Õlle kasutamine toidu valmistamisel

Sussukas
Postitusi: 174
Abikokk
2008-08-19 17:29:37
Pille:
Profa:
Need "muidugi õlle küpsised" kõlavad huvitavalt, räägi lähemalt.
Äkki need?
Jah, just need samad. Kui priisata tahan, siis raputan riivjuustu ka peale. On korra juhtund, et ma muudkui küpsetan ja küpsetan ja teised muudkui söövad ja sööva ja ma ise ei saanudki :D

Vanad inimesed on väikesed sellepärast, et neil on väikesed kepid

Lehise
Postitusi: 49
Kokaõpilane
2008-08-19 22:48:30
Meil lisatakse paljudele lihatoitudele õlut. Ka on saanud mõned korrad hapukapsast õlles hautada, nämma. Õlleküpsised on aga veel proovimata, vaatame kuidas meie meestele maitsevad.
Lehise
Postitusi: 49
Kokaõpilane
2008-08-20 19:50:41
Nii täna tegin siis neid õlle küpsiseid ja ise jäin ilma, ainult lõhna tundsin. Nii kui ahjust välja said, nii loosi läksid (meil olid tuttavad külas), veel paluti järgmine kord vähemalt 3 korda niipalju teha.
Sussukas
Postitusi: 174
Abikokk
2008-08-21 08:16:40
Lehise:
Nii täna tegin siis neid õlle küpsiseid ja ise jäin ilma, ainult lõhna tundsin. Nii kui ahjust välja said, nii loosi läksid (meil olid tuttavad külas), veel paluti järgmine kord vähemalt 3 korda niipalju teha.
Ma tean täpselt, mida sa tunned :lol:

Vanad inimesed on väikesed sellepärast, et neil on väikesed kepid

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-09-26 07:58:11
Proovisin ka õlleküpsiseid. Lapsed olid eriti põnevil, et nende jaoks tehakse ja alkoholi pannakse. Maitses väga. Veel olen proovinud teha õllega ühel aastavahtusel sellist praadi - Õlles hautatud küülik kuivatatud kirssidega (nami-nami). Oli väga hea ja nägi väga ilus välja.

Zoozi tegemised

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2008-09-26 09:15:36
Mina olen tumedat õlut kasutanud põdraliha marineerimisel-hautamisel. Kuna ulukiliha satub meie kööki harva, siis ega ma tegelikult muid variante ei oskagi teha :) Retsept vist algselt pärines kõigile tuntud "Rahvaste toitudest", kus nii õpetati karuliha küpsetama. Õlles hautatud küülikut olen korduvalt söönud, aga seni veel ise pole teinud.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-11-17 12:10:48
Eile hautasin härjasaba Saku jõulupruulis - väga hea sai, selline kergelt magusa alatooniga! Ja Zoozi mainitud õlles hautatud küülikut tegime paar nädalat tagasi, siis läks loosi Pulsi kirsiõlu.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Lilly_Munster
Postitusi: 101
Abikokk
2009-01-20 13:14:46
Iga korralik flaami vanaema teeb jänest õllega :) Õllevahvlid on meie pere lemmikud.
Sussukas
Postitusi: 174
Abikokk
2009-08-01 12:33:56
Oskab ehk keegi veel õllekõrvaseid snäkke välja pakkuda? Mehe sünnipäev tulemas ja koduõlu käib. Minu ülessandeks jäi ülejäänd teha. Nii, et ootan soovitusi. Tänan!

Vanad inimesed on väikesed sellepärast, et neil on väikesed kepid

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-08-01 12:50:06
Sussukas:
Oskab ehk keegi veel õllekõrvaseid snäkke välja pakkuda? Mehe sünnipäev tulemas ja koduõlu käib. Minu ülessandeks jäi ülejäänd teha. Nii, et ootan soovitusi. Tänan!
Sussukas, ehk on sellest teemast abi?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 >>