Lastele meeldivad toidud

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-08-07 10:26:40
Pille:
Teemakohane artikkel Delfis: Õpeta laps head toitu hindama (Mai Maser, lastearst, 4.8.2008)
See artikkel soovitab asjaliku jutu vahele kahjuks lapse leivale määrida pehmeid margariine :( Samas kui jäätise ja kohukeste juures tehakse juttu kahjulikest taimerasvadest.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-08-07 10:29:13
Thredahlia:
Pille:
Teemakohane artikkel Delfis: Õpeta laps head toitu hindama (Mai Maser, lastearst, 4.8.2008)
See artikkel soovitab asjaliku jutu vahele kahjuks lapse leivale määrida pehmeid margariine :( Samas kui jäätise ja kohukeste juures tehakse juttu kahjulikest taimerasvadest.
Seda küll :( Hiljuti kuskil ajakirjas kiitis ka dr Maser margariine - sisaldavat lastele vajalikke rasvhappeid!?! Kahjuks ei ole vist Eestis nõuet, et artikli juures peaks märkima, et tegemist on reklaamtekstiga?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Enely100
Postitusi: 400
Abikokk
2008-08-07 20:17:14
lastele meeldivad toidud lasteaia näitel: makaronid (muidu igal kujul, v.a. makaronisalat), kartul (ilma kastmeta), šokolaadisaiad (nn nussa-saiad) ja pelmeenid...enamikke toite ei sööda üldse...isegi saiakestest ja kohukestest keeldutakse! arusaamatu...ei saa mina aru, mida need lapsed küll kodus söögiks saavad...sest paljud ei söö isegi kastet
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-08-07 20:39:35
Enely100:
lastele meeldivad toidud lasteaia näitel: makaronid (muidu igal kujul, v.a. makaronisalat), kartul (ilma kastmeta), šokolaadisaiad (nn nussa-saiad) ja pelmeenid...enamikke toite ei sööda üldse...isegi saiakestest ja kohukestest keeldutakse! arusaamatu...ei saa mina aru, mida need lapsed küll kodus söögiks saavad...sest paljud ei söö isegi kastet
Kastmetest rääkides, minu laps enamasti üldse mingit kastet ei söö. Näiteks ise teen mingi maitsva kastme pastale ja tema sööb ainult makarone... Välja arvatud nüüd viimasel ajal šampinjoni-koorekaste... Saiakesi ja kooke ta samuti ei söö. Ühtegi koorega salatit ka mitte. Lasteaias sööb selliseid asju, mida kodus iialgi ei tehta. Ja nagu ma aru saan, talle meeldib. Lasteaias jällegi ei pakuta läätsesid, kikerhernesuppi, fajitasid, mida ta kodus heal meelel sööb. Üks veidramaid toite, mida lasteaias pakutakse on minu arust piima-klimbisupp, millele mõtlemine juba...mulle kuidagi... kananaha ihule ajab. Kokkuvõttes, kodune ja lasteaiatoit pole meie puhul omavahel raasugi seotud.
Dots
Postitusi: 135
Abikokk
2008-08-07 20:58:40
Minu laps sööb kastet, aga eraldi toiduna. Nimetab seda pannisupiks. :)
Enely100
Postitusi: 400
Abikokk
2008-08-07 21:24:10
Marju:
[Üks veidramaid toite, mida lasteaias pakutakse on minu arust piima-klimbisupp, millele mõtlemine juba...mulle kuidagi... kananaha ihule ajab. Kokkuvõttes, kodune ja lasteaiatoit pole meie puhul omavahel raasugi seotud.
see oleneb suuresti lasteaia kokkadest...minu töö juures on imemaitsvad toidud...piima-klimbisuppi pole iial pakutud...kotletid tehakse ise (nii head!)...saiakesed tehakse ise..tõeliselt mõnusad... aga olen isegi saanud äärmiselt kehva lasteaiatoitu..
Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2008-08-08 10:39:52
Enely100:
Marju:
[Üks veidramaid toite, mida lasteaias pakutakse on minu arust piima-klimbisupp, millele mõtlemine juba...mulle kuidagi... kananaha ihule ajab. Kokkuvõttes, kodune ja lasteaiatoit pole meie puhul omavahel raasugi seotud.
see oleneb suuresti lasteaia kokkadest...minu töö juures on imemaitsvad toidud...piima-klimbisuppi pole iial pakutud...kotletid tehakse ise (nii head!)...saiakesed tehakse ise..tõeliselt mõnusad... aga olen isegi saanud äärmiselt kehva lasteaiatoitu..
...maitsed muidugi erinevad. Tuttava lapsed meil külas olles tellivad alati piima-klimbisuppi.
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-08-08 10:52:34
Muuseas, piima-klimbisupp ei meeldiks mulle ka siis, kui selle oleks valmistanud mu ema, kes teeb lihtsalt võrratut leivasuppi (mis on minu üks kergemini täielikult untsu keeratavaim toit ja üheski toitlustusasutuses seda ei julgeks tellida). Nii et see oli rohkem päris isiklikku maitse-eelistust puudutav kommentaar.
Berit
Postitusi: 391
Abikokk
2008-08-08 11:49:20
Ma arvan, et ma võisin olla 15 kui ma alles esimest korda piima-klimbisuppi sõin :D. See tundus mulle alati kõige hirmuäratavam toit ÜLDSE kuniks ma ükskord vanaema juures nägin mismoodi ta siis ikka neid klimpe tegi ja selles ei olnud midagi nii vastikut kui mujal tehtud suppides näha oli. Ja maitses kaneeliga nii hästi, et oooooioioi ;)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-10-28 11:49:18
Jäi silma Maire Suitsu artikkel Postimehe Tarbija 24 lisas: Hommikusärtsu söögilaualt (28.10.2008). Mis täidaks hommikul koolilapse kõhu ja annaks ka rõõmsa meele? Hommikueine peab kiiresti taastama öösel kuhtunud energiavarud ja andma uut jõudu kuni lõunani. Selle ülesandega toimetulevaid roogi leiate ka alljärgnevate hulgast. Retseptid: Kamasmuuti (mmm, miks mitte jogurtipõhine kamasmuuti hommikusöögiks jäätisekokteili asemel? Kristi Tüvi praktiliselt sama retsept on nami-namis olemas) Kuum juustu-tomatieine Kiirpitsad Sändvitšid munapiimaga Kohupiima-banaanismuuti Kaerapuder marjadega Mannapuder apelsinimahlast Magus rukki-õunapuder

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>