Sipelgad puu otsas e. Ma Yi Shang Shu

Hiina köögist, täpsemalt Szechuani provintsist, pärit roog, mis on oma omapärase nime saanud sellest, et klaasjatele nuudlitele kleepunud seahakklihatükikesed meenutavad puu otsas turnivad sipelgaid :)

Kogus
neljale
Valmistusviis
Praadimine
Valmistusaeg
Käik
Põhiroog
Lisategevused

Koostisosad

200 g mungoa- ehk nn klaasnuudleid

450 g seahakkliha

2 sl heledat sojakastet

1 sl suhkrut

1 tl maisitärklist

1 sl tšillipastat

2 sl maapähkliõli

1-2 sl riivitud ingverijuurt

1 dl kanapuljongit või vett

1 sl austrikastet

2 sl Shaoxingi riisiveini või kuiva šerrit

kaunistamiseks värsket koriandrit

Valmistamine

Kalla mungoa- või riisinuudlitele keev vesi, lase 4-5 minutit seista. Siis loputa külma veega ja nõruta hoolega. Pane ootele.

Sega hakkliha, sojakaste, suhkur, maisitärklis, seesamiõli ja tšillipasta ühtlaseks. Lase külmkapis 20 minutit maitsestuda.

Kuumuta vokkpann hästi tuliseks. Lisa õli ja kuumuta. Lisa hakklihasegu ning prae tugeval kuumusel pidevalt segades, kuni hakkliha on värvi muutnud ja enam suuri tükke pole.

Lisa riivitud ingver, vesi, austrikaste ja riisivein/šerri ja sega läbi.

Sega juurde nuudlid ning kuumuta paar minutit, kuni kaste imendub ja nuudlid on soojad.

Serveerimisel puista peale maitserohelist.

Märkused:

  • Hele sojakaste (light soy sauce) on heledam, ent soolasem, kui "tavaline" sojakaste. Hiinas kasutatakse toidutegemisel justnimelt seda sojakastet. "Lääne" hiina toidupoodides müüakse seda "Superior Soy" nime all. (Segaduse tekitamiseks kutsutakse Hiina tumedat sojakastet "Soy Superior Sauce" :))
  • Riisivein on Hiinas populaarne söögitegemise- ja joogivein. Parimaks peetakse Shaoxingi riisiveini Zhejiangi provintsist. Säilita kinnises pudelis toatemperatuuril. Asendamiseks sobib kuiv šerri (ja EI sobi jaapani riisivein e. sake või tavaline viinamarjavein).
LISA KOMMENTAAR