Retsepti lisamiseks peate sisse logima!
Retsepti lisamiseks peate sisse logima!
Retsepti lisamiseks peate sisse logima!
Retsepti lisamiseks peate sisse logima!
Retsepti lisamiseks peate sisse logima!

Tort "Virmaline"

Berit
Postitusi: 391
Abikokk
2009-04-10 12:12:36
Selline küsimus, et kas keegi on proovinud kunagi seda torti ise järgi teha? :) Meil on kodus sellised lood, et Virmalise tort on emale-isale nn 'nende tort'; vene ajal oli kõige lemmikumaks (sellega sarnane oli ka Valli tort). Aeg-ajalt kui nad seda uuesti ostavad, kurdavad, et maitse ei ole enam see õige ja, et midagi teevad kondiitrid tordi puhul valesti. Mina muidugi seda õiget maitset ise ei mäleta enam aga sellegi poolest tahaksin proovida ise küpsetada. Teine küsimus oleks, et kas see 'vana hea õige' retsept on kusagil veel alles? Ma mõtlen, et vene ajal oli ju kõik rangelt mõõdetud ja täpselt üles kirjutatud. Ehk kusagil kondiitriäris peaks ju ometi see alles olema. Aga kas see on neile saladuseks või tohiks seda küsida ka ise järele proovides?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-04-11 15:32:56
Pole kuulnudki sellisest tordist :( Aga Kalevi veebilehelt loen, et Järle tort "Virmaline" on tort krõbedatest liivataignakihtidest, mida ühendab marjamoos ja hapukas kreem, kaetud pumati ja pralineega.. Kaalub 500 g.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Berit
Postitusi: 391
Abikokk
2009-04-11 17:26:58
Antud tort oli firmalt Pereleib ja seal kodulehel oli öeldud, et ..3-kihiline südamekujuline liivapõhjatort povidlo ja pralineega, kaetud šokolaadi-pumatiga, kaunistatud margariinikreemiga. Olgu, liivapõhjad on täiesti valmistatavad. Povidlo, pralinee ja pumati kohta pean ma siis veidi uurima..
Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2009-04-12 16:32:51
Pille:
Pole kuulnudki sellisest tordist :(
Sama siin, lapsepõlves teadsin vaid trühvli- ja sefiiritordist. Väikses kohas, kus kasvasin muid valikuid ei mäleta. Virmalisest kuulsin alles praeguste töökaaslaste käest (olen kollektiivis üks nooremaid). Nimetatud tort ei puudu üheltki töötähtpäevalt - see on meil juba traditsiooniks saanud. Samas ei saa öelda, et mulle ta väga maitseks, nostalgitsemiseks ju ka põhjust pole, minu maitsele liig magus ja lääge.
Bunnygirl79
Postitusi: 109
Abikokk
2009-04-12 20:15:32
Mina tean seda torti ainult sellepärast, et vanaema ostis kunagi selle puuviljatordi pähe, küll me siis murdsime selle kallal, lõpuks sõin vist ise pool torti ära. Aga peale seda ostu vanaema õppis alati tordikarbi kaane alla ka vaatama :).

http://bunnygirl79.blogspot.com

Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2012-08-26 20:28:31
see oli hea tort kunagi kui vaike olin

PAPRIKA: Karima's Food

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-12-30 11:21:39
Maitse asi blogis on retsept olemas: Tort "Virmaline"

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com