Puuahjus toidu valmistamine

JM
Postitusi: 263
Abikokk
2008-06-15 00:22:59
Ma elasin ka vahepeal ahjuküttega korteris, kui ahjus mingit suuremat asja, ahjupraadi või muud tegema pidi siis läks toas nii palavaks et olla ei saanud. Mingil aastavahetusel hoidsime prae tõttu aknad lahti kuigi väljas oli lumi.. Ei tea kas oli liiga hea või liiga halb ahi :S Aga maitsevahe oli küll tunda. Puupliidi peal tehtud asjad olid ikka hoopis teine asi. Isegi briketiga ahju küttes, kusjuures. Kuigi tollal alternatiiv oli Kodutarbest ostetud pliidiplaat millega liiter vett läks veerand tundi keema.. O tempora o mores..

An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field (Niels Bohr)

Dots
Postitusi: 135
Abikokk
2008-06-15 08:15:17
Kui elasin ahjuküttega korteris tegin üsna tihti toitu ahjus. Kõike mida andis ahjupotis teha: tangupuder, erinevad pajaroad ja lahtiselt (ahjuplaadil) ahjukartulit -liha. Lapsepõlvest on jäänud meelde (maitse on ka meeles) kuidas minu ukrainlannast vanaema tegi ahjus tatraputru. :P Nii head ei ole osanud ise järgi teha... mmm... :)
Edith
Postitusi: 218
Abikokk
2008-08-07 12:16:04
kas toidutegemiseks saab kasutada ka sellist puuahju kus on põhjas rest ja all tuha kamber? endal kodus selline ahi ja nüüd tuli ahjuküpsetatud toidu isu peale,et peab ikkagi ära proovima :)

Kuidas teha ... ja miks? Sest ma saan

Lehise
Postitusi: 49
Kokaõpilane
2008-08-19 22:59:08
Me elasime ka varem ahjuküttega korteris, seal sai ikka nädalas korra-kaks süüa tehtud puuahjus. Mees tegi seal ühepajatoitusid, putrusid, liha ja hapukapsast. Kasutasime selleks nii suurt malmpotti kui ka savipotti. Nüüd plaanime majja ehitada sellise kamina, kus saaks ka vahest neid hõrgutisi teha. ;)
Aaloemahl
Postitusi: 308
Abikokk
2008-08-20 00:26:03
Edith:
kas toidutegemiseks saab kasutada ka sellist puuahju kus on põhjas rest ja all tuha kamber? endal kodus selline ahi ja nüüd tuli ahjuküpsetatud toidu isu peale,et peab ikkagi ära proovima :)
Selline restiga ahi jahtus kuidagi liiga ruttu maha ja nt kana seal valmis ei saanud. Minu praeguses korteris on ka ilma restita ahi. Kaugel see kütteperioodki on- küllap saab jälle kõike katsetada.

sussi-sussi.blogspot.com

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2008-09-29 13:49:36
.. ehk kuidas malmpott ahju panna. Minu puuahjus söögi tegemine on hetkel katsetusjärgus alles, aga kuna mind hoidis tükk aega tagasi infopuudus, et kuidas see pott täpselt ahju pannakse, siis tegin nüüd ise pilti, äkki meelitab kedagi veel proovima ;) Teen nii, et kütan ahju ära, siis teen hõõguvate (aga mitte enam põlevate) süte sisse augu ja tõstan poti ahjusuust sisse, edasi lükkan ahjuroobiga poti mõnevõrra edasi ka kraabin söed ühtlaselt ümber. Siis panen ahjuukse kinni, aga siibrit hoian veel igaks juhuks 5-10 min lahti, et mitte pärast ahju avades vingumürgitust saada või midagi :D Sütel tehtud toit tuleb ikka hoopis teise maitsega. Ei teagi miks...
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-11-13 12:20:34
meil läheb täna ahju tatrapuder pisukeste soolaliha tükkidega. ja pistan ka mõned peedid foolimis tuha sisse. soolaliha ja peedid unustasin ahju pista, kuid puder valmis ja lõhn, mis magamistuba täidab, on oivaline ja maitse hää.
Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2008-12-15 22:53:24
Ma jagan siin ühte oma tehnoloogilist leiutist ehk mida teha puupliidi praeahjuga, mis keeldub end ühtlaselt soojendamast (ehk siis kütab ainult ülevalt). Meil on siin selle põhjuseks näiteks see, et eelmised elanikud on praeahju kütterežiimi reguleeriva siibri kapitaalselt kinni ehitanud. Nimelt - õhutsirkulatsiooni saab saavutada nii, kui panna praeahju tellis ja selle peale ümmargune koogivorm, ent mitte väga "lae" lähedale. Kui veel pealt fooliumiga katta, annab üsna edukalt ühtlaselt küpsenud kooke produtseerida :)
Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2008-12-17 07:34:15
vaatan, et rahvas pistab oma potid ikka kohe sütesse. mina olen alati söed taha lükanud. järgmine kord peaks ka äkki süte peal proovima.

Elina tegemised

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2008-12-17 15:39:04
Spidur:
vaatan, et rahvas pistab oma potid ikka kohe sütesse. mina olen alati söed taha lükanud. järgmine kord peaks ka äkki süte peal proovima.
Ma lükkan ka söed taha alguses, aga kui pott sees, siis tõmban ümber ka... pott küll otse süte otsas ei seisa, ikka ahjupõrandal.
<< 1 | 2 >