3 toasooja suurt munavalget
175 g peeneteralist suhkrut
Pane munavalged ja suhkur kuumakindlasse kaussi ning aseta see poti kohale, mille põhjas keeb paar cm vett.
Vahusta munavalged ja suhkur kuumaveevanni kohal paksuks ja tugevaks, läikivaks vahuks. Vahusta seni, kuni näpuga katsudes vaht tuline tundub. (Suhkrutermomeeter peaks näitama vahu temperatuuriks 50 Celsius).
Seejärel tõsta kauss tulelt ära ning jätka vahustamist, kuni see on jahtunud ja õhulisemaks muutunud.
Võta kahe supilusika abil beseesegu ja tõsta küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile.
Küpseta 120-kraadises ahjus tund aega, siis keera ahi kinni ja jäta beseed ahju jahtuma. Peaksid saama väljast rabedad, aga seest veidi vahukommised beseeküpsised.
Õnnestusid suurepäraselt! Pallideks vormimist peaks aga harjutama, sest jäid üsna sarvilised.
Pean teinekord täpsemalt kraadidest ja küpsetusajast kinni pidama, esimene pannitäis ei tulnud just kõige parem, teine pannitäis oli päris hea.
Ok kui head tulid!
Imehead! Vaht jõudis õige temperatuurini üllatavalt kiirelt, see-eest jahutamine võttis parasjagu aega. Minul jahutamisega vaht oluliselt õhulisemaks ei muutunud, seega olin veidi mures, aga lõpptulemus oli täpselt see, mis lootsin. Lisasin beseele ka natuke vanillit. Küpsetasin 100-kraadises ahjus 1,5 tundi ja sain mõnusad suured ja krõbedad beseed.
Suured beseepallid (nn šveitsi meetodil)
Beseesid võib valmistada kolmel moel: itaalia (kuum suhkrusiirup lisatakse munavalgevahule), prantsuse (peenike suhkur lisatakse jaokaupa munavalgevahule) ja šveitsi (suhkur ja munavalged kuumutatakse kuumaveevanni kohal, neid samal ajal vahustades). Need suured 'beseepallid' on valmistatud šveitsi meetodil. Šveitsi besee on stabiilsem, kui prantsuse besee.