Retseptivõistlus "TORT ISAMAALE 2012"

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-01-26 09:43:00
Frieda tort "Kirikindad", 2010. a. tordivõistluse võidutöö Kuulutan pidulikult välja tänavuse veebruarikuise retseptivõistluse "Tort isamaale 2012". Eesti Vabariigi aastapäeva puhul toimub Nami-Namis tordivõistlus juba neljandat korda (2011. aasta torte saate vaadata siit, 2010. aasta torte saade vaadata siit ja 2009. aasta torte siit). Kui nami-namikad 2009. aastal esmakordselt Eesti Vabariigi sünnipäeva auks torte küpsetasid, siis oli see planeeritud ühekordse kooskokkamisena. Ent üritus läks korda, tordiideed olid vahvad ja nii ongi sellest nüüdseks kujunenud juba väike traditsioon. Kasutaja KOOPATIBI maitsev tort "Rukkileib" kuulutati 2010. aasta tordivõistluse parimaks. Loodame ka tänavu rohket osavõttu ja ilusaid ja isuäratavaid ja fantaasiarikkaid torte. ŽÜRII Tänavu hindavad torte jälle MARU (Maru Design), Heidi Park (Kondiiter.ee), Eva Palu (Perenaine.ee) ja Pille Petersoo (Nami-Nami), lisaks osaleb žürii töös Eesti Sõjamuuseumi - kindral Laidoneri Muuseumi* esindaja ning populaarse kohvik MOONI pererahvas. Kuna varasematel aastatel on juttu olnud sellest, et kõik ei ole suured tordiküpsetajad või magusasõbrad, siis pöörame tänavu rohkem tähelepanu ka soolastele tortidele. KOLM kõige isamaalisemat ja ahvatlevamat soolast (võileiva)tordi (õigemini küll nende autorid) saavad eriauhinna (vt allpool). Kasutaja RAGNE kaunis kolmnurgeline küpsisetort (2010.a.). TÄHTAJAD: Me eeldame, et põhiliselt valmistatakse torte 24. veebruariks, mis tänavu on reede. Ent kuna Vabariigi aastapäevale järgneb kohe ka nädalavahetus, siis jätame teile võimaluse ka siis sõprade-sugulaste seltsis patriootlikke torte süüa :) Nii ootamegi tordipilte ja -tutvustusi kuni 27. veebruari hommikuni (kell kukub esmaspäeval kell 10.00). Hiljemalt esmaspäevaks, 5. märtsiks, on žürii oma otsuse teinud ja avalikustanud. OLULINE LISAINFO: * tordivõistlusel osalemiseks tuleb Nami-Nami foorumis siinses teemas jagada oma tordi fotot ja retsepti. Kui endal fotokat ei ole, siis kutsuge mõni (digi)kaameraga sõber tol päeval enda juurde pidulikule lõuna- või õhtusöögile * hindamisel võetakse arvesse tordi fantaasiarikkust, isamaalisust ning isuäratavust. Kui endal ülimalt originaalset ideed ei tule, siis pidage meeles, et tähtis pole alati mitte võit, vaid osavõtt. Mõned auhinnad (vt järgmine postitus) lähevad loosimisele ju kõikide osalejate vahel ja mitte vaid parimate vahel jagamisele. * Nami-Namil on õigus lisada retsept ja foto siinsesse retseptikogusse (loomulikult märgitakse ära ka foto ja retsepti autor, blogijate puhul lisatakse ka otseviide algsele blogipostitusele) * Väike lisapalve neile nami-namikatele, kes ka blogivad. Kui te selle tordivõistluse raames tehtud soolastest/magusatest tortidest ka oma blogides kirjutate, siis pange palun väike viide siia konkreetsele Nami-nami retseptivõistluse teemale. Aitäh!! FOTO LISAMINE POSTITUSELE Foto lisamiseks tuleb foto esmalt üles laadida mõnesse veebikeskkonda (blogi, Flickr, Picasa, Pilt.ee vms). Siis tuleb üles otsida foto jpg-lõpuline aadress (nt Properties alt või hiirega klõpsates valida "Copy image address") ja see tõsta fototeekide vahele . Kui kohe kuidagi ei õnnestu, siis võite pildi saata mulle meili peale (info@nami-nami.ee) ja ma tõstan selle teie postituse juurde. ÜLESKUTSE TOIDUBLOGIJATELE Oleks viisakas, kui te oma isamaalise tordi blogipostituses viitaksite ka Nami-Nami tordivõistlusele "Tort isamaale 2012". Kui teie seda ei tee, siis mina ei viita Facebookis või Flicrki fotogaleriis teie blogipostitusele. Lihtne :) (See oli eelkõige vihjeks uutele osalejatele ja toidublogijatele). LÕPETUSEKS Kui te otseselt retsepti ei jaga, siis oleks kena, kui kirjeldate oma torti vähemalt paari lausega, sh vihjate, kust saite sisu või kaunistuste tegemiseks inspiratsiooni (seda eriti juhul, kui olete paljuski toetunud varasematele võistlustöödele.). Taas teeme koostööd Kindral Laidoneri Muuseumiga (22. veebruaril saab seal näha-kuulda minu ettekannet senistest tortidest ja maitsta Ragne hõrgutisi).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-01-26 09:49:56
AUHINNAD Kohvik MOON on parima tordi autorile välja pannud õhtusöögi kahele nende toredas söögikohas Tallinnas. Kirjastus VARRAK on välja pannud kaks Evelin Ilvese kokaraamatut "Kingitud maitsed. Gifts of Taste". Kirjastus TÄNAPÄEV rõhub sel korral hoopis isamaalisusele ning tordivõistlusel osalejatele välja pannud järgmised raamatud: Vana Tallinn. Old Tallinn (koostaja Jaak Viires), Eesti Vabadussõja mälestusmärgid (koostaja Rene Viljat) ja Tartu vanadel fotodel (koostaja Kersti Tormis). RANNAMÕISA on parimatele võileivatortide meisterdajatele välja pannud KOLM kinkekotti oma toodetega, väärtusega 35 eurot. Victorinox Baltic annab parima võileivatordi autorile Victorinox'i 18 cm teraga ja roosipuust käepidemega kokanoa: Koogitarvikute veebipood Koogimeister on KÕIKIDE osalejate vahel loosimiseks välja pannud 30-eurose kinkekaardi. Nami-Nami koostööpartner Meira paneb kolmele parimale välja kinkekomplekti oma toodetest (sh kvaliteetse vanillsuhkru, valik mandli-pähklitooteid ja tordikaunistusi). Eesti Sõjamuuseum on välja pannud ühe Maria Laidoneri kokaraamatu. Kui võitjaks osutub keegi, kel see raamat juba olemas on (nt mullune esikolmik), siis loositakse raamat välja kõikide kaasalööjate seas. Kui esikolmikusse peaks sattuma keegi, kellel veel puudub Nami-Nami seksikas ja ülimalt praktiline roheline põll, siis loomulikult saab tordimeister endale ka põlle :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2012-01-27 13:10:02
See on ju aastasündmus siin :) Ma juba suvel mõtlesin selle võistluse peale :) Igaljuhul mõned ideejupid on olemas ja Pille soovituste järgi tort valmis joonistatud ka juba :) Näis mis välja tuleb. Igaljuhul latt on siin iga aastaga aina kõrgemal ja kõrgemal :)

