JOGURT: erinevad jogurtid, kodune jogurtitegu

Katja
Postitusi: 386
Abikokk
2008-06-22 12:01:28
nägin unes kreemjat ja mõnusat jogurtit, hommikul oli potikeses tükiline valge möks.. nagu mannasupp.. igaljuhul vedel.. äkki saab veel miskit päästa, panin leigesse ahju seisma. nineh.. ega see ollus nüüd peale pisukest seismist suuresti muutunud, küll aga omandas mõnusa paksu oleku peale marlilapil nõrgumist.. 1l 3,5% Tere piima ja väike kartongpakk maitsestamata jogurtit andsid tulemuseks 0,8 l kreemjat jogurtit ja silma järgi pool liitrit nõrgumisel tekkinud vedelikku... väikesed mahukaod on tingitud nõrutamise käigul toimunud mekkimisest ;) kokkuvõte - võib õnnestunuks lugeda

http://koogel-moogel.blogspot.com

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2008-06-30 19:34:17
käisin vanaema juures ja sain purgi kodust lehmapiima, tegin sellest jogurti ja oli hoopis teine maitse kui poe omal. jogurt oli maheda maitsega, paksema tekstuuriga , no ma ei tea lihtsalt oli väga hea

Hexy asjatab

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2008-08-11 10:56:33
Eile viisin läbi teise katse ise jogurtit teha. Piimaks võtsin mõnusa rammusa talupiima, mille vanaonu juurest kaasa sain ja juuretiseks Pajumäe maitsestamata jogurti. Pajumäe jogurti konsistents on küll natuke vedelam, kui mulle meeldiks aga see-eest on sellel nii meeldiv kreemjas maitse. Hommikul külmkappi tõstes tundus täitsa mõnus. Veel ei maitsenud kuna jogurt oli soe. Õhtul koju minnes näeb, kuidas välja tuli :) Viimati oli nii hea, et ma ei raatsinud seda isegi maitsestada, sõin niisama ära :)

le D?ner

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2008-08-16 20:46:19
ja kui juba kaeblemiseks läks ;), siis pole meil müügil ka eriti sageli sea head paksu kreeka jogurtit, millega kastmed ikka hoopis teist nägu tulevad. kes seda tavaliselt jogurtit kogu aeg kurnata jõuab...

Da Vahtra Residence

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-08-17 09:08:13
Vernanda:
ja kui juba kaeblemiseks läks ;), siis pole meil müügil ka eriti sageli sea head paksu kreeka jogurtit, millega kastmed ikka hoopis teist nägu tulevad. kes seda tavaliselt jogurtit kogu aeg kurnata jõuab...
Vernanda, seda paksu kreeka jogurtit Tallinnas Stockmannis aeg-ajalt ikka on - seesama Fage Total bränd, millest ülalpool juttu on. Neil on ka rasvavaba versioon, mis niisama söömiseks on igati hea, aga kastmete jms tegemiseks ei tasu vist osta.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2008-08-22 18:51:11
vahel on jah, aga iga kord mitte. ma olin ka Rootsis suht lähedal sellele, et ostan seda türgi oma koju kaasa, aga siis tuli mõistus koju.

Da Vahtra Residence

õunapuu
Postitusi: 152
Abikokk
2008-08-29 15:43:28
Olen ka nüüd paaril korral Pille retsepti järgi jogurtit teinud. Väga hääääää on välja kukkunud. Kasutasin esimesel korral Tere ja teinekord Farmi 3,5% piima.
õunapuu
Postitusi: 152
Abikokk
2008-09-11 11:12:45
Olen omatehtud jogurtist täiesti sõltuvuses. Teen seda üle 2 - 3 päeva jälle uue laari. Olen katsetanud mitmesuguste firmade piima, kuid kõige maitsvam tundub olevat Tere piimast. Maapiimast pole veel teinud, kuid võtan sellegi lähiajal ette.
Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2008-10-23 11:47:19
Tegin ka Pille retsepti järgi jogurtit. Liiter piima ja paar lusika täit Pajumäe maitsestamata jogurtit. Tõeliselt mõnus! Ja nii lihtne teha (huvitav, miks ma varem juba ei proovinud :rolleyes:).
õunapuu
Postitusi: 152
Abikokk
2008-10-23 11:52:04
Vandiste:
Tegin ka Pille retsepti järgi jogurtit. Liiter piima ja paar lusika täit Pajumäe maitsestamata jogurtit. Tõeliselt mõnus! Ja nii lihtne teha (huvitav, miks ma varem juba ei proovinud :rolleyes:).
Mõtlesin samamoodi peale seda, kui esimene jogurtilaar valmis sai.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>