JAAPANI KÖÖK (v.a. sushi/suši)

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-11-24 22:51:48
NB! Sushi/zushi/suši teema on eraldi! Tempura juurde pakutav kaste Peale jubedat külaskäiku hiljuti avatud Mangasse (endine Ami-Ja) tekkis soov kodus ise tempurat teha. Tegemine jäi aga selle juurde pakutava kastme taha pidama. Nimelt ei tea ma täpselt mis kaste see on või mis ained kokku segatud. Ehk mõni teadjam oskab aidata.

Zoozi tegemised

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-11-25 08:00:05
Zoozi:
Tempura juurde pakutav kasteTegemine jäi aga selle juurde pakutava kastme taha pidama. Nimelt ei tea ma täpselt mis kaste see on või mis ained kokku segatud. Ehk mõni teadjam oskab aidata.
Muljeta sellest uuest restoranist ikka ka, eks (siin) :) Selle tempura retsepti juures soovitatakse kastme jaoks kokku segada sojakase, vesi, riisiäädikas, suhkur ja viilutatud talisibul. Õhtul, kui aega on, vaatan mõned jaapani kokaraamatud läbi ja uurin, mida seal soovitatakse.. Ühtlasi teen selle teema üldiseks jaapani köögi alaseks teemaks, nii et edaspidine diskussioon võiks siin olla :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-01-11 22:06:38
Zoozi:
Tempura juurde pakutav kaste Peale jubedat külaskäiku hiljuti avatud Mangasse (endine Ami-Ja) tekkis soov kodus ise tempurat teha. Tegemine jäi aga selle juurde pakutava kastme taha pidama. Nimelt ei tea ma täpselt mis kaste see on või mis ained kokku segatud. Ehk mõni teadjam oskab aidata.
Viimases Oma Maitses (jaan/2009) on tempurast juttu ja sinna juurde käiva kastme (tentsuyu) retsept ka antud: 1 kl dashi't 1/6 kl mirin'it 1/6 kl sojakastet Tekkis küsimus, kust saaks dashi't?

Zoozi tegemised

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-01-12 20:30:39
Dashi tuleb vist ise keeta. Mul on ka asjad varutud, aga pole veel asja käsile võtnud.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-01-12 20:32:14
Zapxpxau:
Dashi tuleb vist ise keeta. Mul on ka asjad varutud, aga pole veel asja käsile võtnud.
Nami-Namis on täitsa olemas ja kokandussõnastikus on ka dashi kohta kirjutatud. Edinburghis elades tegin sohki ja kasutasin lihtsalt seda Dashi-No-Moto pulbrit :O

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-01-13 00:20:13
Kas seda Dashi-No-Moto pulbrit müüakse Eestis ka kusagil? Pille, ei tulnud pähe, et võiks siit uurida, tänud :)

Zoozi tegemised

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-01-13 14:28:33
Zoozi:
Kas seda Dashi-No-Moto pulbrit müüakse Eestis ka kusagil?
Dashi-no-motot ei ole näinud (aga see on konkreetne bränd), küll käisin täna Piprapoest läbi ja seal on müügil Hondashi e. tuunikalapuljongi kontsentraat. 60 g purk maksis 125 krooni. Kohe uksest sisenedes vasakul asuvas riiulis. Jaapani toode, sisaldab glükoosi, maitsetugevdajaid (E621, E627, E631), soola, tuunikalajahu ja tuunikalaekstrakti.
Zoozi:
Pille, ei tulnud pähe, et võiks siit uurida, tänud :)
:O:O :O ??? :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-04-19 19:13:14
Meile tuli Jaapanist "toiduabi" pakike, saatjaks sõbranna Ryoko. Nii et varsti hakkame ohtralt jaapani roogi tegema :D Nagu näha, siis on tooted jaapanlastele mõeldud ja ühtegi ingliskeelset sõna pakenditel pole. Õnneks on Ryoko abivalmilt seletavad sildikesed peale kleepinud :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-12 11:34:04
Läks küll natuke aega, aga nüüd järgmisel nädalal on plaanis jaapani õhtusöök ära teha. Panen siia enda tarbeks (ja natuke ka külla tulevate sõprade tarbeks) kirja, et mis konkreetselt jaapanipärased komponendid mul kodus olemas on: KASTMED-ÄÄDIKAD: 2 pudelit mirini riisiveinipõhist maitsekastet: Mikawa Mirin (Clearspring) & Mikawa Mirin (Arche Naturküche) 1 pudel Ume-ploomi maitseäädikat (Clearspring) Suur pudel sojakastet (Kikkoman) Väike pudel Tamari-sojakastet (Clearspring, sobib ka gluteenitundlikele) Pudel Teriyaki-marinaadi (Kikkoman) MISO: Pakk Shiro Miso mahedat riisimisot (Arche Naturküche) Pakk tumedat misopastat (sõbranna Ryoko saadetud, tüüp veel teadmata) MAITSEAINED: Pakk wasabi-pulbrit (Seasoned Pioneers) tuubitäis wasabi-pastat (S&B) topsike Shichimi-togarashi maitseainesegu (S&B) Pakike wakame e. jaapani meresalatit (Piprapood) kahte sorti dashi-pulbrit (Katsuo-dashi ja Kombu-dashi) Veel kahte sorti dashi-pulbrit (neist üks on soola- ja naatriumglut. vaba, pärit Aichi provintsist, nagu mu sõbranna Ryokogi) NÄKSID: mitut sorti NUUDLID & RIIS: kahte sorti "jaapani nuudleid" Pakk sushi-nori lehti (Blue Dragon) pakk sushi-riisi (Blue Dragon) LISAKS: Pakk matcha-teed (sõbranna Ryoko saadetud, ülal) Panko-riivsai (Piprapoest) KÖÖGIVILJAD: edamame ube saab NOPist mooli rõigast on pea igas poes värsket perillat ehk pronkslehte (või oli see pronks-lutiklehte) on ka poodides müügil (täiendamisel)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-12 12:36:58
Panen jaapani kokaraamatud ka kirja. Ühtegi eestikeelset mul pole ja võõrkeelseidki on vaid 4 (või 5, olenevalt sellest, kas wagamamat ka lugeda), lisaks peatükid-artiklid mujal: Harumi Kurihara: Harumi's Japanese Cooking (2005) Harumi Kurihara: Harumi's Japanese Home Cooking (2006) Shirley Booth: Food of Japan (2002) The Better Home Association of Japan: Japanese Home Style Cooking (1986) Hugo Arnold: the Wagamama Cookbook (2006) Hisayuki Takeuchi "Japanese cooking" peatükk raamatus "The Cook's Book" (2005) Lisaks jaapani retseptid Nami-Nami retseptikogus Artiklid ajakirjades: Olive, March 2006 BBC Good Food, November 2006

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>