pisike, siis otsustasin valida nn kombiahju (praeahi ja mikrouun ühes). Kuna mudelit, mille olin välja valinud (Samsung) kahjuks enam Eestisse ei tooda, siis otsin alternatiive. Hinnaklass kuni 10 000. Silma jäid Fagor ja Brandt, aga erinevalt Samsungist on neil (lisaks siis mikrouunifunktsioonile ja grillile) küpsetamiseks vaid pöördõhk (ventilaator tagaseinas), Samsungil oli ka ülemine ja alumine küttekeha, mida sai kasutada eraldi ning pöördõhu jaoks kaks ventilaatorit ahju külgedel. Kas ainult pöördõhku kasutades on ka võimalik küpsetada kooke, liha ja kõike muud nagu tavalise praeahjuga? Aitäh vastajatele!
Mul on eraldi integreeritud Fagori ahi (ja ka Fagori keraamiline pliit). :) Mul on samuti väga väike köök, aga suutsin õnneks ilusti ära mahutada. Praktiliselt kasutangi ahjul ainult pöördõhku, kuigi ahjul on ka kõik muud funktsioonid (alt, pealt, grill, sulatus jne). Kõik valmib pöördõhuga juba aastaid ja väga hästi valmib - olgu siis ahjus kook, liha, besee, pitsa jne. Mikroahjufunktsiooni pole, selle kohta ei oska kahjuks öelda.
Gabriella
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2011-03-24 23:54:24
Suure otsimise peale valisin endale välja sellise elektriahju http://olmetehnika.ee/?sProduct_code=FP225XS1 aga suureks pettumuseks sain täna teada, et seda ahju neil ei ole. Mul on pea juba paks sellest otsimisest. Kuna siin palju kokkajaid siis sooviks, teie soovitusi.
Krõõp
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2011-04-28 14:18:16
Tere! Kas kellelgi on kodus integreeritav kompaktahi (45 cm kõrge)? Kas olete sellega rahul või soovitaksite pigem mujalt ruumi kokku hoida ja normaalsuurusega ahi soetada?
Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2011-08-01 13:46:09
kas oskab keegi öelda, kas kõik elektriahjud on sisu poolest sama laiad või on ka mõni mudel suuremate mõõtmetega?

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2011-08-02 09:53:07
Isegi kõige tavalisemad 60x60 pliidi ahjud on seest erinevate mõõtmetega. Kuigi seal on erinevus vaid paaris sentimeetris. Mul kunagi on olnud üks integreeritav AEG, mis oli seest u. 5 cm laiem kui tavalise pliidi ahi (ka välislaius 60 cm, hästi õhukese seinaga) ja siis üks integreeritav disainiime Gaggenau, mille välislaius oli 90 cm, aga sees oli ainult midagi 65-70 vahel. Mõlemad tuli kataloogist tellida.
Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2012-02-12 17:32:22
Kas mugavam on selline praeahi, kus uks tõmmatakse välja koos plaatide/restidega või selline, kus uks tehakse tavapäraselt lahti, kuid plaadid/restid tõmmatakse välja siinide peal? (mul seisab lähiajal ees valik ja oleks huvitav teiste arvamusi kuulda. Siiamaani mul on kõige lihtsam ja tavalisem ahi, kus plaat või pott tuleb lihtsalt ahjust välja tõsta).

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2012-02-12 18:26:37
Mul eelmine ahi oli siinidega-ülimugav asi ikka...ainuke viga oli see et ahju uks ei seisnud lahti, aga samas ma ei saa ka väita, et see nt põranda viga polnud...

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>