Riisinuudlid e. riisimakaronid

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-03-29 19:52:23
Mul tekkis selline mõte, et kui riisi maitsestatakse safraniga, kas see riisinuudlitega ka kokku sobiks? Järgmine kord, kui nuudleid teen ja ära ei unusta, proovin järgi. Kui ingverit tahad panna, siis peaks selle äkki viiludena keeduvette lisama? Aga isikliklikult mulle meeldisid riisinuudlid just nii nagu nad olid, ilma maitseaineteta.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2008-04-09 23:19:53
Nii, pisut hilinenud reportaaž siis sellest laimi ja ingveri teemast. Lühikokkuvõte 1)hea tuli 2) aga austrikaste läks ikkagi mängu, tahaks kunagi ilma proovida. Nuudlid olid blue dragoni lintnuudlid. Panin keeva vette ja lasin neid 4 minutit seista nagu pakil oli kästud. Seda oli natuke liiga kaua. Vähemalt selle konkreetse sordi jaoks. Kurnasin sõela peal ära ja panin potti tagasi, et nad kastmega läbi raputada. Kastme jaoks riivisin väikese jupi toorest ingverit, pressisin hulka 1 küüslauguküüne, lisasin mõned supilusikatäied laimimahla, paar tilka rohelist tabascot ja natuke suhkrut (rafineerimata, heledat) ja tubli sortsu austrikastet. kokku andis see hoopis teistsuguse efekti, kui olin planeerinud saavutada, aga kõigile maitses. isegi tegelasele, kes veel kastmega kokku tegemata riisinuudlit proovides küsis "oled sa kindel, et need plastmassist ei ole?"

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-06-30 15:13:05
Mukats 30.6.2009:
Kas keegi oskab öelda, kus neid võib müügil olla. Viimasel ajal ei ole juhtunud neid nägema. Eriti sooviksin teada Rapla poodide kohta
Zoozi 30.6.2009:
Rapla kohta ei oska öelda, aga Stockmannis on olnud hea valik ja ka Prismast olen ostnud.
Mukats 30.6.2009:
Olen siiani väga vilets kokkamises, ainult lihtsamad toidud, ehk keegi oskab mulle ka retsepte pakkuda, mida riisimakaronist teha. Siiani olen salati tegemiseks kasutanud.
Zoozi 30.6.2009:
Ma ise neid eriti ei söö, aga kuna väiksem poiss tohib ainult riisi- või maisijahust pastatooteid süüa, siis kasutangi neid nagu tavalist pastat. Riisinuudlitest on aga ka Nami-namis palju retsepte. Head katsetamist :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

johannat
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2013-10-01 23:05:03
Riisinuudleid ei keedeta jah, pane nuudlid kaussi ja vala keedukannust keev vesi peale, hoia kuni pehmed on ja siis võta kauss külma veega, tõsta nuudlid korra külma vette ja siis tagasi kuuma ja seejärel kurna:) Siis nad ei kleepu kokku :) Ja riisinuudlid on imehead näitaks merevaigu ja kanaga. Praed pannil kana ära, maitsestad ja lõpus lisad juurde merevaigu ja soovi korral piima või hapukoort ja mmm kui maitsvad :)
<< 1 | 2 >