Kokanduskursused internetis

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2013-01-30 23:23:13
Kuigi selle teema juures on teade, et peaks peakokaga enne postitamist konsulteerima, siis julgen ikkagi oma "avastuse" otse teemasse paigutada, kui ei sobi võib teisaldada/kustutada. Nimelt avastasin sellise keskkonna nagu https://www.coursera.org/ ja seal on tulemas tasuta internetikursus The Science of Gastronomy, info siit: https://www.coursera.org/course/scigast Course Syllabus Gastronomy: cuisine preparation, the chemical and physical principles Enjoyment of Food: parameter of excellence - the basis of taste The Basis of Flavor: the aroma and taste-aroma interactions Aroma and Coloring: coloring-association and improvement of perception Texture of Food: the highlight of contrast Fruits and Vegetables: properties, nutrition and enhancement of quality in cooking Meat: properties, taste, aroma and texture Meat: ways to modify the texture, enhance the taste and smell of meat Meat: precision cooking - how to cook a perfect steak? Sauce: modification of the viscosity and flavor of sauce Dessert: manipulation of desired texture: gluten formation and protein denaturing Examples of Dessert Making: ice-cream with liquid nitrogen and ginger milk curd
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2013-07-03 12:10:22
Sellest The Science of Gastronomy Coursera kursusest on tekkinud nüüd lausa kaks postitust (ka Veebipõhised kursused). Ei tea kui paljud siit plaanivad suvisel ajal pilku asjal peal hoida? Kas vääriks eraldi alamteemat, kus osalejad saaks pläkutada ja huvitavaid leide teistega jagada?
Mammu87
Postitusi: 16
Kokaõpilane
2013-07-03 17:14:18
Mina olen ennast kursusele kirja pannud :)

mammukatsetused.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-07-04 00:23:59
Tõstan siia Marju postituse ka:
Marju:
Ei osanud kuhugi mujale paigutada, aga jäi täna näppu selline kursus Coursera lehelt: The science of gastronomy See on küll kahjuks selline kindla pikkusega kursus, st algab 10.juulil ja kestab siis 6 nädalat (mõnda võib seal alustada, millal iganes).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2013-07-16 18:52:37
Ma panin ka kirja, ja esimese nädala videod on vaadatud-kuulatud. Kodutöö jääb seekord küll tegemata, sattus selline tihe nädal olema. Mõtlesin, et peaks kursuse kohta mingit inglise-eesti terminoloogia päevikut vms pidama, liiga ingliskeelseks läheb see mõtlemine :) Kui saab teoks annan lingi, saab ühiselt täiendada, kui huvi on. Meid on siis ilmselt kolm?
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2013-07-19 18:46:34
Mina olen seekord jõudnud vaadata vaid osa 1. nädala videotest, kuidagi ka kiiresse aega sattunud see asi, esimesel nädalal puudus korralik internetiühendus takkapihta ja ma ei saanud ei vaadata ega alla laadida. Keegi virises Coursera foorumis videote kvaliteedi üle. Tehniliselt on enam-vähem OK aga visuaalselt ja sisu poolest väga mürarikas. Videos on raske jälgida slaide + esinejat ja kõike seda kila-kola täis köögis, kus esiplaanile on kuhjatud iga köögiviljasordi üks värvikas (plastmassist?) esindaja.
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2013-07-20 14:01:34
Täitsa nõus, Fre. Olen Coursera kaudu osaliselt osalenud veel ühel kursusel ja seal oli kõneleja ja slaidide paigutus oluliselt mugavam. Kui õigesti mäletan siis slaid oli esiplaanil ja kõneleja väikselt nurgas, ning vist mitte kogu aeg. Oli lihtne jälgida, kuigi teema oli üsna keeruline. Lisaks on sel mehel liiga intensiivne kõnemaneer minu jaoks, üle kahe video ei jaksa järjest vaadata. Tehniliselt on muidu jah ok. Püüan edasi vaadata, kuni huvi kaob või netita olen :) Natuke on uudishimu, et kuidas need teadmised võiksid minu arusaamist toiduvalmistamisest muuta :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-07-26 21:29:11
Mina hetkel ei jõua midagi, aga jätan meelde ja tulevikus, kui aega palju-palju rohkem käes on, siis uurin uuesti :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com