Part: pardiliha ja selle küpsetamine

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-08-03 11:35:43
pardi sisse topi palju-palju apelsiniveerandikke, lisaks tähtaniisi, sidrunheina, kaneelikoort jms. Praegu ei mäleta täpselt mis seal veel oli, kui Pekingi parti tegin... See namis olev retsept ei ole eriti üldse täpne paraku.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-08-03 13:11:57
Zapxpxau:
pardi sisse topi palju-palju apelsiniveerandikke, lisaks tähtaniisi, sidrunheina, kaneelikoort jms. Praegu ei mäleta täpselt mis seal veel oli, kui Pekingi parti tegin... See namis olev retsept ei ole eriti üldse täpne paraku.
No mul on siin kaks retsepti ameeriklaste Emerili oma (kenasti kirjas, et lihtsustatud variant) ja Jamie veidi keerulisem variant. Autentset versiooni polegi, olen sellest täitsa teadlik.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2011-08-03 14:32:40
Pille:
Zapxpxau:
pardi sisse topi palju-palju apelsiniveerandikke, lisaks tähtaniisi, sidrunheina, kaneelikoort jms. Praegu ei mäleta täpselt mis seal veel oli, kui Pekingi parti tegin... See namis olev retsept ei ole eriti üldse täpne paraku.
No mul on siin kaks retsepti ameeriklaste Emerili oma (kenasti kirjas, et lihtsustatud variant) ja Jamie veidi keerulisem variant. Autentset versiooni polegi, olen sellest täitsa teadlik.
Pekingis pole käinud aga NY hiinalinnas näitas üks pesuehtne hiina kokk pekingi pardi tegu, no seal küll midagi pardi sisse ei pandud. Part aurutati ja määriti sisse siis hoiti neid mitu tundi riputatult miskis kapis ja siis pandi ahju kus suur lõke põles lõkke taha rippudes küpsema. Täidetud part vast ikka pole täpne pekingi part. Olen ise ka korra proovinud pekingi moodi parti teha ja selles retseptis pintseldati parti veega vedeldatud meega. ei mingit maitseaineid, isegi mitte soola;) Paras jändamine oli see riputamine ja kuivatamine... aga sai hea:)

Ilse köögis

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2011-08-03 20:30:41
Olen ka paar korda pekingi parti teinud, paras jändamine, hea tuleb ka, aga meil saadaolevad pardid on enamasti liiga väikesed ja pole ka spetsiaalsel nuumal kasvatatud. Seega tulemus päris ootuspärane pole tulnud.
Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2011-08-03 20:47:30
Seenekas:
Olen ka paar korda pekingi parti teinud, paras jändamine, hea tuleb ka, aga meil saadaolevad pardid on enamasti liiga väikesed ja pole ka spetsiaalsel nuumal kasvatatud. Seega tulemus päris ootuspärane pole tulnud.
Jah just minu mõte :)

Ilse köögis

Roadwaffle
Postitusi: 30
Kokaõpilane
2011-08-05 10:26:29
Nonii, part sai proovitud. Jäin ikkagi jogurtimarinaadi juurde, millele lisasime natukene küüslauku, ingverit ja Pille soovitusest inspireeritult sidrunimahla ja mett. Sisse sai kõvasti küüslauku ühes juurikatega topitud (brokkoli, porgand…). Ma küll kartsin, et sellest tuleb läbikukkumine, sest ümberringi rahvas seletas, et niimoodi parti ikkagi ei küpsetata, aga tulemus oli lõppkokkuvõttes väga hea :D Pardiliha maitset marinaad ära ei kaotanud… pigem andis see sinna juurde sellise laheda natukene magusa ingveri-küüslaugu alatooni. Endale maitses ja külalised samuti kiitsid heaks :)

.tulen loobin su katusele kive. - http://roadwaffle.wordpress.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-11-06 20:36:27
Tegin hiljuti üle tüki aja taas pardifileed granaatõunaseemnetega - mõnus "rootsi laua" roog, näeb kena välja kah: Samuti sai tehtud Kätrini retsepti järgi apelsiniparti:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Katz
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2011-12-17 18:46:00
Jõuluaeg on jällegi ukse ees ja tekkis tahtmine sellel aastal parti proovida. On teil kogemusi, et kui laua taga istuvad pooled innovaatilised ja uusi maitseid ootavaid nooremapoolseid inimesi ja teine pool on seapraes kinni olev vanem koolkond, siis milline tee valida? Kuidas leida kuldne kesktee? Arvan, et igasugu vürtsid ja apelsinid jäävad ära, kiikasin seda lihtsat pardiprae retsepti (määritud majoneesiga ja täidetud hapukapsaga) mis küll nati igav tundus aga samas äkki on just kuldne kesktee? Et natukene klassikaline ja siiski liha mõttes uus? Kas on keegi sama olukorra ees olnud, on teil soovitusi, millised olid kogemused? Tänud ja ilusat jõuluaega!
Eksitus
Postitusi: 81
Kokaõpilane
2011-12-17 19:47:36
Võib ju teha tavalise pardiprae (ürdid kõhtu, mett mokale, soola ka man ning siis ahju) ja juurde pakkuda mõnda huvitavat kastet, mida siis see konservatiivsem seltskond ei pea ilmtingimata proovima (kuigi nad võivad sind ses osas ka üllatada) :). Ise tegin pardirinna juurde maasika-mündi kastet ja see oli küll oivaline kooslus pardilihaga, nagu rusikas silmaauku :)

http://kulinaarsedeksitused.blogspot.com/

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2011-12-17 20:26:58
Ja kindlasti pea pardi juures silmas, et liha on seal vähe. Meil oli 2,5 kilone rõõmus part ja sellest sai täpselt neljale inimesele teda pekingi pardi jaoks.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>