Lemmiksöögid Eesti ja maailma köögist

Kaare
Postitusi: 197
Abikokk
2010-05-02 09:42:02
Kodumaistest toitudest meeldivad mulle: kodujuustusalat kurgi, tomati, redise ja maitserohelisega; suitsulatikas; sütel grillitud VÄRSKE haug (tund aega tagasi püütud :) tilli ja võiga; kukeseenekaste värske kartuliga; metsmaasikad ja mustikad piima ja hästi vähese suhkruga; peenralt nopitud porgand ja kaalikas niisama krõmpsutamiseks. Aga kõige kõige paremad maitseelamused on lapsepõlvest. Isa ja vanaema pidasid sigu ja seatapu päeval küpsetatud värske sealiha ja maks, maitsestatud ainult soola ja pipraga - super!!! Ja muidugi keedetud keel. Ükskõik kus välismaal lähen ma hulluks puuviljade peale, mis on mitu korda suuremad, magusamad ja mahlasemad kui need, mis siin Eestis müüakse. Ja Saksamaal sööksin ma ainult šokolaadi :)

Koopatibi küpsetab...

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2010-05-08 12:30:34
lihtsam on öelda, mis muudest köökidest meeldib, sest eesti köögist meeldivad liiga paljud asjad, et neid kirja panna. sushit armastan aastast 97 ja armastus ei ole veel vähenenud. pekingi part on väga hea. käsitsi tehtud pelmeenid. serrano sink ja muud selletaolised. mozzarella ja paljud muud juustud, nende originaalsetes tootmiskohtades. inglismaal, eriti Shotimaal tehtud fish´n´chips. kirsijäätis Ungaris. muulid madalmaades ja Prantsusmaal. ja veel paljud muud asjad, eriti värsked mereannid.

Da Vahtra Residence

Roller
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2010-12-18 23:39:17
Eesti: kama Välismaa: juustud
Shiltsa
Postitusi: 54
Kokaõpilane
2011-02-05 13:53:38
Eesti: kohupiim, kodujuust (eriti murakamoosiga variant), hapukurk, hapukapsas (värske), must leib, kaeraküpsised, keefir, jogurtid, kohukesed (iseäranis Bono toffee), koduaia õunad, metsamarjad, kamavaht kindlasti ka. Mujalt: itaalia road (pastat ja pitsat ja risotot võikski sööma jääda), tai vürtsised supid, india karrid, vürtsikad tortillad.

toidupeegeldused.com

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2012-02-16 15:02:05
Issand ma ei tea, miks ja kuidas ma siia teemasse jõudsin.. aga praegu on kohutav isu kama järgi - noh sellise ehtsa hapupiimaga, kus lusikas sees püsti seisab. Sellist vast enam kusagilt ei saa....

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2012-02-16 21:02:53
Silx:
Issand ma ei tea, miks ja kuidas ma siia teemasse jõudsin.. aga praegu on kohutav isu kama järgi - noh sellise ehtsa hapupiimaga, kus lusikas sees püsti seisab. Sellist vast enam kusagilt ei saa....
Kas Nopri toorpiima hapendamisel ei tule õiget hapupiima? (See muidu täitsa vabalt isegi Kaubamajas müügis, ei pea kuskilt maheringi kaudu taga ajama).
Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2012-02-26 18:27:32
Eestis on lemmikud piim,heeringas igas variandis ja igal ajal :) kiluleib,must leib ja kohupiim muus maailmas liibanonist saadud shwarma,egiptuses just aswanis saadud kalasupp,koftad,hummus,pariisis igast saiakesed ja koogikesed :) teod,konnakoivad,austrid. tegelikult on see v?ga pikk mis mulle mujalt maitseb :) ja Itaaliast kondlasti kastanid,pastad risottod...

PAPRIKA: Karima's Food

Gretithy
Postitusi: 133
Abikokk
2012-10-02 21:21:21
Eestis käies tellime tädilt alati seljankat, sest ta teeb seda lihtsalt NII hästi. Eestipärastest toitudest igatsen samuti igasuguseid piimatooteid, eriti kohupiima ja korralikku hapukoort. Mujalt maailma nimekiri on pikem - kariibide toidud (eriti riisi ja kanatoidud), mehhiko toidud igat moodi, hiina-jaapani-tai päritolu toidud ja palju muud, sest süüa mulle meeldib, eriti vürtsikaid toite.
liisu35
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2014-11-14 17:29:43
Eesti piimatooted on üle kõige.

Reklaamtooted

<< 1 | 2 | 3 >