Suupisted

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-11-30 00:12:54

Soomlaste rukkinööbid on jube tänuväärne suupistete algmaterjal. Ülal on neid juba mainitud, aga siin mõned ideed veel soome toidublogidest:

Parma singi ja toorjuustukreemiga @ Hellapoliisi:

Kuumsuitsulõhe ja toorjuust @ Lempikakku

Kalkuni suitsufilee @ Kariniemen Kotitila:

Suitsutatud põhjapõdrakreem @ 4 Catering:

Cheddar juust & kurgikaaviar @ Sorsanpaistaja

Suitsupõder @ Open Café:

Makutakuu:

Õrnsoolalõhe @ Villa Caramilla

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2014-01-10 13:19:26

Need samad nööbid läksid mul lauale erinevate täidistega:

- peedi-mädarõikasalat röstitud seesamiseemnetega
- peet ja sinihallitusjuust
- praetud räim koduses marinaadis (poest) ja värsked pohlad

Viimased, kala ja marjadega olid minu meelest kõige paremad ja said ka kõige kiiremini otsa! :)

Jazzino. teen. naudin.

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2014-09-19 16:22:50

Nööbid käisid ahjust läbi Nami-Namis selline variant

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-09-27 20:42:54
24.9.2014
Katukatu:
Tere, Küsimus kokkajatele, on teil soovitada suupisteid, mida eelmisel päeval sobib täiesti valmis teha? Pidulikuks sündmuseks on hästi mitteformaalne pulm, kus peale registreerimist on vastuvõtt vahuveini ja suupistetega ja neid viimaseid toovad külalised kaasa. Samal päeval ei jõua teha ja pähe tulevad ainult juustu-tuuleoad. Ideed on teretulnud!
Zapxpxau:
Tuuletaskud, lavaširullid, näkileivakesed, täidetud munad, täidetud tomatid, minivõileivad, tikuvõileivad (lihtsalt ajad asjad tiku otsa, mis koos hästi maitsevad). Jne. Poes on ka neid valmis muretainakorvikesi, mida hea lihtne täita on.
25.9.2014
Katukatu:
Igasugused täidetud ja määrdega asjad ei püsi minu arvates esinduslikud kui need 16 tundi enne valmis teha, tuuletaskud lähevad maru pehmeks, sama lugu on korvikestega ja tiku võileiva määre imbub sisse, maitsed sulanduvad. Tomat ehk sobiks, aga see on liiga happeline vahuveini juurde. Aga ehk lavashi rulle ananv teha kui igasugune roheline ja aedvili välja jätta ja kuivemat sorti määre teha. Aitäh idee eest!
Ilsu:
Aga võileivatort võiks äkki sobida. Üks asi teha ja paljud neist peavad just seisma. Saab uhke ja väärilise teha :) Ja no siit http://www.nami-nami.ee/Board/Forum/ViewTopic/2492 võiks ju küll midagi leida. Kasvõi needsamad rukkinööbid need on ka järgmisel päeval täitsa ok, katsetatud ;)
Zapxpxau:
Kõik oleneb täidisest, kui ei ole nii vedel täidis, siis ei imbu ka korvikesed läbi. Üks nipp on ka selline, et korvikesed munaga pintseldada, ahjust läbi ja lasta jahtuda. Muna toimib siis kaitsekihina ega lase täidisel tainasse imbuda. Tikuvõileibadel ei pea ju üldse määret olemagi, need on lihtsalt tiku otsa aetud suupistekooslused.
Aniitram:
Olen teinud tuuletaskuid erinevate täidistega (no näiteks kukeseened+toorjuust, muna-singi, tuunikala jne) ja kui tegin tihke täidise, siis ei läinud tuuletaskud järgmiseks päevaks liiga pehmeks. Võileivatort on minu aravates ka hea mõte- saab teha kasvõi pisikeste ruudukestena igaleühele. Mõned küpsetatud minipirukakesed (a'la tartaletid) on ka järgmisel päeval head.
Ilsu:
Mulle meeldivad need leivatordid ka, pärast saab ju lõigata ruudukesteks ja näiteks muffinipaberile panna.Leivatordid - sellised õige magusad
[8quote=Katukatu]Oi kui palju ideid. Siin, kus elan kahjuks rukkileiba ja salatikorvikesi ei müüda. Aga sellest Ilsu lingitud teemast leidsin veel ideid. Ja võibolla tõesti siis üks kuivem täidis tuuletaskutele kui ma tuuleubasid nagunii teen. Võileviatordi jätan vist teiseks korraks, pole kunagi teinud ja ei julge selle peale minna :)]/quote] (Tõstsin ühe teema siia üle).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-01-29 11:33:48
12.10.2008:
Ssille:
Sain mõni aeg tagasi kingituseks Tuneesiast toodud sekseri, milles on 6 väikest tilgakujulist kaussi, laiemast kohast 3 cm laius ja pikkus ka umbes 3 cm. Probleem on selles, et pole saanud seda kasutada, kuna ei oska välja mõelda, mida nii väikestesse kausikestesse panna. Teeks hea meelega mehe ja ta sõprade jaoks sinna midagi kui nad meile külla tulevad, aga peale marineeritud küüslaugu ei tule midagi meelde. juustukuubikuid annaks ka panna, aga ma eelistaks mingeid ise tehtud suupisteid. Ootan huviga teie ettepanekuid!
13.10.2008:
Zapxpxau:
Kuna need kausid on ikka imeväikesed, siis ma arvan, et võiksid seda kasutada erinevate dippide ja määrete serveerimiseks. Tapenade, anšoovisepasta, küüslaugu-juustumääre jne. Kuus erinevat määret kausikestes ja eraldi vaagnal mingi leibade, tšipside, kreekerite valik. Kujutan ette, et ka cr?me br?lée magustoitu võiks sealt serveerida, 100c kuumust kannatavad? Kui ka rohkem ei kannata, siis 100c juures saab edukalt magustoidu küpseks nii väikestes vormides. Portsjon ise oleks küll väike, aga koos ühe-kahe sorbeepalliga piisav.
13.10.2008:
Pille:
Need kausid on tõesti ju imetillukesed :) Xapxpxau soovitused on head - ma lisaks siia ka nt Egiptuse dukkah-segu - sinna hea kasvõi keedetud vutimune või oliiviõlisse kastetud pehmet saia dippida. Siin veel valik dipikastmeid.
13.10.2008:
Ssille:
Aitäh! Eks ma pean mõtlema, mida teha, dipi varianti ma mõtlesin ise ka, aga niipalju poleks seda vaja, et kõikidesse kaussidesse. Ahju neid kausse kindlasti panna ei või, nad on värviliste mustritega.
9.11.2008:
Ssille:
Leidsin ka lõpuks pika mõtlemise tulemusena oma pobleemile ühe lahenduse: kalasekser.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >