Verivorst: isetehtud vorstid, parimad poevorstid, toidud verivorstiga

Kristel
Postitusi: 132
Abikokk
2008-11-04 14:44:22
Kas on sobiv algatada uus teema kuna jõulud varsti käes? Muljetage, millised Eesti kaubanduses pakutavatest vorstidest on lemmikud. Ühtlasi olen tänulik küpsetamisõpetuse eest, sest mul ei õnnestu just tihti vorsti koorikut mõnusalt krõbedaks saada.
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2008-11-04 14:53:30
Rakvere peekoniga verivorst oli eelmisel aastal igatahes täiesti söödav, krõbedaks saab ikka praeahjus :), paar korda võib ennem ahju panekut vorste ka kahvliga rünnata, siis ei küpse nad lõhki.

Profa köögipool

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-11-04 15:45:01
Profa:
Rakvere peekoniga verivorst oli eelmisel aastal igatahes täiesti söödav, krõbedaks saab ikka praeahjus:), paar korda võib ennem ahju panekut vorste ka kahvliga rünnata, siis ei küpse nad lõhki.
Mulle eelmisel aastal meeldisid mingid peenikesed lambasooles vorsid, nime ei mäleta. Toasoojad vorstid panniga (vahel lausa külma) ahju, siis ei küpse ka mingi imega katki, mina ei torgi. Külm/torkimata vorst tulisesse ahju garanteerib lõhkised vorstinahad. Krõbeduseks on tarvis rasva (vorsti sees või vorsti peal), naturaalset soolt ja piisavalt pikka küpsetamist kuumas ahjus. Aga verivorsti võib ka lausa ise teha :P

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2008-11-04 16:18:39
Me ka tegime ise üle-eelmiste jõulude ajal verivorste. Pildid on nii verised, et üles küll ei julge panna :D
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-11-06 15:39:08
Tõstan siia ümber kolm verivorstipostitust, kõik 6.11.2008 kuupäevaga:
Hexy:
mina tahaks teada, et kui paljud meie foorumist ise verivorsti valmistavad??? mina ise olen terve elu koduseid vorste söönud. igal aastal käime emaga vanaema juures talgutel. päris üksi pole kordagi teinud, pole nagu mõtet kui kõik teised maal teevad. arvan, et kui ained olemas, saaksin ka üksi tegemisega hakkama.
Liblikapyydja:
Hea meelega sööks/teeks kodust verivorsti, kuid kahjuks pole sellist maakohta, kust vajalikke aineid saaks. Mulle meeldib ka ilma vereta vorst väga, kuid kahtlen, kas kusagilt linnast seda soolikat leiab...
Aurora:
Sama siin, arvan, et saaksin ka vorstiteoga hakkama, ema kõrval seda küll ja küll nähtud. Aga keegi peab ju need soolikad ka puhastama, mina selleks vist siiski võimeline ei ole.
Sussukas:
Meil on kombeks nii, et minna vanatädi juurde. Mina perega, vanaema, vanatädi ja tema laps perega ja siis naised kampas teevad. Mehed joovad nii kaua õlut teises toas ja "valvavad" lapsi. Teeme ikka nii paraja porstu, et kõigil sügavkülmad täis saavad.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-11-06 15:43:29
Mina pole ise verivorste teinud, kuigi teeksin meelsasti. Äkki Thredahlia ja ta sõbranna tahaksid verivorstitalgud teha :D :D Muide, toidufestivalil Tallinn FoodFest toimunud Jõulutoode 2008 võitjad lihatoodete kategooriates olid järgmised: Verivorst - AS Rakvere Lihakombinaat, BBQ verivorst Jõuluvorst - AS Vastse-Kuuste Lihatööstus, ahjuvorst Verikäkk- AS Rakvere Lihakombinaat, verikäkk juustuga Jõulupraad - AS Maag Lihatöötus, Rannarootsi peekoni küpsetatud praad Liha üllatustoode - AS Rakvere Lihakombinaat, ahjuribi küpsetuskarbis.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-11-06 15:46:55
Pille:
Mina pole ise verivorste teinud, kuigi teeksin meelsasti. Äkki Thredahlia ja ta sõbranna tahaksid verivorstitalgud teha :D :D
Pole naljakas :D Triinu ja Merilin tandem täitsa mõtles pisemat sorti vorstitöötoa ja söömingu korraldamisele, kui vaid oleks kindel, et materjalidega varustatud oleme :P

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Pulavik
Postitusi: 169
Abikokk
2008-11-06 16:31:39
Thredahlia:
Pille:
Mina pole ise verivorste teinud, kuigi teeksin meelsasti. Äkki Thredahlia ja ta sõbranna tahaksid verivorstitalgud teha :D :D
Pole naljakas :D Triinu ja Merilin tandem täitsa mõtles pisemat sorti vorstitöötoa ja söömingu korraldamisele, kui vaid oleks kindel, et materjalidega varustatud oleme :P
Ei tea kui "pisemat sorti" ta tuleks kui pool Nami-Namit tahaks kaasa lüüa :P
Betty
Postitusi: 186
Abikokk
2008-11-07 22:06:18
Kui vanatädi elas, siis sai tanguvorste tehtud. Verikäkkidest lihtsalt ei jäänud vorstide jaoks verd üle :)
Nämmu
Postitusi: 249
Abikokk
2008-11-08 10:09:12
Mina olen aastaid kõrvalt jälginud ja abistanud vanaema verivorstide tegemisel. Siis kasvatas ta ise sigu, nii et kõik oma tooraine (no tang mitte). Midagi keerulist just ei olnud aga väga meeldiv tegevus ka mitte. :D No see soolte puhastamine jm. Aga said täiesti söödavad!

Kaie

< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>