SOOME KÖÖK

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2012-12-06 22:08:13

Nonii, siis kui mina kohale jõuan, on Pille juba kõik viited mu Soome-teemalistele artiklitele ja postitustele siia kenasti kirja pannud :)

Aga jah, vorschmack tuleb selle retsepti järgi superhea:

Ka Profa on järgi proovinud ja heaks kiitnud :)

Ellen Svinhufvudi tordi foto on mul arvutist jalga lasknud, aga Soome 3-nda presidendi abikaasa kuulsa koogi retsept on selline:

Ellen Svinhufvudi tort

Tordipõhi:
6 munavalget
3,5 dl tuhksuhkrut
2 dl (150 g) kooritud ja jahvatatud mandleid
Mokakreem:
0,75 dl (65 g) suhkrut
1,5 dl kanget kohvi
1,5 dl 10 %-list koort
300 g võid
1,5 dl (100 g) kooritud ja jahvatatud mandleid
Kaunistuseks:
80 g mandlilaaste
tuhksuhkrut

Soojenda ahi 125 kraadini.Vahusta munavalged ja tuhksuhkur kõvaks läikivaks vahuks.Sega jahvatatud mandlid ettevaatlikult munavalgevahu hulka.Määri vaht 4 eraldi ristkülikuna (15 x 22 cm) kahele küpsetuspaberiga vooderdatud, võiga määritud ja kartulitärklisega ülepuistatud ahjupannile.
Tõsta ahjupannid ahju üla- ja alaossa. Küpseta umbes 1,5 tundi. Vaheta paar korda selle aja jooksul ahjupannide asukohta.
Eemalda tordipõhjad veel soojadena ettevaatlikult ahjupannilt ja tõsta restile jahtuma.
Sega suhkur kuuma kohviga, jahuta täielikult. Lisa koor.Vala kohvisegu peenikese nirena toasooja pehme või hulka, samal ajal pidevalt tugevasti segades. Lõpuks lisa kreemile jahvatatud mandlid.
Pane kook kokku. Selleks tõsta üks põhi serveerimis­alusele ja määri kreemi peale. Jätka samamoodi, kuni kõik neli põhja on kreemiga kihiti üksteise peal. Määri kreemi tordi peale ja äärtele. Rösti mandlilaastud kuival pannil kuldseks, jahuta ja kaunista nendega tort pealt ja külgedelt. Raputa peale tuhksuhkrut.Hoia torti serveerimiseni külmkapis, kindlasti koos kange kohviga.

No ja siis ju tegelikult heeringakaaviari võib ka täitsa Soome-päraseks tituleerida. Sellel fotol olev kaaviar on muidu blogiretsepti järgi tehtud, aga lisasin veidike siiamarja.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-12-09 20:28:11
Täna oli meil menüüs paar soome toitu, jagan viiteid ka siin. Küpsetasin võisilmakukleid (voisilmäpulla), mis olid mõnusad ja kardemonised!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-12-09 20:30:33

Soome tippkoka Hans Välimäki "Mummola" raamatust leidsime ahjujuustu retsepti. Tavaliselt tehakse seda rooga ternespiimast, aga Välimäki soovitas vee-piimapulbri-muna kombinatsiooni ja kuna mul oli terve pakk Valio piimapulbrit ootel, siis katsetasime:

Sõime moosiga. Omapärane. Rohkem ilmselt ei teeks :P

Ternespiimaekspertide sõnul meenutas kergelt ahjus küpsetatud ternespiima.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2012-12-10 13:38:44

voisilmät

PAPRIKA: Karima's Food

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2012-12-11 19:39:24

Olen ikka jõulude ajal Soome toite saanud ja nende suur fänn. Kooskokkamise puhul tegingi ühte lemmikut: kaalikavormi. Lisaks uurisin veel, mida Soomes kodus pakutakse ja katsetasin ka õuna-juustu salatit vahukoorega. Teine salat, mis alatasa laual on marineereeritud peedist ja vahukoorest, kuid seda seekord ei teinud. Kolmandaks proovisin siit ühte retsepti.

Kaalikavormi retsept on ka nami-namis, aga mul oli veidi teistsugune (muna polnud ja riivsai käis sisse ka):

2le
üks suur ja üks väike kaalikas - keeda ja püreesta
suhkrusiirupit (ehk u 2 spl)
pisut soola
mõnuga pipart
u 100 ml vahukoort
veidi riivsaia vormi sisse ja veidi peale
mõned viilud võid

Sega kõik kokku, riputa peale veidi riivsaia ja tõsta kõige peale veidi võid. Küpseta 180 kraadiga poolteist tundi. See kaalikavorm on üks mu lemmikjõulutoit.

Porgandivormi tehakse ka, aga kaalikas on minu meelest tunduvalt maitsvam.

Salatis oligi vaid juust, õun ja vahukoor. Mul said liiga suured tükid, võiksid pisemad olla.

Ja peeditoit: http://nami-nami.ee/retsept/881/peedipasteet Millest ei saanudki täpselt aru. Et millega seda süüa või kuidas talle läheneda :)
Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2012-12-11 23:47:29

"porolihaga" pirukas

Da Vahtra Residence

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2012-12-11 23:47:56

Runebergi koogid

Da Vahtra Residence

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2012-12-11 23:49:15
ja uus tulemine "ahjupiimale"

Da Vahtra Residence

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2012-12-12 00:14:33

klaasimeistri lõhe

Da Vahtra Residence

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-12-12 00:14:44

Itsenäisyyspäivän juhlavastaanoton tarjoilu 2012

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>