KASEMAHL ja VAHTRAMAHL

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-04-12 10:08:58
Kirsike:
Pille:
Kas mõni tore nami-namikas, kes siin samas piirkonnas kasemahla kogub, oleks nõus pudelikese ka mulle ja tütrele mekkida tooma ;) Khm. Lootusrikkalt... ;)
Oi Pillekene, ma juba ammu pakun Laadaplatsil kasemahla :) :) Praegu voolab nii mis mühiseb veel ja kääritatult mul pere ei taha juua. Muidugi toon, hea meelega :)

Seda ma lootsingi :)

Me terved päevad kodus, aga Sa võid igaks juhuks ette helistada - siis on kindel, et ma parasjagu küla peal kärutamas pole!

Aitäh juba ette!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2010-04-15 12:06:09

onult sain 2 Liitrit vahtramahla sel aastal, küll oli hea ja magus. Täna hommikul tõi mulle sõbranna 12 L kasemahla, ma nüüd mõtlengi, et prooviks mingit hapendamise varianti, aga netis on palju retsepte ja valik raske.

Eelmisel aastal proovisime õunamahlast mingit jooki teha ja see küll ebaõnnestus täiesti, nüüd ongi hirm sees, et äkki läheb kasemahl ka raisku.

Hexy asjatab

Tanel
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2010-04-16 13:36:03
Seeneks, selline küsimus. Kas see mitte sul hallitama ei ole läinud? Või tulebki hallitama lasta?
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-04-16 15:03:50
Tanel:
Seeneks, selline küsimus. Kas see mitte sul hallitama ei ole läinud? Või tulebki hallitama lasta?

Kas küsid selle koleda pildi põhjal või läks sul katsedades hallitama? Pildil on näha pärmilaigud mitte hallitus, ja teine laar potis näeb nüüd peale kuuepäevast seismist VEEL koledam välja, aga ei miskit hallitust. Toas on umbes 20+ sooja ja kraam on potis kaane all, aga mitte päikese käes.

Igatahes õuetöid tehes oli hirmpopp jook nädalavahetusel.

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2010-04-16 16:18:12

Ma panin ka joogi Seeneka retsepti järgi käima, täna 5.päev. Ei hallita.
Ilusti käärib.

Aga Seenekas - minu jook "haiseb" väga tugevalt pärmi järgi, kas peabki nii olema?

Lindude toitmine

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-04-16 18:41:30

Minu kuuenda päeva jook ei "haise", see pärmile iseloomulik lõhn oli mõlemal korral nii u. teisel kuni neljandal päeval. Täna panin maitse järgi suhkrut juurde, homme villin. Kirsike, äkki läks pärmi veidi palju? Ja ära unusta segamast, muidu see pärmivärk hulbib ainult pealispinnal. Mul näiteks tuleb nüüd kasest ka hoopis maitsvam ja vähem vesine mahl, kui nädal+ tagasi. Võib olla on seal ka muid mõjutavaid tegureid käärimiseks ja muuks. Teise kase mahla näiteks pole isu juuagi, on selline kergelt pruunika värvusega ja tilgub ka väga aeglaselt. Paistab, et puul on midagi viga ja s...patarei on ka liiga lähedal.

Uus katsetus tuleb igasse pooleteiseliitrisesse pudelisse mustsõstraoksa lisamise näol ja siis kohe keldrisse jahedasse. Maitset ei pidanud just andma, aga kohalikult vanarahvalt uurin igasugu nippe. Pidada jälle heinaajaks valmis olema, küll üsna hapu jook, aga hea janukustutaja. Magusat võib alati lisada, kui soovi on.

Igatahes loodan just selleks heinaajaks meie tavapärasele kaljale, mis on suht magus, head alternatiivi. Talv läbi niikuinii oma mahlasid joodud, suvel võiks ju enne järgmist hooaega midagi uut olla.

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2010-04-16 22:18:41

Mina valmistasin Aive Luigela raamatust "Targalt toidudes terveks 2" kasemahlakalja

ei raatsinud katsetamisek liiga palju mahla raisata ja vähendasin koguseid. Retsept siis selline

2,5 liitrit kasemahla
12gr pärmi
25gr suhkrut
kolmveerand sidrunit

Panin õhtul 3 liitrisesse purki mahla ja suhkru, sidrunimahla ja tükkidesks lõigatud sidrunikoored. Segasin pärmi vähese veega ja samuti purki, segasin ja jätsin toasooja seisma. Järgmisel hommikul maitsesin, et kas tuleb ära visata või on asi lootustandev, otsustasin õhtuni oodata. Õhtuks oli jook vägagi hapukas, kurnasin läbi sõela teise purki ja lisasin tublisti suhkrut. Pean ütlema, et olen TÄIESTI üllatunud kui hea joogi sellest sai, mõnus sidrunimaitseline. Mees ei ole jõudnud oma hinnangut anda aga mina olen rahul. 2L kasemahla on veel külmkapis ja 2,5 kasemahlakalja ootab joomist, mõnus.

Aive luigela kirjutab, et kui tahad jooki kauem säilitada peab purgid sulgema õhukindlalt

Hexy asjatab

Looduslaps
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2011-04-08 23:46:56
Kasemahl, sai ka eile puuritud kaske ja jookseb nagu nugis!! jube hea on küll, eriti kui külmast võtta - kuidas muul rahval, on keegi see aasta ka proovinud?
Veronika
Postitusi: 237
Abikokk
2011-04-09 12:26:49
Meie ka juba maiustame kasemahlaga paar päeva.
Inbetween
Postitusi: 35
Kokaõpilane
2011-04-09 16:29:33
Kui keegi Tallinnas müügiks kase- või vahtramahla pakub, siis pakkuge mulle ka palun. Jube igatsus on.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>