ANGEELIKA KANGI kokaraamatud ja retseptid

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-03-01 10:44:21
h_s:
Pille:
Pille:
Olen seda raamatut vaid korra poes lapanud. Kuna minu jaoks seal uusi ja põnevaid retsepte polnud, siis ostma ei hakanud, seega ei oska ka seda konkreetset brüleekreemi retsepti kommenteerida.
Tänu Vernandale leidis see raamat nüüd ajutise ulualuse minu raamaturiiulis. Vaatan seda Lotte kirutud brüleekreemi retsepti ja seal on 6 dl vahukoort, 1 vanillikaun, 8 munarebu ja 0,5 dl suhkrut (ehk siis umbes 45 grammi). Minu arust tundub see vägagi mõistlik kogus suhkrut. Äkki Sa, Lotte, panid kogemata 5 dl? :O
Ma pole küll Lotte, aga minule näiteks ei meeldi üldse, kui brüleekreem magus on. Ma panen sinna suhkrut vaid nii palju, et see oleks õrnalt-õrnalt tuntav. Pealmine suhkrukiht teeb oma töö nagunii ja annab hea kontrasti vähemmagusa kreemiga. Aga eks see ole maitse asi :)
Loomulikult on see maitse asi. Aga 3 sl suhkrut (sest seda see pool detsiliitrit ju on) 6 dl koore ja 8 munarebu kohta on ju igati viisakas kogus. Nami-Nami brüleekreemis on 2 sl suhkrut 5 munarebu ja 4 dl koore kohta ja ma küll ei mäleta, et oleks liiga magus olnud!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

h_s
Postitusi: 81
Kokaõpilane
2011-03-01 10:52:40
Pille:
Loomulikult on see maitse asi. Aga 3 sl suhkrut (sest seda see pool detsiliitrit ju on) 6 dl koore ja 8 munarebu kohta on ju igati viisakas kogus. Nami-Nami brüleekreemis on 2 sl suhkrut 5 munarebu ja 4 dl koore kohta ja ma küll ei mäleta, et oleks liiga magus olnud!
3 sl ei kõla tõesti palju... Ehk ma olen selle raamatu peale nende üleküpsetatud lehttainaplaatide pärast lihtsalt tige :D
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-03-01 11:00:28
h_s:
Pille:
Loomulikult on see maitse asi. Aga 3 sl suhkrut (sest seda see pool detsiliitrit ju on) 6 dl koore ja 8 munarebu kohta on ju igati viisakas kogus. Nami-Nami brüleekreemis on 2 sl suhkrut 5 munarebu ja 4 dl koore kohta ja ma küll ei mäleta, et oleks liiga magus olnud!
3 sl ei kõla tõesti palju... Ehk ma olen selle raamatu peale nende üleküpsetatud lehttainaplaatide pärast lihtsalt tige :D
:D :D :D Ma lisasin paar retsepti sellest "Maailma parimad magustoidud" raamatust Nami-Namisse ka: kitsejuust vaarikakastmega, palsamiäädikajäätis.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Epp
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2011-03-02 09:54:56
Makroonidest pildil niipalju, et need on poepildil kaetud glasuuriga ja retseptipildil mitte. Sealt see vahe tulbki, et praguline.
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-03-02 12:06:55
Epp:
Makroonidest pildil niipalju, et need on poepildil kaetud glasuuriga ja retseptipildil mitte. Sealt see vahe tulbki, et praguline.
Kui jutt käib Pariisi makroonidest ehk macarons parisiens, siis need ei tohiks küll pragunenud olla, sel juhul asi untsu läinud lihtsalt. Glasuuriga neid ei kaeta. Pragulised makroonid on näiteks macarons de Nancy. Kui too foto, millele h_s viitas, on ka raamatus, siis sealt on nüüd raske täpselt öelda, kas tegu niisama mandliküpsistega või on tõesti üritatud Pariisi makroone küpsetada ja asi täbaralt välja kukkunud.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-03-02 12:18:16
Zapxpxau:
Epp:
Makroonidest pildil niipalju, et need on poepildil kaetud glasuuriga ja retseptipildil mitte. Sealt see vahe tulbki, et praguline.
Kui jutt käib Pariisi makroonidest ehk macarons parisiens, siis need ei tohiks küll pragunenud olla, sel juhul asi untsu läinud lihtsalt. Glasuuriga neid ei kaeta. Pragulised makroonid on näiteks macarons de Nancy. Kui too foto, millele h_s viitas, on ka raamatus, siis sealt on nüüd raske täpselt öelda, kas tegu niisama mandliküpsistega või on tõesti üritatud Pariisi makroone küpsetada ja asi täbaralt välja kukkunud.
Lk 30-31 oleval fotol on täitsa "tavalised" makroonid. No umbes nagu need kenad makroonid, mis Kristjan millalgi küpsetas: H_S viidatud fotol (lk 34) on tõesti "jalutud" ja veidi pragunenud küpsetised :) PS Makroonide teema on siin ja seal teemas on veel väga palju väga kauneid nami-namikate makroonipilte. Mul tuli kohe isu peale nüüd jälle :P

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 >