Taimetoitlase sushi

Heleen
Postitusi: 302
Abikokk
2008-08-25 23:13:34
Tere nami-namikad! Nägin mõni aeg tagasi kanal 11 sarja Gurmeelahing. Seal oli keegi mingi taimetoitlase sushi teinud. Ilma kalata.. Kas keegi nägi? Või on keegi isegi saanud sellist leiutist? Mind hakkas huvitama. Ma pole küll taimetoitlane, kuid mõte sellest, et sushi vahel on pmst. toores kala, ei meeldi mulle. Olen sedasorti inimene, kes soovib kala/liha kuumtöödeldult.

Armastus käib kõhu kaudu :)

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-08-25 23:53:19
Selline asi on täitsa olemas, näiteks sushi jaapani omleti ehk tamagoyaki'ga, on veel ka avokaado ja kreemjuustuga vist? Ameeriklastel kah päris palju asju välja mõeldud. Lisaks on Jaapanis väga populaarne ka grillitud angerjaga sushi (unagi). Sushi ei ole alati toores. Täielik ülevaade mul kõikidest erinevatest sushidest kahjuks puudub, aga netis on kindlasti retsepte.

Zap*

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-08-26 07:32:12
Eile just jaapani restoranis lõunat süües panin tähele, et vegetaarse sushi menüü osa oli igavesti pikk, aga ei hakanud süvenema, uuesti minnes nädala lõpus loen läbi.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-08-26 08:08:41
Heleen:
Mind hakkas huvitama. Ma pole küll taimetoitlane, kuid mõte sellest, et sushi vahel on pmst. toores kala, ei meeldi mulle. Olen sedasorti inimene, kes soovib kala/liha kuumtöödeldult.
Sushi tähendab maitsestatud riisi ja MITTE toorest kala. Toores kala on sashimi. Ise olen teinud samuti tamagoyaki'ga, väga meeldib veel sojakastmes kuumutatud õhukeste šiitake-seente ribadega. Võib ka lihtsalt kurgiribadega vms teha..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Heleen
Postitusi: 302
Abikokk
2008-08-27 20:08:18
Pille:
Sushi tähendab maitsestatud riisi ja MITTE toorest kala. Toores kala on sashimi. Ise olen teinud samuti tamagoyaki'ga, väga meeldib veel sojakastmes kuumutatud õhukeste šiitake-seente ribadega. Võib ka lihtsalt kurgiribadega vms teha..
Ma olengi kogu aeg arvanud, et sushi on riisiga ümbritsetud toores kala. Kokandussõnastikku ka ei kasutanud enne teema püstitamist. Häbi mulle. Igaljuhul olen nüüd jälle palju targem ja ehk katsetan isegi mõnda sushi retsepti :)

Armastus käib kõhu kaudu :)

Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2008-08-31 19:12:27
olen söönud sellist, kus on sees toorjuust, idud (ei tea, mis idud need on, aga need niitpeened) ja hästi peeneks hakitud toores paprika.