Kinoa (quinoa)

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2009-06-09 13:32:51
Reglisse:
Kas eestis on quinoad müüa kusagil? Meie teeme quinoast risotto moodi asja..ja siis igasuguseid salateid eriti hea on tuunikala, kurk, sibul, parmesan ja tomatitükid (või nt. päikesekuivatatud tomat) ja värsket basiilikut juurde
Tegin kergeks lõunaks Reglisse mainitud variandi järgi salatit, ja täitsa tore sai.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-01-31 20:05:57
Pille:
Nami-namis on mõned retseptid ka (nüüd juba 8 retsepti :)).
Nüüdseks on retsepte 12 :) Ühe lisasin täna - kinoasalat vähisabade ja avokaadodega. Tegin seda kaks päeva järjest, olen "leiutatud" salatiga väga rahul. Kuna vähisabad on üsna kallid, siis pigem sobib see pidulikumale lauale. Kinoa tekitas sünnipäevalistes palju elevust - enamus polnud varem seda saanud ja kõikidele meeldis.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Nämmu
Postitusi: 249
Abikokk
2010-03-10 21:51:19
Mida huvitavat soovitate teha kinoahelvestega? Proovisin mingis retseptis riisihelveste asemel, jäi huvitav aga hästi ei istunud mulle. Ei tea kas magustoitu sobiks?

Kaie

Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2010-03-11 10:11:16
mina tegin just äsja kinoast salatit. Koostiseks: sidruniga marineeritud sibul, vähisabad, ilma seemneteta punased viinamarjad ja suluguni juust (kuubikutena). Väga hea oli. Ja sõid peres ka need, kes muidu ei ole kinoad suu sissegi võtnud :).
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-05-01 12:31:08
Kalyn kirjutab Blogheris kinoast.
Nämmu:
Mida huvitavat soovitate teha kinoahelvestega? Proovisin mingis retseptis riisihelveste asemel, jäi huvitav aga hästi ei istunud mulle. Ei tea kas magustoitu sobiks?
Võid äkki kinoa-mangokreemi proovida? Ise tegin vahepeal kinoasalatit peedi ja apteegitilliga:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2012-03-31 18:48:01
Tegin täna lõhe-kinoasalatit . Väga maitsev tuli!!

Vanapere köögikatsetused

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2012-08-07 02:32:08
Veel üks soe kinoasalat (River Cottage Veg Every Day, mugandatud): keeda 150 g kinoad 300 ml vee ja soolaga; samal ajal prae 2 õhukesteks viiludeks lõigatud sibulat pruunikaks, lisa 500 g viilutatud suvikõrvitsat ja 3 viilutatud küüslauguküünt. Kui kinoa on keenud ja niiskus välja aurutatud, sega praetud köögiviljaga, lisa peotäis peterselli, poole sidruni mahl, jahvatatud pipart ja vajadusel veel soola. Raamatus käib köögivilja juurde veel tüümian ja peale röstitud piiniaseemned, aga mulle meeldib ilma enam.
Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2013-01-21 23:20:12
Sõime täna lõunaks kinoad röstitud lillkapsa ja shampinjonidega. Väga maitsev roog sai. 1 väiksem lillkapsas 5-6 shampinjoni 1 küüslauguküüs 2 dl kinoad 5 dl kanapuljongit õli soola-pipart palsamiäädikat Tükelda lillkapsas väiksemateks tükkideks. Sega lillkapsatükid õliga, küpseta 200 kraadises ahjus 15-20 minutit, vahepeal õisikuid segades. Viiluta shampinjonid, kuumuta koos tükeldatud küüslauguga kergelt õlis. Loputa kinoa voolava vee all. Kuumuta puljong, vala kinoa keevasse puljonisse. Alanda pliidi kuumus ja lase kinoal 10-15 minutit kaane all valmida. Sega omavahel kinoa, lillkapsas ja seened. Maitsesta soola-pipraga ja piserda peale veidi palsamiäädikat.

Liisi Blogi

Evelyn
Postitusi: 15
Kokaõpilane
2014-01-24 22:47:55
Kas kinoad tavapoes ka müüakse? Ainult ühel korral olen Rimis näinud ja siis oli ka öko (ehk siis liiga kallis) variant. Milline on kinoa toiteväärtus võrreldes rukkiga, kas dieedipidajatele on kinoa parem toiduaine?
Britt
Postitusi: 24
Kokaõpilane
2014-03-18 20:42:36
Evelyn:
Kas kinoad tavapoes ka müüakse? Ainult ühel korral olen Rimis näinud ja siis oli ka öko (ehk siis liiga kallis) variant. Milline on kinoa toiteväärtus võrreldes rukkiga, kas dieedipidajatele on kinoa parem toiduaine?
Mina olen tavaliselt ostnud kinoad Biomarketist, aga tavapoodides olen viimasel ajal samuti üha rohkem kohanud.Mäluga väga hästi ei ole, aga olen seda vist märganud Stockmannis, Rimis ja isegi Comarketi maheriiulis. Kuigi ka pigem jah ökovariandina. Rukkiga võrreldes tegelikult kinoa teravili ei olegi, pigem "rebasheinlane". On gluteenivaba ja sisaldab täisväärtuslikku valku, mida muidu näiteks taimetoitluse puhul peaks hankima teravilju ja kaunvilju omavahel kombineerides. Usun, et igati kasulik tegelane, aga ikka muud toitu võiks ka süüa, rukist samuti.:) Lisan siis kohe sujuvalt ühe kinoasalati postituse ka siia juurde.
<< 1 | 2 | 3 >>