Pidulikud suupisted mida eelmisel päeval valmis teha

Katukatu
Postitusi: 33
Kokaõpilane
2014-09-24 19:23:18
Tere, Küsimus kokkajatele, on teil soovitada suupisteid, mida eelmisel päeval sobib täiesti valmis teha? Pidulikuks sündmuseks on hästi mitteformaalne pulm, kus peale registreerimist on vastuvõtt vahuveini ja suupistetega ja neid viimaseid toovad külalised kaasa. Samal päeval ei jõua teha ja pähe tulevad ainult juustu-tuuleoad. Ideed on teretulnud!
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2014-09-24 20:59:20
Tuuletaskud, lavaširullid, näkileivakesed, täidetud munad, täidetud tomatid, minivõileivad, tikuvõileivad (lihtsalt ajad asjad tiku otsa, mis koos hästi maitsevad). Jne. Poes on ka neid valmis muretainakorvikesi, mida hea lihtne täita on.

Zap*

Katukatu
Postitusi: 33
Kokaõpilane
2014-09-25 11:53:49
Igasugused täidetud ja määrdega asjad ei püsi minu arvates esinduslikud kui need 16 tundi enne valmis teha, tuuletaskud lähevad maru pehmeks, sama lugu on korvikestega ja tiku võileiva määre imbub sisse, maitsed sulanduvad. Tomat ehk sobiks, aga see on liiga happeline vahuveini juurde. Aga ehk lavashi rulle ananv teha kui igasugune roheline ja aedvili välja jätta ja kuivemat sorti määre teha. Aitäh idee eest!
Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2014-09-25 13:08:44
Aga võileivatort võiks äkki sobida. Üks asi teha ja paljud neist peavad just seisma. Saab uhke ja väärilise teha :)

Ilse köögis

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2014-09-25 13:11:37
Katukatu:
Tere, Küsimus kokkajatele, on teil soovitada suupisteid, mida eelmisel päeval sobib täiesti valmis teha? Pidulikuks sündmuseks on hästi mitteformaalne pulm, kus peale registreerimist on vastuvõtt vahuveini ja suupistetega ja neid viimaseid toovad külalised kaasa. Samal päeval ei jõua teha ja pähe tulevad ainult juustu-tuuleoad. Ideed on teretulnud!
Ja no siit http://www.nami-nami.ee/Board/Forum/ViewTopic/2492 võiks ju küll midagi leida. Kasvõi needsamad rukkinööbid need on ka järgmisel päeval täitsa ok, katsetatud ;)

Ilse köögis

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2014-09-25 13:12:58
Kõik oleneb täidisest, kui ei ole nii vedel täidis, siis ei imbu ka korvikesed läbi. Üks nipp on ka selline, et korvikesed munaga pintseldada, ahjust läbi ja lasta jahtuda. Muna toimib siis kaitsekihina ega lase täidisel tainasse imbuda. Tikuvõileibadel ei pea ju üldse määret olemagi, need on lihtsalt tiku otsa aetud suupistekooslused.

Zap*

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2014-09-25 13:28:11
Olen teinud tuuletaskuid erinevate täidistega (no näiteks kukeseened+toorjuust, muna-singi, tuunikala jne) ja kui tegin tihke täidise, siis ei läinud tuuletaskud järgmiseks päevaks liiga pehmeks. Võileivatort on minu aravates ka hea mõte- saab teha kasvõi pisikeste ruudukestena igaleühele. Mõned küpsetatud minipirukakesed (a'la tartaletid) on ka järgmisel päeval head.
Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2014-09-25 15:32:58
Mulle meeldivad need leivatordid ka, pärast saab ju lõigata ruudukesteks ja näiteks muffinipaberile panna.Leivatordid - sellised õige magusad

Ilse köögis

Katukatu
Postitusi: 33
Kokaõpilane
2014-09-25 23:19:02
Oi kui palju ideid. Siin, kus elan kahjuks rukkileiba ja salatikorvikesi ei müüda. Aga sellest Ilsu lingitud teemast leidsin veel ideid. Ja võibolla tõesti siis üks kuivem täidis tuuletaskutele kui ma tuuleubasid nagunii teen. Võileviatordi jätan vist teiseks korraks, pole kunagi teinud ja ei julge selle peale minna :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-09-27 20:38:43
Panen teema kinni ja tõstan kogu vestluse suupistete teemasse ümber!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com