Leivaküpsetuseks sobivad (keeksi)vormid

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2008-07-28 13:45:40
Olen nüüd foorumlaste abiga leidnud ja endale sünnipäevaks tellinud lahtikäiva koogivormi. Aga veel on meie majapidamises puudu leivaküpsetamise vormid tavalise juuretisega rukkileiva jaoks. Selleks soovitatakse keeksivorme (st keeksivormi kujuga vorme) aga nad ei tohiks olla teflonist, kuna peavad kannatama min 250 kraadist temperatuuri. Olen näinud hästi nirusid plekkvorme mingis sodipodipoes (a la Novalux) aga pole silmanud mingeid toekamaid/korralikumaid. Kas keegi oskab kohta soovitada või omab kogemust? Siiani olem eteinud leiba mingites käepärastes lasanjevormides.
Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2008-07-28 17:32:15
Mina olen küpsetanud leiba (siis kui veel juuretis alles oli) just nendes plekkvormides.Vormid on 250 kraadi juures kenasti vastu pidanud, ei kurda. Eks teised ütlevad oma kogemuse/arvamuse.
Katja
Postitusi: 386
Abikokk
2008-07-28 18:37:11
olen ka mingit odavat nublulise pinnaga plekkvormi kasutanud. käras küll :)

http://koogel-moogel.blogspot.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2008-07-31 21:11:51
Mul ikka pidevalt nii, et ise küsin, ise vastan. Aga äkki pakub vastus kellelegi veel huvi. Nimelt soetasin täna väga korraliku moega plekkvormid, dr Oetkeri omad. Tallinna Kaubamajast ja maksid allahindluse raames 29 krooni tk!
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-06-02 15:43:46
Edastan Kiika Kööki teate: Kiika Kööki kaupluses on nüüd olemas naturaalsest savist leivaküpsetusvormid Need on firmast Römertopf (Saksamaal toodetakse) ja piklik maksab 307 krooni ja ümar 341 krooni. Piklik mahutab 1,5 l tainast, ümar on suurem. Tean, et väga paljud otsivad just selliseid suuremaid, kui Mõisa keraamika pakub. Tootega on kasutusjuhend kaasas.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kodumeeskokk
Postitusi: 84
Kokaõpilane
2011-08-19 16:33:09
Kõige paremad vormid oleme saanud Kaeseri toodangust - nendel on ka hapuleivavorm kuid sobib ka keeksivorm( väljast sinine ,seest teflon). On ka komplekt Mõisakeraamika savivorme ,kuid need on üliõrnad - paar tükki on katki läinud