Sõbrapäev / Valentinipäev 14. veebruar

Al10
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2009-02-07 14:21:43
Mida kokata valentinipäevaks sõbrannadele klassikaaslastele? Lähenemas on valentinipäev ja armsatele sõbrannadele tahaks midagi küpsetada. Mingisuguseid küpsiseid või nii, aga ei oska midagi valida-otsida... Kas kellelgi on soovitusi? Siis klass läheb valentinipäva paiku suusareisile. u.30 inimest õpetajatega. Midagi taskukohast tahaks neilegi küpsetada, midagi sooja. Siinkohalgi vajaks nõuandeid... Abistajatele tänud juba ette! Liisa :P
Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-02-08 11:09:54
Valentinipäevaks ideesid SIIT.

http://www.perenaine.ee/

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2009-02-08 11:32:32
Ma arvan, et kõiksugu väikesed koogikesed sobivad hästi. Muffinid näiteks. Neid pole väga keeruline küpsetada ka. Või rummikoogiksed (kui need muidugi maitsevad Sulle ja sõbrannadele) - saab kaunistada ju südamekujuliste nonparellidega. aga jah, mina soovitan erinevaid muffineid. Lihtne, kuid samas nii palju erinevaid variante pakkuv (muffinitesse saab panna ju peaaegu ükskõik mida)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-02-08 13:45:36
Tõstan selle Valentinipäeva/Sõbrapäeva teema tähtpäevade alafoorumisse.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Merle
Postitusi: 107
Abikokk
2009-02-10 15:42:17
Mul tekkis mõte koostada sõbrapäevaks sõpradele üleni šokolaadist koosnev menüü, st et sooviks, et ka soolased road/suupisted sisaldaksid šokolaadi. On kellelgi selliseid mõtteid äkki? Olen tegelikult suht nõutu. Kuldses šokolaadiraamatus märkasin esimest korda šokolaadi sisaldavaid soolaste toitude retsepte, aga sealne valik on suht piiratud, st mõte ei ole pakkuda lihapraadi šokolaadikastmes vaid pigem soolaseid näkse/ampse. Nõu eest tänulik!
Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-02-10 15:58:49
Merle:
Mul tekkis mõte koostada sõbrapäevaks sõpradele üleni šokolaadist koosnev menüü, st et sooviks, et ka soolased road/suupisted sisaldaksid šokolaadi. On kellelgi selliseid mõtteid äkki? Olen tegelikult suht nõutu. Kuldses šokolaadiraamatus märkasin esimest korda šokolaadi sisaldavaid soolaste toitude retsepte, aga sealne valik on suht piiratud, st mõte ei ole pakkuda lihapraadi šokolaadikastmes vaid pigem soolaseid näkse/ampse. Nõu eest tänulik!
http://www.epicurious.com/recipes/food/views/Braised-Short-Ribs-with-Chocolate-and-Rosemary-233706 http://www.epicurious.com/recipes/food/views/Turkey-Mole-20140 nagu ma aru olen saanud, siis mõrudat shokolaadi annab lihaga väga edukalt kombineerida-et kui praadi teha ei taha, siis äkki nt kana või kalkuni tiivad mingis väikses kastmes...see teine link on umbes taoline retsept. Aga äkki selline variant, et teed mingid snäkid-lihast-ja siis maitsestad SM chilli-cocoa maitseaineseguga...see peaks ka selline veidi shokolaadine tulema...

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-02-10 16:01:59
leidsin veel ühe põneva valentinipäeva toidu-spagetid peedi ja mooniseemnetega...taimetoit paarikestele :) http://nymag.com/listings/recipe/farro-spaghetti-beets/

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-02-10 22:48:31
Minu poolt on ettepanek sama innukalt Eesti rahvakalendri tähtpäevasid vaadata ja ka vastavaid sööke teha. See aasta vist vabariigi aastapäev ja vastlapäev kattuvad, oleks hea põhjus nii kooskokkamisteema kui ka vastlapäevatoidud ühendada. Mitte et mulle ei meeldiks sõbrapäev - aga lihtsalt tundub et mitmed vanad tähtpäevad koos eriliste ja huvitavate toitudega kiputakse ära unustatama.

Profa köögipool

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-02-11 10:52:36
Profa:
Minu poolt on ettepanek sama innukalt Eesti rahvakalendri tähtpäevasid vaadata ja ka vastavaid sööke teha. See aasta vist vabariigi aastapäev ja vastlapäev kattuvad, oleks hea põhjus nii kooskokkamisteema kui ka vastlapäevatoidud ühendada. Mitte et mulle ei meeldiks sõbrapäev - aga lihtsalt tundub et mitmed vanad tähtpäevad koos eriliste ja huvitavate toitudega kiputakse ära unustatama.
Profa - täiesti nõus Sinuga - ja seepärast on nii vastlapäeva kui ka EV aastapäeva menüüd siin alafoorumis hetkel ka püsivaks muudetud :) Ja veebruarikuine kooskokkamine on ju suisa isamaaline..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-02-11 12:52:33
Merle:
Mul tekkis mõte koostada sõbrapäevaks sõpradele üleni šokolaadist koosnev menüü, st et sooviks, et ka soolased road/suupisted sisaldaksid šokolaadi. On kellelgi selliseid mõtteid äkki? Olen tegelikult suht nõutu. Kuldses šokolaadiraamatus märkasin esimest korda šokolaadi sisaldavaid soolaste toitude retsepte, aga sealne valik on suht piiratud, st mõte ei ole pakkuda lihapraadi šokolaadikastmes vaid pigem soolaseid näkse/ampse. Nõu eest tänulik!
Ma panin tähele hiljuti et Stockis oli šokolaadiga maitsestatud pasta müügil. Selline kakaokarva. Vist küll pigem magusa pastaroa tegemiseks mõeldud, aga mine sa tea...

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

< 1 | 2 | 3 >>