TOIDUAKADEEMIA Tallinnas, Nõmmel

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2013-09-29 19:37:29
Nami-Nami igaastasel tordivõistlusel õnnestus mul välja teenida pääse Toiduakadeemia koolitusele. Suured tänud ! Käisin koolitusel TAI KÖÖK ja pitsiline CARVING kus oma oskusi jagasid Toiduakadeemia peakokk Tarvo Kullama ja carvingukunsti juhendas Liis Läll. Oli väga meeleolukas ja sisutihe päev, suurepärane seltskond ja väga maitsev toit. Menüüs oli TOM YUM PLA – vürtsikas supp kalaga GOONG THOOD – krõbedad hiidkrevetid KRATONG THONG GAI – kanalihatäidisega korvikesed PEEK GAI – täidetud kanatiivad KHAO PHAD GOONG – praeriis krevettidega MASSAMAN GAI – moslemite karriroog kanalihaga PHAD MOO NAM MAN HOI – vokitud seafilee ingveri ja seentega KHAO SUAI – aurutatud riis Kõik toidud kaunistati Liisi juhendamisel porgandist, sibulast, kurgist ja näiteks tšillist välja voolitud lilledeja lehekestega. See CARVING polegi nii keeruline kui vaadates paistab:) Olen paari retsepti juba kodus ka iseseisvalt järgi teinud ja maitses väga hästi, täna tegime praeriisi ja sealiha ja nautisime jälle neid mõnusaid maitseid. Sain ka tehnika küljepealt päris mitu head nõuannet ja nippi selgeks aga neid ma ei avalda teile siin, sest see koolitus tasub igaljuhul endal läbi proovida ja uusi ideid ning tehnikaid õppida ;)Jälgige reklaami, sest need koolitused saavad seal täis hetkega ja kohta on raske saada. Mina ikka hiilin juba uut võimalust. Toiduakadeemia

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-11-14 13:39:01
Edastan Toiduakadeemia teate: Hei magusasõbrad! Ootame Teid 11.veebruaril 2014 (17-21.00) Toiduakadeemiasse udupeeneid makroone meisterdama! Teid juhendab imearmas Suhkruingli kondiiter Kertu Lukas. Sel õhtul valmivad: • pohla-šokolaadimakroonid, • karamellimakroonid, • päevalilleseemne-mustsõstramakroonid, • kaneelimakroonid, • šokolaadi-metspähklimakroonid, • kitsejuustu-sidrunimakroonid, • suitsulõhe-mooniseemnemakroonid. Registreerumine alaku nüüd! Lisainfo (sh hind): http://toiduakadeemia.ee/?p=776

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-12-04 15:58:43
No nüüd on tulemas täitsa ametlik koolitus Toiduakadeemias, Kreeka köök, veebruar 2014. Korraldab Toiduakadeemia, nii et kogu info ja registreerimine nende veebilehel (Teenused - Toidukoolitused eraklientidele - 17.2.2014). Menüüs Mezze ehk Kreeka suupisted: • Santorini tomatikotletid • Saganaki punase pestoga • Valik oliive Leib: • Koulouria – seesamirõngad • Alevropita – fetapirukas Eelroog: • Avgolemono – sidruni-kanasupp Põhiroog: • Papoutsakia – täidetud pommud • Stifado – lihahautis rohke sibulaga • Patates lemonates – sidrunikartulid Magustoit: • Melitinia – Santorini juustukoogikesed Koolitust viib läbi Toiduakadeemia külaliskokk Pille Petersoo Hind ühele huvilisele: 59 eurot Kursuse algus 17.00 ja lõpp 21.00 Grupi suurus on maksimaalselt 15 inimest. Koolituse alguses jagatakse inimesed viide gruppi ja iga grupp valmistab vähemalt ühe käigu menüüst. Hinna sees on lisaks viiekäigulisele õhtusöögile paar pokaali punast või valget majaveini, tee, kohv, lauavesi ja kõik retseptid. Vajalik on eelregistreerimine aadressil info@toiduakadeemia.ee

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

OlgaKa
Postitusi: 159
Abikokk
2014-02-28 17:27:29
Pille:
Edastan Toiduakadeemia teate: Hei magusasõbrad! Ootame Teid 11.veebruaril 2014 (17-21.00) Toiduakadeemiasse udupeeneid makroone meisterdama! Teid juhendab imearmas Suhkruingli kondiiter Kertu Lukas. Sel õhtul valmivad: • pohla-šokolaadimakroonid, • karamellimakroonid, • päevalilleseemne-mustsõstramakroonid, • kaneelimakroonid, • šokolaadi-metspähklimakroonid, • kitsejuustu-sidrunimakroonid, • suitsulõhe-mooniseemnemakroonid. Registreerumine alaku nüüd! Lisainfo (sh hind): http://toiduakadeemia.ee/?p=776
Mina olin nii õnnelik inimene, et sain jõulukingiks selle koolituse (võib-olla tegin mõne vihje jõuluvanale..). Polnudki varem makroone teinud, sest ei meeldi köögis eksida ja makroonidega on oht ikka päris suur. Pealegi ei tea kunagi päris kindlalt, mis halvasti õnnestunud makroonidele parasjagu ei sobinud. Eeldasin, et profi juhendamisel läheb esimene katse tunduvalt edukamalt. Lisaks oli suur soov soolaseid makroone teha. Pole midagi öelda - kõik soovid läksid täide. Saime meeskonnaga teha kitsejuustu-sidrunimakroone, mis olid minu arust ka kõige maitsvamad. Eks teised olid "üsna" magusad ja seda palju tarbida ei suuda. Meie makroonid tulid õnneks sellised nagu peab - kõva koorik, seest pehme. Nüüd on entusiasmi ülegi, tahaks kohe uuesti proovida! Samas karta on, et kodustes tingimustes läheb esialgu natuke aega.. See oli esimene kord, kui ma ei saanudki Toiduakadeemias kõhtu täis.. Küll aga pärast kuuendat makrooni oli isu täitsa täis söödud :)

Andmisrõõm on kõige suurem rõõm! Kaju Köök

<< 1 | 2 | 3 | 4 >