Lemmik kokaraamat prantsuse köögi kohta

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-03-27 07:10:34
Avastasin hommikul köögis riiuleid koristades, et prantsuse köögist mul peaaegu miskit pole. Seega, mis on Teie lemmik kokaraamat sellest vallast?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-03-27 09:04:38
Mul ei ole ka korralikku "prantslast", kuigi on mitmeid raamatuid, kus prantsuse köögist juttu on. Lisaks käib meil prantsuskeelne toiduajakiri Regal (imehea ja inspireeriv üllitis, lähikuudel plaanis sealt palju-palju retsepte läbi kokata ja retseptikogusse lisada). Aga kaks raamatut mul ikka on: Joanne Harris & Fran Warde "The French Kitchen: A Cookbook" (2002). Tuntud kirjaniku Harrise (Chocolat, mille filmiversioonis esinevad Johnny Depp & Juliet Binoche) üks vanaemadest oli prantslanna, raamatus on seega palju oma prantsuse sugulastest päritud retsepte. Ega ma sealt ise väga palju retsepte katsetanud veel pole, aga Harrise tarte tatin'i ja creme caramel'i juhtnööridest olen lähtunud küll. Ja fotod on väga kaunid, nii et neid lappan üsna tihti :) Teine "prantslane" on ameerika autori Michael Robertsi "Parisian Home Cooking: Conversations, Recipes, and Tips from the Cooks and Food Merchants of Paris" (1999) on eelmisest erinev - fotod on mustvalged, neid on vähe ja need on pigem inimestest, kui roogadest. Mulle meeldivadki just need vahepalad, lisaks on vist igale teisele retseptile see värviline kleeps peale pandud :) Rediselehesupp, kastanikook, salveikaalikad, sealiha lihunikuproua moodi, ahvenafileed apteegitilliga jne jne - iga retsept tundub ahvatlev.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-03-27 10:41:58
Kodus on mul vaid kolm prantsuse kokaraamatut: - Ingrid Wikholm „Maitseelamused Provence'is” - Marie-Pierre Moine „French Vegetarian Cooking: A Step-By-Step Guide” - Linda Petti „Prantsuse köök” Neist kõige enam meeldib kahtlemata esimene. Autoriks on Provence’is elav rootslanna, aasta iga kuu kohta on oma peatükk. Igal kuul on oma retseptid, mida just sel ajal valmistatakse ja süüakse, need tunduvad lihtsad ja kodused. Lisaks retseptidele on seal mõnusad jutukesed kohaliku küla elust-olust ja inimestest ja sellest, kuidas aastaajad ja tähtpäevad mõjutavad saagikoristust, toiduvalmistamist ja omavahelist suhtlemist.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-03-27 11:30:43
Minu praegune lemmik on Thomas Keller'i Bouchon. Bistro ja brasserie toidud, siiani kõik väga hästi maitsenud. Aga mu prantsuse toitude raamatud täienevad pidevalt, nii et lemmikud võivad muutuda.

Zap*

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-03-27 12:24:21
Kolm raamatut mul on, Pille mainitud Harrise The French Kitchen, Tiina nimekirjast Wikholmi Maitseelamused Provance's ja Davidi French Country Cooking . Keller tundub tore autor olevat, uurin veel tema raamatuid.
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-07-03 08:28:36
Kevadel juba sain kätte The Taste of France, autoriks Robert Freson. Ja hetkel tal ülemõistuse odav hind, 10 USD. Viimase nädala on see mu öökapiraamatuks olnud ja rahul järjest enam. Suure raamatu kohta on siin c. 100 retsepti, kuid see viis, kuidas on võetud läbi 14 piirkonda, on lausa tore. Põhjalik jutt iga piirkonna taustast, mis on seal kombeks olnud, millised veinid ja napsid piirkonnale iseloomulikud. Paljud retseptid on nad lihtsalt saanud mööda maad ringi rännates lihtsalt külainimeste käest. Tegu ei ole ses mõttes mingi moeka raamatuga (a la Jamiet või Nigellat siit ei leia). Rahumeelne küla värk.
Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2008-07-03 11:02:13
Mann:
Kevadel juba sain kätte The Taste of France, autoriks Robert Freson. Paljud retseptid on nad lihtsalt saanud mööda maad ringi rännates lihtsalt külainimeste käest.
Kas need on siin põhjamaistes tingimustes ka tehtavad - st ega nad ei nõua Vahemere kalu, küülikuid ja pardifileed?
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-07-03 11:25:09
ma ei oska seda nõnna öelda, sest eestiga ma nii hästi kursis pole. no küülikut on, konna ka, tigusid ja mereande. samas on palju lihtsat maakööki, mis peamiselt köögiviljadele rõhku paneb, tavaline kana, siga, veis päris tihedalt esindatud.