Avokaado

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-01-31 23:28:55
Kasutaja TERJE 19.9.2006:
mis värvi on küpse avokaado koor? poes olen näinud rohelisi ja osad on veitsa punase varjundiga.

Parim viis avokaado küpsust hinnata on seda õrnalt peopesas suruda - küps avokaado on kõva, ent veidi vetruv. Kui avokaado vajutades liialt järele annab, siis on üleküps ja seest ilmselt toss ja pruun. Kui kaupluses on müügil veel pooltoored avokaadod, siis tuleks need kodus panna tavalisse pruuni paberkotti järelvalmima. Järelvalmimine võtab 2-5 päeva. Kui kotti ka õun või banaan lisada, siis küpseb avokaado kiiremini.

Koore värvi järgi avokaado küpsust hinnata ei saa, see oleneb sordist. Nt enim levinuid (ja üks parimaid) avokaadosorte Hass muutub küpsedes tumeroheliseks või isegi mustjaks. Ka Pinkerton avokaadod tumenevad valmides. Paljud teised avokaadosordid (Fuerte, Gwen, Zutano, Reed) on aga ka küpsest peast helerohelised.

Kahjuks ei ole viimased 7 aastat Eestis elanud, seega ei tea öelda, mis avokaadosorte Eesti kaupluselettidelt peamiselt leida võib. (Vastatud 21.9.2006)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kika
Postitusi: 220
Abikokk
2008-05-27 14:11:55
kuidas teie avokaadot sööte?

mina lisan teda peamiselt erinevaresse värsketesse salatitesse.

suvel meeldib mulle avokaado-maasika salat- sõin seda kunagi Boccas koos lõhecarpaccioga ja hakkasin proovisin kodus ka teha. vaja läheb
maasikaid
avokaadot
veiniäädikat
oliivõli
sidrunimahla
soola ja pipart
natuke rohelist salatit ka

väga hea suvine söök!

soolalõhet võib muidugi ka kõrvale võtta

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2008-05-27 14:35:26
Kika:
kuidas teie avokaadot sööte?

Söön enamasti eelroana täidetuna kreveti-paprika-kurgi-majoneesisalatiga.

Või salsataolise kastme/salatina: tükeldatud avokaadi, petersell, punane sibul, paprika, sidrunimahla ja vähese õliga.

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2008-05-27 16:40:23

Ma olen täielik avokaadohoolik :)

Enamasti söön tükeldatult, peale veidi sidrunimahla ja oliiviõli, soola ja pipart - ongi valmis.

http://jucjaco.blogspot.com/

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-05-27 16:58:22
Viimasel ajal ei pane isegi midagi pealegi, läheb täitsa niisama :) Suppi näiteks ei raatsigi teha...
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-05-27 19:14:08
Salatis meeldib koos krevettidega ja guacamole Jassi seemneleiva või nisuküpsistega on mõõõnus.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Katja
Postitusi: 386
Abikokk
2008-06-20 19:57:25
avokaado ja peotäis basiilikut blenderisse, kohvikoort, soola-pipart sekka ja kuumutada.. super kaste näiteks kanalihale :)

http://koogel-moogel.blogspot.com

JM
Postitusi: 263
Abikokk
2008-06-20 20:49:41
oeh, minu mees ei söö avokaadot, ainus asi maailmas mille ees ta paanilist hirmu tunneb on see et söögi sees võiks avokaadot olla.

mulle muidu meeldib. (dipi)kastme mõttes ja sushi koosluses.

An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field (Niels Bohr)

Kärt
Postitusi: 503
Abikokk
2008-06-21 11:42:44

Mulle väga maitseb ka avokaado, oleme seda mõned korrad kasutanud pastasalatis ja ka pastakastmes, annab mõnusa kreemise tekstuuri ja maitse. Tegin sellest kord ka head nn. wrapivõiet - blenderisse koos toorjuustu, laimimahla, karri jm sellisega ja kasutasin seda wrappides siduva koostisena :)

Aga niisama soola, majoneesi ja lamimahlaga otse koorikust süüa on ka väga hea.

Kahekesi Kalamaja köögis

Pahkel
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2010-08-03 09:01:07
Oskab keegi öelda kust hetkel Tallinnast kõige odavamalt avokaadot saada oleks?
< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>