Ricotta

Piper21
Postitusi: 58
Kokaõpilane
2008-03-10 15:12:59
2 l rõõska piima 2,5 dl petipiima, hapukoort või maitsestamata jogurtit Aja piim ja hapu piimatoode paksupõhjalises nõus aeglasel kuumusel keema. Hoia segu keemispunktil veel 2-5 minutit ehk kuni juustumass täiesti kalgendub, jagunedes piimjateks juustutompudeks ja läbipaistvaks vadakuks. Tõsta mass vahukulbiga marliga vooderdatud suurele sõelale ja lase jahedas tund-kaks nõrguda. Kui juustumassi mitte kokku pressida, jääb ta kodujuustuga sarnaselt niiske ja teraline, mis võimaldab pruukimist segasalatites. Kreemja juustu saamiseks hõõru segu läbi sõela. Kasuta otsekohe või säilita kinnises karbis jahedas kohas kuni 3 ööpäeva.
Piper21
Postitusi: 58
Kokaõpilane
2008-03-10 15:17:07
Sry, unustasin lisada, et retsept pärineb Maire Suitsult.
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-03-12 19:00:16
See on midagi kohupiimalist, aga kindlasti mitte ricotta. Ricotta tehakse juustuteost üle jäävast vadakust ja selle maitses pole teragi haput. Kui ma õigesti mäletan (päris kindel siiski pole), siis saab liitrist umbes lusikatäie valmis ricottat. Ricotta ei ole kohupiim ja kodujuust ka mitte :P

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Piper21
Postitusi: 58
Kokaõpilane
2008-03-13 08:24:12
Selle retsepti ma leidsin lihtsalt neti otsingut kasutades. Proovinud ei ole ja nüüd Thredahlia kommentaari lugedes hakkasin uuesti asja vastu huvi tundma ja otsingut kasutama. Kõik Thredahlia jutus vastab tõele, aga nüüd tahaks proovida, mis proua Suitsu antud retsepti tagajärjel tekib, kuidas maitseb ja mis sellega teha annab.
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-03-13 09:05:15
Mina ütleks, et selle retsepti tulemuseks on kohupiim. Kuigi pole ka päris kindel, sest kohupiima tegemiseks läheb vaja kaks liitrit piima ja üks liiter hapupiima, mitte petti ja hapukoort. Tehnoloogia on sama - kuumutada u 60-70 kraadini, kuni vadak eraldub ja siis nõrutada. Kohupiima kogus tuleb muidugi imepisike. Aga vadakut saab näiteks koogiteol kasutada.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2010-04-07 21:33:19
Kuulge aga misasi siis on üldse toode, mille peale on kirjutatud Tervise kohupiim Ricotta? Koos hüüdlausega "Meie ei müü vett, meie müüme kohupiima". Mulle sattus kogemata seda värki 4 pakki lausa, nüüd ei teagi mis peale hakat. Kunagine kogemus ricottaga oli küll suht ....eee.. imelik. Kirjas veel et sisaldab vadakuvalke???? Siis ikkagi pole kohupiimaga midagi pistmist?
Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2010-04-07 22:03:25
Vadak ongi see vedelik, mis jääb alles juustuteost. ricotta on minu teada see, mis juustuteost ülejäänust uuesti keema ajades veel välja tuleb :). Nagu ütleb ka sõna re-cotta. Et nagu uuesti keedetud. Ups, nüüd vaatasin, et Thedralia kirjutab sama asja. Aga mina olen seda küll söönud ja kasutanud. Virsikukook ricottaga on väga hea. Ja lastele ma vahel segan suhkrut, rõõskakoort ja küpsisetükke sisse ja pakun moosiga. Väga kiirelt saavad taldrikud tühjaks.