Tasuta kursused töötavatele täiskasvanutele

ErleS
Postitusi: 339
Abikokk
2010-09-27 14:58:52
Liisi:
Kätrin:
Mina sain eelmisel aastal tasuta kursusele. Eeldati samuti töökogemust/töötamist sel ametikohal, aga kuna tahtjaid ei olnud, siis nad olid nõus ka mind, kui suurt huvilist ja asja-armastajat vastu võtma. Kahjuks läks nii halvasti, et kursused toimusid päevasel ajal, mis mulle pähegi ei tulnud, sest kursusel osalemise eelduseks oli olemasolev töökoht ja eeldasin seega, et kursus toimub õhtuti. Lõppkokkuvõttes ei saanudki osaleda :(
Kusjuures mina piilusin seda koolitust juba kevadel (ja minumeelest siis ei olnud seda töökogemuse nõuet :O) ja tookord tundus ka mulle arusaamatu kursuse toimumine päevasel ajal. Siis selgitas Tartu KHK koolitusjuht mulle nii: Täiskasvanute koolituse seaduse alusel on töötaval täiskasvanul võimalik esitada avaldus õppepuhkuseks. Õppepuhkuse ajal makstakse töötajale keskmist palka. Enamus meie pikemaid koolitusi toimub tööajast, sest päeval töötada ja õhtul õppida on pikema perioodi vältel üsna kurnav ja tööandja peaks ka huvitatud olema oma töötajate tasuta koolitamisest. Eks ta mõistetav ole, aga kuna minu eriala on kokandusest totaalselt erinev, siis minu tööandja ilmselt niiväga huvitatud ei oleks :) Hetkel aga tundub kõige suurem takistus siiski see töökogemus olevat - ei tunne end veel väga kindlalt.
Arvan, et Tartu KHK koolitusjuht tõlgendas seda seadust lihtsalt oma igapäevase praktika põhjal. Täiskasvanute koolituse seadus räägib muu hulgas tõesti tööalasest koolitusest ja vabahariduslikust koolitusest. Tööalaseks koolituseks peab puhkust andma koos keskmise palga säilitamiseks, aga kui tegemist on vabaharidusliku koolitusega (mida meist enamiku jaoks kokandusalased koolitused on), ei pea tööandja nende päevade eest tasu maksma. Ilmselt vastas koolitusjuht oma praktikast lähtuvalt ja eeldades, et huvilised on kõik selles valdkonnas töötavad inimesed.
Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2011-09-06 15:32:33
Ei ole küll tasuta kursused, aga ehk teeb Pille eraldi teema Tartu kokanduskursuste kohta. Nimelt pakub Rahvaülikool koostöös kohvikuga Anna Edasi sel sügisel 3 kursust: 1. Kringikursus 2. Tortide kaunistamine 3. Martsipanimassist kujukesed Täpsem info http://www.rahvaylikool.ee/study/2/19/662

Liisi Blogi

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-09-09 12:32:33
Liisi:
Ei ole küll tasuta kursused, aga ehk teeb Pille eraldi teema Tartu kokanduskursuste kohta. Nimelt pakub Rahvaülikool koostöös kohvikuga Anna Edasi sel sügisel 3 kursust: 1. Kringikursus 2. Tortide kaunistamine 3. Martsipanimassist kujukesed Täpsem info http://www.rahvaylikool.ee/study/2/19/662
Tegin Rahvaülikooli kursuste jaoks eraldi teema. Küll on Tartus aga tasuta järgmised kursused: Menüü koostamine ja kalkulatsioon toitlustusettevõttes

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-02-02 13:38:06
2014. a. I poolaasta nimekirja saab siit: Tasuta kursused kutseõppeasutustes ja rakenduskõrgkoolides Haapsalus on "Koka täiendõpe - tervislik toit suurköögis" Hiiumaa Ametikoolis "Abikokkade täienduskoolitus – veiseliha valmistamise tehnoloogia" Kuressaare Ametikoolis "Pagarikoolitus kokkadele" Narvas "Abikoka täiendkoolitus" Olustveres "Tervislik ja eritoitumine" ja "Vanade Eesti köögi traditsioonide kaasajastamine Mulgimaal" Pärnumaal "Küpsetiste algkursus töötavatele abikokkadele" Rakvere Ametikoolis "Tortide valmistamise tehnoloogiad" ja "kokk I, II kutseeksmaiks ettevalmistus" Sillamäel "Abikokka koolitus" (vene k) Tartu Kutsehariduskeskuses "Koka ettevalmistus kutseeksamiks" Valgamaa Kutseõppekeskuses "Täienduskoolitus abikokkadele" Võrumaa Kutsehariduskeskuses "Hooaja toitlustusteenindaja täiendkoolitus" ja "Majutusettevõtte köögitöö organiseerimine" Väike-Maarja Õppekeskuses "Liharoogade valmistamine" ja "Puu- ja köögiviljad toitude ja peolaua kaunistusena" ja "Eritoiduvaliku menüüd toitlustamises"

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 >