Eestipärane magustoit?

Kukkel
Postitusi: 30
Kokaõpilane
2008-03-07 16:54:17
Tervitused Los Angelesest! Kord kuus pakume nö. Eesti Köögis eestipärase lõuna. Või neid toite, mida natuke igatseme. Magustoitudega hakkab peale kolme aastat ring peale tulema. Otsin odavaid ja suupäraseid eestipäraseid magustoite. Võivad olla ka teiste rahvusköökide varjundid! Ok, bubertit kisselliga juba pakkusime, mannavahtu on olnud ka juba korduvalt, leivasuppi on ka tehtud... Tänud juba ette! Eks ma lähen ka ise nüüd järjekordsele retseptijahile Nami-Namisse!
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-03-07 17:16:11
Kukkel - Sa saad retseptiotsingus määratleda käiguks "dessert" ja rahvusköögiks "eesti" - siis saad hulgaliselt retsepte, mis peaks sobima (sh nii kooke-küpsetisi kui ka muid magustoite). Kuidas oleks nt häbeliku taluneiu või kohupiima-rukkileiva magustoidu või riivleiva-vahukoorekreemiga? Või siis midagi kamast? Nt kama-kohupiimavaht või kama-vahukoorega?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kukkel
Postitusi: 30
Kokaõpilane
2008-03-10 06:08:42
Tänan. Lähen kohe uurima. Häbelik taluneiu meil täitsa tehtud juba. Ülejäänud leiva-magustoidud väärivad kindlasti lähemat uurimist. Kamaga on meil siin veidike raskusi, lihtsalt pole!
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-03-10 08:39:35
Kõik kohupiimatoidud peaksid ka sobima ja kohupiima peaks vist täitsa saada olema (curd cheese/farmer's cheese - kui põhipoodides ei ole, siis sobib enamasti ka ricotta või tuleb vene poodidest tvorogi otsida :) ). Nt kohupiima-õunavorm või saiavorm kohupiimaga või siis tavaline saiavorm.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2008-03-10 09:46:20
Kui kohupiima ei ole, saab seda ju ka lihtsasti ise valmistada. Näiteks minu Indias elav eestlannast tuttav tegi seda kohupiimaküpsiste valmistamiseks, ei olnud mingit küsimust.

http://www.perenaine.ee/

Amööb
Postitusi: 476
Abikokk
2008-03-10 10:02:00
Küpsisetort on alati hea ning ka odav teha.

Gurmaan, kes loeb kaloreid on nagu prostituut, kes vaatab kella.

Kukkel
Postitusi: 30
Kokaõpilane
2008-03-14 07:10:16
Suur tänu Pille, Eva ja Amööb! Seekord jäi valik leivasupi peale! Lihtsat kohupiima kooki olen ma viimasel ajal väga sageli teinud. Retsept Nami-namist. Ja kohupiima saab ilusti kätte vene poest. Ainult nii kalliks teine läinud. Topsik (vist umbes 400-500g) on peaaegu 5 dollarit. Küpsisetort nii ja naa läheb ka alati letti. On odav ja alati maitsev! Teine asi millest puudust olen tundunud on vedelamat sorti hapukoor. Aga seda saab vist ise ka teha? Et paned rõõsale koorele natuke keefiri või lusikatäie hapukoort juurde...
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-04-22 14:56:21
Kohalikus raamatukogus on näitus, kus pildid Euroopa riikide rahvusmagustoitudest. Ja Eesti juures oli pilt leivast, selline kausikese kujuline ja täidetud pähklite-mandlitega???? Kas keegi on miskit sellisest asjast kuulnud? Kuna täna oli vähe aega, siis ei saanud põhjalikumalt uurida pildi autorit jne, kuid võtan selle mõnel vabamal hetkel kätte.
Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2008-04-23 09:36:22
Igasugused kamaga magustoidud on ka suht eestipärased-kamakäkid ja kamavaht ja muu säärane.
Mann:
Kohalikus raamatukogus on näitus, kus pildid Euroopa riikide rahvusmagustoitudest. Ja Eesti juures oli pilt leivast, selline kausikese kujuline ja täidetud pähklite-mandlitega????
Kausikujulist täidetud leiba alles kuskil nägin...see oli, tõsi küll, soolane. Mandlid minu jaoks just väga eestimaiselt ei kõla.

Elina tegemised