Pumpernikkel

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-02-01 00:26:31
Kasutaja JANA 16.3.2005:
Otsin pumpernikli retsepti. Aga mitte Westfalia leiva, vaid niisuguse pikliku piparkoogitaolise koogikese oma. Seda pakuti hallil vene ajal nii mitmeski kohvikus, aga tänapäeval ei ole ma leidnud seda "õiget". Praegu tehakse neid kakaoga, aga minu mäletamist mööda maitsesid nad vanasti kõrvetatud siirupi järele.
Internetis on hulgaliselt just neid Westfalia samanimelise leiva retsepte. Koogiretsepte on oluliselt vähem. Leidsin taanlaste Madklubben lehelt sellise retsepti - äkki sobib esialgu? Pumpernikkel Koostisained 625 g jahu 400 g suhkrut 375 g fariinsuhkrut 375 g purustatud (sarapuu)pähkleid 3 tl kaneeli soovi korral kardemoni määrimiseks muna Sega kõik ained, kalla vormi. Määri pealt munaga ja küpseta 200kraadises ahjus 10-15 minutit. Lase kuivada ja lõika tükkideks. Pille @ Nami-nami
Kasutaja JANA 30.3.2005:
Leidsin ise ka ühe: 125 g rasva 25 g fariinisuhkrur 1 tl kaneeli 4 Muna 200 g rukkijahu 1 tl küpsetuspulbrit 250 g nisujahu 50 g hakitud pähkleid Ei jää vist muud üle, kui katsetama hakata.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Annekas
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2008-10-10 15:53:29
Vot oleks hea teada mis moodi nad välja näevad ja kui suure vormiga tegu?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-10-12 16:25:30
sille84:
leidsin foorumi retseptide hulgast Pille poolt kirjutatud järgmise retsepti Internetis on hulgaliselt just neid Westfalia samanimelise leiva retsepte. Koogiretsepte on oluliselt vähem. Leidsin taanlaste Madklubben lehelt sellise retsepti - äkki sobib esialgu? mulle kunagi meeldisid need väga aga kas siia mingit rasvainet või vedelikku ei käi? sille
Sille, tõstsin Su küsimuse siia. Ei suuda seda retsepti enam internetiavarustest leida, aga kindlasti on ikka vedelikku ka vaja :P Proovin veel otsida, siis annan teada..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-10-12 18:59:44
HURRAAAAA! Tulemus käes - ja see on nüüd kindlalt see präänik-küpsis ja mitte Bavaaria leivake.. Kusjuures allika kohaselt on tegemist leedu retseptiga? Vabandan, et retsept on venekeelne. Kui keegi on väga tubli, siis tõlgib ehk ära - mul võtab sellest keelest tõlkimine veidike aega.. [url=http://isralit.narod.ru/rec/29.html]Pumpernikl[/b] Pumpernikl muka - 500g; slivochnoye maslo - 100g; yaytso - 3 sht.; sakhar - 200g; lesnyye orekhi (krupnomolotyye) - 50g; koritsa - 1 ch. l.; uglekislogo ammoniya (ili sody) - 1g. Slivochnoye maslo rasteret' s sakharom i koritsey i k etoy smesi po odnomu dobavit' yaytsa, rastiraya ikh dobela. Zatem vvesti ammoniy, razvedennyy v chaynoy lozhke vody, muku i orekhi. Testo skatat' v kolbasku secheniyem 2,5 sm, slegka priplyusnut' yeye, pridav pryamougol'nuyu formu, i polozhit' na list, smazav yaytsom. Vypech' v dukhovke do svetlo-zheltogo tsveta, srazu zhe razrezat' naiskos' na rombiki i snova postavit' v dukhovku na slabyy ogon' minut na 15-20.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2016-08-07 19:54:20

Postimehes on selline lugu olnud: Pumpernikkel on tagasi

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com