Aasia restoran RIIS, Tina 21, Tallinn

Pixike
Postitusi: 12
Kokaõpilane
2012-05-09 22:07:38
Riisi kohta ma teema ei leidnud ja ma tunnen, et ma tahan seda kohta kiita! :) Niisiis tegu on Kadriorus vietnami ja tai kööki pakkuva restoga, kus väga sobilik peale tööpäeva üks õhtusöök teha. Erinevalt tüüpilisest "hiinakast" on nende toidud kerged, värsked ja mõnusad mitte selised venivad paksud tatid. Kana panangarrikastmes, kookoskastmed ja magushapu on mu lemmikud. Hinnatase on väga mõistlik, vbla valetan, aga minu arust seal vist üle 10ne euro ükski toit ei maksa. Ja kevadrullid on ka maitsvad. Aga info on neil netis kõik olemas http://www.riis.ee/ ja kes käinud ei ole, siis minu arust tasub sisse astuda küll :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-09 22:12:55
No meie üritasime sinna perega sööma minna samal päeval, kui Lusika saade eetris oli. Uksel silt, et avavad kell 12. Me olime seal veidi peale 12. Koos meiega veel paari toidukastiga varustajad. Sisse ei saanud meist keegi, sest sees olnud töötajal (ettekandjal ilmselt?) ei olnud võtit, omanik vist ei võtnud toru - igatahes ust lahti ei saadud, ettekandja vaid laiutas käsi teisel pool klaasseina. Nii me seal koos varustajatega ootasime ja itsitasime mõned minutid ühel kaunil kevadisel laupäeval. Otsustasime siis ikka hoopis Gourmet Coffee'sse sööma minna. Seal oli uks kenasti lahti ja saime kõhud täis süüa. Eks me proovi mõni teine kord uuesti, aga see oli tõesti ääretult napakas-totter kogemus.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kiisumiisu
Postitusi: 12
Kokaõpilane
2012-05-24 16:05:19
Meie oleme ka 2 korda paari viimse nädala jooksul "Riisi" testimas käinud ja oleme ka väga rahule jäänud - toidud maitsvad (ka lastepraed on thaipärased, mitte friikartulid ja viinerid nagu tavaliselt Eestis kipub olema), autoga saab treppi ja atmosfäär mõnus - julgen soovitada.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-09-23 13:12:11
Me ei suutnud eile peale seenenäituse külastust otsustada, millisesse vana linna söögikohta sööma minna (3 täiskasvanut ja 3 last). Kuna ühtegi head mõtet pähe ei tulnud, otsustasime hoopis Riisi minna. Kell oli ca 15, nii et suurem lõunatamine oli just lõppemas - saime mõlema autoga kenasti ukse ette tasuta parkima. Sel korral pääsesime ka uksest kenasti sisse ning saime kenasti ka laua. Restoranis oli muide päris palju rahvast, sh palju lapsi - tore näha, et mõned söögikohal kenasti läheb. Tellisime kenasti kolm käiku. Alustuseks 3xkevadrullid - 2 portsjonit köögiviljadega, ühe kanaga. Tulid kolmel suurel taldrikul, kenasti kahekaupa, juures üsna mahe tšillikaste ning porgandist lillekesed garneeringuks. See oli kogu söömaaja nõrgim lüli - esiteks ei olnud need kevadrullid üldse krõmpsud ja kuumad, vaid pigem jahtunud (eriti kanatäidisega) ning üsna vintsked. Mingit maitseelamust ei saanud, kuigi me tütar nt sõi oma köögiviljatäidisega rulli ikka väga aplalt, seda mitu korda üleni tšillikastmesse kastes. Põhiroaks tellisime lauale ühed krevetid, küüslaugukana, kimchi (väga terav ja mõnus, tehtud hiina kapsast!), tavalise riisi, praetud riisi munaga. Mina võtsin kanaga pad thai nuudlid, mis oli mõnusalt kerge ja köögiviljarohke ja just parasjagu maitseküllane. Mulle meeldis! Kui keegi teravamat maitseelamust soovib, siis taldriku nurgas oli terve lusikatäis tšillihelbeid, mida annaks siis vastavalt soovile toidule uhada :) Magustoiduks flambeeritud ananass karamellikastme ning -jäätisega - meeldis samuti väga, eine lõpetuseks jõin jasmiiniteed. Nn "neighbourhood restaurant" kategoorias igati tubli tegija. Kui elaksime lähikonnas, siis käiksime kord-kaks kuus vast ikka. Mängunurk lastele oli olemas, parkimisvõimalus oli olemas, mööda kaldteed saaks üles ka lapsevankri või ratastooliga ning tualetid olid kenad, avarad ja korralikud. PS Väike vihje kõiksugu söögikohtade pidajatele. Alati tasub siiski lasta menüü - eriti nt ingliskeelne osa - kellelgi teisel üle vaadata, soovitavalt mõnel toiduterminoloogiaga kursis oleval filoloogil või muidu tublil inimesel (nt minul :)). Ma usun, et nii mõnigi välismaalane kergitab kulmu, kui menüüs on higihapus kastmes road (sweet & sour vs sweat & sour), mida esines menüüs korduvalt; lisaks oli seal hulgaliselt muid apsakaid.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2012-09-23 13:28:45
kana oli ka väga hea & lapsed oma nuudlitega tundub et rahul (näidake mulle last, kes ei söö makarone;). teenindus tundus enam jooksvat siis, kui oli enam inimesi, kui inimesi vähemaks jäi, väsisid "tüdrukud" ka natuke ära. ja Thom Kha oli ka väga söödav. kõiki asju sai ka kaasa osta. koht tundub olevat kepsakam kui see itaalia häda, mis seal kunagi oli, ilmselt ei välistaks uuesti minekut...

Da Vahtra Residence

KöögiKata
Postitusi: 77
Kokaõpilane
2013-05-22 16:28:10
Minu arust on see üks väga kena ja väga hea söögikoht. Eriti meeldib mulle omada selle koha kliendikaarti ja saada iga kuu ühest FB hääletuses selgunud pearoast -50% alla! Lisaks on nädalavein hinnaga 2,50, ning valiku üle ei saa nuriseda. Lastemenüü on olemas, desserdivalik on väga suur, sisutus on armas ja teenindus üks paremaid linnas! Menüü osas olen proovinud väga palju ja alati tasub teenindajaga täpsustada millega tegu on, ning mis roog mida sisaldab. Kuuldavasti teeb Riis suvepealinna Pärnusse filiaali....kellel Tallinnas ei jää see koht just tee peale, otsige suve linnast üles :)