Ilse köögis

Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2012-01-29 19:16:29
ootan huviga seda v6istlust kuid ei tea veel t?pselt kas ise v6tan osa .. kes teab kui m6ni hea m6te tuleb siis olen kindlasti platsis :)

PAPRIKA: Karima's Food

Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2012-02-03 16:43:58
Jään võistlust suure huviga ootama :). Ma ise - kui nüüd väljenduda oma igapäevase töö keeles :P - jätan ilmselt selle hooaja vahele. Aga kui muidugi peaks tekkima ootamatu geniaalsusepuhang, siis võib kõike juhtuda ;).

Söömine on ainus töö, mis toidab

Koogi Kata
Postitusi: 232
Abikokk
2012-02-05 13:57:34
Ma teen siis algust... Võileivatort "Viljapõld"
Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2012-02-05 14:32:12
Geniaalsed kaunistused!
Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2012-02-05 18:40:29
Koogi Kata:
Ma teen siis algust... Võileivatort "Viljapõld"
Lahe!
Minukiisu
Postitusi: 137
Abikokk
2012-02-05 19:04:57
Koogi Kata:
Ma teen siis algust... Võileivatort "Viljapõld"
väga uhke
Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2012-02-07 12:55:58
Koogi Kata:
Ma teen siis algust... Võileivatort "Viljapõld"
Sinise toiduvärvi "leiutamise" eest sügav kummardus. Väga lahe!
< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>