Söödavad kingitused: piparkoogikäpikud!

Piparkooke on lisaks söömisele tore ka kinkida. Eriti, kui nad on lustakate käpikute kujulised ning sama suured, kui päris kindapaar!  Samas, pisikesena on need piparkoogikindad ka imeilus jõulukuuse kaunistus!

Tee nii:

  1. Prindi välja meie poolt joonistatud käpikukuju (täissuuruses printides saad kena suure kinda. Kui soovid pisemaid, säti printeri seadetes pilt väiksemaks)
  2. Aseta paberist kinnas lahtirullitud  tainale ja lõika terava noa abil tainast kinnas välja. Taina valmistamiseks kasuta nt Meira piparkoogimaitseainet! 
  3. Küpseta ahjus vastavalt tainaretseptis toodud juhistele.
  4. Jahuta, kaunista, paki ja kingi!

Kaunistamiseks sobib hästi klassikaline piparkoogiglasuur:

1 munavalge
3-4 dl tuhksuhkrut

Vispelda munavalge kergelt läbi, siis sega vähehaaval juurde tuhksuhkur.  Jätka tuhksuhkru lisamist ja lusikaga segamist, kuni segu on ühtlaselt valge ja läikiv, aga mitte veel nõtkuv.

Tee küpsetuspaberist väikene tuutu või võta väikene kilekott, otsa lõika pisike auk. Pane glasuur tuutusse ja kaunista piparkoogid vastavalt soovile. 

Nipid ja soovitused:

  1. Suuri kindaid on raske laualt ahjuplaadile liigutada, seega soovitan taina lahti rullida otse küpsetuspaberile ja selle peal kinda välja lõigata. Ja edasi tainakindad koos küpsetuspaberiga ahjuplaadile libistada.
  2. Paberist kindašablooni saad kasutada mõlema käe kinda tegemiseks – pead lihtsalt paberit pöörama (alumine pool üles).
  3. Kui soovid teha pisikesi kindaid, mida kuusele riputada, pea meeles, et enne küpsetamist on vaja tainakinnastesse ka augukesed teha, et hiljem nööri siduda saaks.
  4. Klassikalise piparkoogiglasuuri asemel sobib kaunistamiseks imehästi ka see munavaba võõp (ka pildil), mida oma soovi järgi erinevateks värvideks toonida saad (looduslike värvide kohta loe siit).

Loe veel:

Martiina Anni
Martiina Anni
postitatud 04.12.2017 16:50 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid