Restoran CRU, Viru 8, Tallinna vanalinn

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-06-17 20:21:46
Tekitan CRU kohta teema, kuna mujal on seda juba kommenteeritud ja tundub, et restoran on tulnud selleks, et jääda :) Kes on käinud ja soovib muljetada, siis laske käia! Restoran CRU veebileht ja Facebooki leht.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-06-17 20:24:19
Tõstan siia KöögiKata kommentaari 11. märtsist 2013
KöögiKata:
Ei leidnud restoran "Cru" teemat. Külastasin hiljuti toimunud veiniõhtusööki "Klassika vs traditsioonid" (http://crurestoran.eu/est/toidud/06-03-13-veiniohtusook) ja selle ühe külastuse põhjal võib küll väita, et Cru on väga kõva uus tegija. Restorani kokaks on Dmitri Haljukov, kes on omal ajal teinud ära suure töö Carmen Cateringi nime ja kvaliteedi tutvustamisel. Teenindus oli äärmiselt mõnus ja lihtne. Kuigi serveeriti tõelisi gurmeeroogasid, puudusid laudadel linad ja koha üldine atmosfäär oli ka pigem hubane kui ülipeen. Konkreetselt selle õhtusöögi rada algas Prantsusmaalt ja lõppes talvises Skandinaavias, kuid tavamenüüs tundus pigem suurem rõhk olevat kodumaisele toorainele. Leiva kõrvale serveeritav Esko talu võid, mis maitses võrratult! Kuna õhtusöögi kõrvale olid juba sobitatud veinid, siis püsivalikuga ei tutvunud. Usun, et ei pea pettuma. Koht pakub ka kahekäigulist lõunat (9EUR) Kindlasti soovitan restorani külastada nendel, kelle jaoks on toidu välimusel suur rõhk. Dmitril on imeilus käekiri :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-11-27 11:48:29
Mina käisin eile esimest korda CRUs - tõesti polnud varem lihtsalt sattunud :) Päris tavaline restoranikülastus see polnud - hoopis Eesti Bocuse d'Or Europe võistlejate esitlus (vt galeriid), aga koht ise tundus väga meeldiv, suupisted ja proovitud rostbiif maitsvad. Jätan meelde ja proovin peatselt ka niisama sööma minna.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2014-08-01 01:58:06
Sattusin CRU-sse sööma selle suve alguses. Kuna meie tööseltskond oli suur, siis oli menüü fikseeritud. Ruumid olid hubased ja kenad, meie seltskond paigutati natuke kõrgemal korrusel asuvasse täitsa eraldi tuppa. Kelnerid just väga head muljet ei jätnud, üks neiu näiteks valas vett ja veini välja sellise hooga, et kõik mu noad-kahvlid olid märjad (ja nii iga kord kui ta klaase täitis). Häiris ka see, et kui esimesel ringil küsiti, kas soovin gaseeritud või tavalist vett (võtsin gaseeritud), siis kõik ülejäänud korrad täideti mu klaas tavalise veega. Üsna pikaks ajaks jäeti meid aga lausa ilma veeta nii, et üks kehvema tervisega lauakaaslane omale ise vett oli sunnitud otsima minema (ruumis oli üsna soe). Eelroaks oli kilu natukese rohelise salati, krõbeda leiva ja törtsu majoneesiga. Täpsemalt kahjuks öelda ei oska, sest pärismenüüs seda rooga ei ole ja meile terve õhtu jooksul keegi veine ega toite ei tutvustanud :( Eelroog oli igatahes kehv. Salatilehel puudus igasugune dressing, kilu oli koos sabaga (mis mind nt ei häirinud, aga meie välismaa külalisi küll), krõbe leib toidus oli seesama, mida pakuti laual ja kogu roa kastmena mõeldud majoneesi oli sõna otseses mõttes törts (pritspudelist lastud täpike). Pearoaks oli ka tavamenüüs olev-Metsast...Metssiga suitsuahjust grillitud baklažaan, kirjud sibulad, mustikasinep. Kõik selle roa juures, eriti baklažaan olid ülimaitsvad, peale liha! Minu lihatükk oli nii üleküpsetatud, et isegi nuga ei lõiganud seda...samas nii mõnelgi mu lauakaaslasel oli lihatükk kenasti roosa ja mahlane. Magustoituks oli Pehme beseekook, mis tundus olevat kogu seltskonna lemmikuks. Ja see oli tõepoolest maitsev. Kuna olen tuttavate käest kuulnud ainult positiivseid kommentaare, siis ilmselt annaks sellele kohale ikka ühe võimaluse veel, aga kahjuks jäi seekord restoranielamus saamata...teenindus jäi väga häirima ja toit oli ka keskpärane :(

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2014-08-04 19:11:29
Me käisime sõbrannaga eelmisel nädalal lõunat söömas. Lõunamenüüd polnud ja võtsime tavamenüüst forelli. Šampanja oli soe ja forell üleküpsetatud ja muidu ka pettumus. Teenindus polnud ka teap mis ok. Nii et ka rohkem ei tahaks kiita (varem oleme ikka rahul olnud).

Lindude toitmine