Vahva mõte: Rudolfi ninad

Selline vahva kommituutu on menukas kaup kooli ja lasteaia jõululaatadel. Nami-Nami perenaise Pille esiklaps Nora Adeele on juba aastaid jõululaadal “Rudolfi ninadega” kaubelnud. Fotol nähaolevad kleepsudki on Nora Adeele joonistuste järgi kujundanud.

 

VAJA LÄHEB:

  • šokolaadikomme
  • punast martsipani/suhkrumassi või punaseid komme
  • kolmnurkseid kilekotikesi
  • paela
  • kleepekaid

 

TEE NII:

  • Veereta punasest martsipanist sobiva suurusega pallikesed (soovitatavalt 1-2 päeva varem, et pallikesed jõuaksid õhu käes kuivada ega muudaks kotis oma kuju). 
  • Pane iga koti tippu üks punane martsipanipallike, seejärel täida kott šokolaadikommidega. 
  • Kinnita kotisuu paelaga ja kleebi kotile enda kujundatud kleepekas. 
  • Või kaunista kott kahe kleebitava silmaga ning kinnita kotisuu pruuni karvase käsitöötraadiga, mis meenutab põdrasarvi.

 

Lõbusat meisterdamist!

 

Oot-oot! Aga kes see Rudolf üldse on? 

Kui meie siin Euroopas oleme harjunud, et jõuluvana tuleb jõuluõhtul kingikott seljas vitsakimp vööl majauksest sisse, siis Kanadas ja Ameerikas sõidab Santa Claus jõuluööl üle taevalaotuse reega, mida veavad kaheksa põhjapõtra. Ta maandub maja katusel, tuleb salaja korstna kaudu tuppa ja paneb kingitused kaminasimsile jäetud jõulusokkidesse. Santa Clausile jäetakse alati klaas piima ja šokolaadiküpsiseid (retsept siin - ameerikapärased šokolaadiküpsised), mille ta enne lahkumist suurima rõõmuga sisse vitsutab.

1939. aastal ilmunud Robert L. May jutustuse järgi on Rudolf Punanina (Rudolf the Red-Nosed Reindeer) Santa Clausi üheksas ja kõige noorem põhjapõder, kellel on võimsalt helendav punane nina. Kuigi teised põhjapõdrad teevad Rudolfi üle nalja, valgustab ta oma ninaga karmide talveilmade ajal põdrarakendi teed ja juhib Santa Clausi saani eksimatult sihtkohta. Rudolf Punanina on Kanada ja Ameerika laste poolt palavalt armastatud traditsiooniline jõulutegelane.

 

Loe veel:

Kaare Sova
Kaare Sova
postitatud 03.12.2019 10:51 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


Martiina
postitatud 03.12.2019 10:19

Üks ütlemata vahva idee kommide kinkimiseks :)

Pille
postitatud 03.12.2019 10:29

Tütar viib neid kooli jõululaadale tänavu juba neljandat korda, poeg esimest. Täitsa traditsioon meil juba :)

Kaare
postitatud 05.12.2019 10:02

Lastele väga meeldib neid teha ja ka kingiks saada :)