Muna pošeerimine e. kooreta muna keetmine

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-03-20 15:55:15
Klassikalist pošeeritud muna valmistatakse nii. Täna lugesin DeliciousDays blogist veidi 'moodsamast' muna pošeerimise viisist ja kuna külmikus on terve karp Kitsevälja talu ökomune, siis proovisin kohe järgi. Vooderda väike tass või vorm toidukilega*, pintselda kergelt õliga ning löö sinna sisse ettevaatlikult muna: Keera toidukile kompsuks, jäta munale veidi hingamisruumi: Pane kergelt podisevasse vette: Keeda 2-3 minutit, kuni munavalge on hüübinud, aga munarebu veel poolvedel: Eemalda toidukile ja naudi: * Kahtlustan, et tuleb kasutada sellist tugevamat-kvaliteetsemat /ja kallimat?/ toidukile. Kehvemad kiled võivad kuumas vees lihtsalt ära sulada. Serla oma pidas igatahes vastu.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-03-20 21:48:54
Oi kui põnev viis! Minu katsetused pošeeritud munadega jäävad kaugesse noorusaega :). Ja mis mulle seal ei meeldinud, oli see, et munavalge kippus vesiseks ja maitsetuks jääma. Sellise meetodiga aga on see mure ju murtud.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Gita
Postitusi: 51
Kokaõpilane
2008-03-21 19:10:51
Mul ka meeles, et munavalge jäi kuidagi vee maitseliseks. Aga seda siin tasub küll järele proovida. Nüüd vaja ainult toidukile kapist üles leida.
Proua Simpson
Postitusi: 177
Abikokk
2008-05-14 10:19:00
Mul muna pošeerimise kohta selline kummaline küsimus: kas seda annaks ka mikrolaineahjus teha? Tahaks teha töökaaslastele, aga meil on koha peal ainult mikrolaineahi... Mul endal mikrolaineahjuga vähe kogemusi ja kodus ka pole, et saaks ise järgi proovida.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-05-14 10:23:22
Proua Simpson:
Mul muna pošeerimise kohta selline kummaline küsimus: kas seda annaks ka mikrolaineahjus teha? Tahaks teha töökaaslastele, aga meil on koha peal ainult mikrolaineahi... Mul endal mikrolaineahjuga vähe kogemusi ja kodus ka pole, et saaks ise järgi proovida.
Ise pole proovinud, sest me kasutame mikroahju vaid piima kuumutamiseks ja või sulatamiseks. Aga peaks vist võimalik olema: How to Poach an Egg Using a Microwave (WikiHow)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Proua Simpson
Postitusi: 177
Abikokk
2008-05-14 10:34:31
Aitäh! Uurin ja proovin. Annan teada, kui midagi välja tuli :)
Lotte
Postitusi: 10
Kokaõpilane
2008-06-23 23:02:52
Mikros saab küll. Pole ise teinud, kuid külas olles olen näinud. Sellel naisterahval oli selleks spetsiaalne plastikust munatops kuhu muna sisse lõi ning kaane peale asetas. Siis lasi minutikese mikros käia ja valmis. Maitses hää.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-11-22 12:57:42
Vispel pošeerib mune hoopis niiviisi (märksõnaks on ramekin-vormid).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-11-30 21:33:54
Elis teeb ka sohki: Läbi sohi pošeeritud munad

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2012-04-20 11:22:07
minu lemmikud munad just tuunikala tomatikastmes leival :) tavaliselt ma panen keevasse vette paris palju soola siis ei jaa munavalge vee maitsega

PAPRIKA: Karima's Food