AHJUD: praeahi (sh gaasiahi vs elektriahi)

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2012-02-12 21:29:44
Ma suure hurraaga hankisin sellise, millel siinid. Lõpptulemus oli see, et ma ei harjunudki sellega ära - minu meelest oli see tülikas, pidevalt vaja ümber tõsta, ja millegipärast kippusid plaadid seal peal kolisema (muidugi võimalik, et konkreetse ahju viga). Võtsin siinid välja ja nüüd nad seisavad juba mitu kuud niisama kapi otsas ning kordagi pole enam puudust tundnud. Ise veel valisin algul selle järgi just selle mudeli, et siinid olid olemas...
Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2012-02-12 21:44:33
Petu:
Kas mugavam on selline praeahi, kus uks tõmmatakse välja koos plaatide/restidega või selline, kus uks tehakse tavapäraselt lahti, kuid plaadid/restid tõmmatakse välja siinide peal? (mul seisab lähiajal ees valik ja oleks huvitav teiste arvamusi kuulda. Siiamaani mul on kõige lihtsam ja tavalisem ahi, kus plaat või pott tuleb lihtsalt ahjust välja tõsta).
Minul on väljatõmmatavate siinidega AEG ahi ja olen väga rahul. Mugav kasutada, kui restil on mõni raske pott või nt plaaditäis kartuleid. Samuti on hea jätta küpsetis väljatõmmatud siinidel restile jahtuma. Sellist, kus koos uksega tulevad restid välja, mina kohanud ei ole.

Liisi Blogi

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-25 18:47:40
Saara:
Mul selline mure, et ahjul on läinud tihend katki nii, et alumine tihendi osa täiesti ripub. Küpsetasin täna ahjus soolast pirukat ja see jäi seest toores, kuigi kunagi varem ei ole sellist asja olnud. Kas probleem võib olla tihendis (ahi ei hoia sobivat temperatuuri vms)? Kas ahjuukse tihendit saab kuidagi vahetada või tohib seda kokku tagasi liimida? Tegu on Brandt ahjuga.
Saara, kas Sul eraldi kontrolltermomeetrit ei ole? Siis saaksid kinnitust, kas on see tihendi puudumine süüdi või mitte. Aga arvatavasti ikka on, sest kuum õhk paneb ju plehku lihtsalt. Kas maaletooja käest oled uue tihendi kohta küsinud?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Saara
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2012-05-25 19:14:57
Pille:
Saara:
Mul selline mure, et ahjul on läinud tihend katki nii, et alumine tihendi osa täiesti ripub. Küpsetasin täna ahjus soolast pirukat ja see jäi seest toores, kuigi kunagi varem ei ole sellist asja olnud. Kas probleem võib olla tihendis (ahi ei hoia sobivat temperatuuri vms)? Kas ahjuukse tihendit saab kuidagi vahetada või tohib seda kokku tagasi liimida? Tegu on Brandt ahjuga.
Saara, kas Sul eraldi kontrolltermomeetrit ei ole? Siis saaksid kinnitust, kas on see tihendi puudumine süüdi või mitte. Aga arvatavasti ikka on, sest kuum õhk paneb ju plehku lihtsalt. Kas maaletooja käest oled uue tihendi kohta küsinud?
Kirjutasin maaletootjale, loodan, et saan abi. Kontrolltermomeetrit mul ei ole. Eile tegin ahjus kala, siis ei saanud midagi aru, et see katkine tihend midagi mõjutanud oleks.
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-05-25 20:29:21
Võid proovida panna temperatuuri natuke kõrgemaks, et kompenseerida sooja õhu väljavoolu, aga ega niimoodi kaua pole otstarbekas maailma kütta, ajutiselt võib aidata. Aga võid proovida ka midagi sinna ette toppida/kleepida, oleneb muidugi tihendi asukohast.

Zap*

Kaneelikang
Postitusi: 83
Kokaõpilane
2016-09-18 16:53:11

Ostsin uue AEG elektripliidi. Praeahjul on olemas nii pöördõhuga küpsetamine kui ka alt ja pealt kuumus ventilaatoriga. Mis neil vahet on? Ja millal mida kasutada?

<< 1 | 2 | 3 | 4 >