PRANTSUSMAA

Lilly_Munster
Postitusi: 101
Abikokk
2010-09-16 16:28:10
Pille:
No nii. Nüüd lähevad hollandlased ja belglased ja prantslased kaklema :) (Mulle meenub, et mul on ca 50 g kotike speculaasisegu kapis ootamas, juba poolteist aastat :O)
Üldse ei kakle, täitsa geniaalne leiutis ühelt flaami empsilt. Lihtsalt tore lugeda, et leidub ka mõni passiealine, kes neid pastatüüpi "asju" armastab saiale määrida :) Aga kui juba segu kapis, siis peab meespool natuke puutööd tegema ja läheb küpsetamiseks.
Kristel
Postitusi: 132
Abikokk
2011-05-04 15:01:52
Külastasime perega möödunud nädalavahetusel La Cave de l'Os ? Mo?lle'i. Suur tänu, Pille, soovituse eest- jäime kõigega väga rahule. Menüü oli üsna sarnane sinu poolt kirjeldatule. Muide, neil on nüüd teine telefoninumber - +33 1 45 57 28 28.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-10-25 08:29:22
Dagris käis Prantsusmaal, mh Pariisis ja natuke muljetab siin.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-01-06 09:00:13
Fre ja Kätrin jagavad infot:
Kätrin:
Fre:
Kujutage ette et ma olin just Pariisis ja sain alles nüüd teada et on olemas selline pood nagu G. Detou. http://www.davidlebovitz.com/2007/11/g-detou/. Hullumaja. Kindlasti kõva kokkuhoid muidugi, aga äkki keegi sattub Pariisi ja tahaks minna sinna.
Mina täitsin oma viimasel Pariisi reisil terve ühe kohvri Detou saadustega. See pood on kokandusmaniaki maapealne paradiis.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-04-18 08:47:49
Staarblogija David Lebovitz aitab parimaid croissant'e leida: Paris's best croissants

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2012-04-18 10:26:10
http://www.parispatisseries.com/ Seda lehte vaadata vaid täiskõhuga. Muidu hakkab kuskilt valutama. :)

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2012-10-05 00:23:23
Minu Pariisi soovitused vol 1 - söö, on kirjas siin: http://k2trinkokkab.blogspot.com/2012/10/when-in-paris-ehk-kui-kokkamishull.html Need siis minu lemmikud, kuhu alati lähen, kui Pariisis.

Kätrini kokkamispäevik

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-04-30 12:11:21
Tõstan Prantsusmaa teemad kokku: Augustis 2009 peatusime VALANCE linnas Maison Pic'i hotellis ja sõime seal lõunat, õhtusööki ja hommikusööki. Maison Pic on kuulus selle poolest, et peakokk Anne Sophie Pic on ainus naine Prantsusmaal, kelle restoranil on 3 Michelini tärni. Me lendasime Lyoni ja sõitsime sealt edasi sõprade pulma (prantsuse-vene segapaar, minu ühikanaabrid Edinburghi-päevilt). Kuna Valance jäi täpselt tee peale, siis otsustasime ühe öö seal veeta. Jäime väga rahule nii hotelli, teendinduse kui ka söögiga. Siin väikesed fotomeenutused. Kui leian oma märkmiku üles, siis täiendan: Peale saabumist saadeti meid õue ootama, kus pakuti apelsinimahla ja väikeseid suupisteid: tomati-sidrunimakroon, basiiliku-ricotta "sfäär", maapähkli-vahukomm, hanemaks õunaga: Krõbuskid: Lõunasöök Maison Pic'i bistroos, Bistrot Le 7: Le tarte fine croustillante de saumon salma, légumes croquants aux aromates (for me): Les tomates de variétés anciennes, crémeux de mozzarella di bufala (for him): Le poitrine de veau, confite aux aromates, etuvée fondante de fenouils et poivrons rouges (for me): (for him): Amuse bouche: Le fraisier version 2009; biscuit pistache, sorbet basilic (for me): Fromage (for him): Kolm põlvkonda: Õhtusöök, "news menu". Pildid on palju kehvemad, kuna loomulikku valgust enam polnud ja välku ei tahtnud kasutada: Vasika harknääre: Foie gras Vähisaba aasiapärases leemes: Valge kala kurgiga: :) Rinse-bouche: kohvigranita Limoncello-vahuga: Väga kena dessert vaarikatega: Mignardises: Juustukäik: Hommikusöök: Ja mina tütre ja peakokaga peale väga mõnusat hommikusööki:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-07-08 13:10:53
Pille:
La Cave de l'Os ? Mo?lle Isiklikud muljed 2006. a. maist, aga eelmisel nädalal (mais 2008) oli koht veel lahti, toit maitses hea ja hindki sama, ning mais 2011 sai ka koht veel kiidusõnu
Enam ei saa seda kohta kahjuks soovitada, sest 2011. a. sügisest vahetusid omanikud ja nüüd pidi seal serveeritama Saksa-päraseid toite üsna krõbeda hinna eest. :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-01-27 17:07:41
Prantsusmaale minejad, ärge siis juuste ja veine nautides sealseid kompvekke unustage! Siin on kirjas ca 600 piirkonnakommi:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>