Mahlad - pakist ja purgist ja pudelist.....

Anu
Postitusi: 373
Abikokk
2011-02-11 10:48:23
Me tarbime ka enamjaolt kodus tehtud mahlasid. Õuna-, punase sõstra - ja jõhvikamahla. Mees ostab vahepeal ka Harboe greibimahla ning mina olen granaatõunamahla armastaja. : )
Noor_Perenaine
Postitusi: 241
Abikokk
2011-02-11 11:42:53
Meil oleneb poest mahla ostime sellest, kuidas ämma-äia keldris olukord on. Eelmisel aastal jäi kahjuks mahlategu ära (ei endal ega mu tädil polnud õunu). Hetkel pole olukord kiita ja ostame aeg-ajalt mahla. Olin kodus tõbine ja mõtlesin ennast Largo apelsinimahlaga turgutada. Jõin klaasikese. Samal õhtul käisid kaasa õed külas ja tõid ka Largo apelsinimahla joogiks. Valasin endale ja võtsin paar lonksu, seejärel andsin klaasi kaasale ja omale võtsin vett. Mõõt sai täis sellest magusast jamast...Nüüd olengi vee ja tee peal. Head mahlad on Mors Red Whortlberry (kallis küll, aga vahel paps varustab ja mõnikord ostan ise ka) ja minu isiklik suur lemmik Põltsamaa ploominektar. Harboe mahlasid joome rohkem suvel ja ostame tavaliselt soodukaga. Ja Põltsamaa Premium õunamahl oli üksvahe poes hea hinnaga, siis ostsime seda. Minuarust on see teistest poe õunamahaladest maitsvam ja parem. Polli õunamahl näiteks mulle ei maitsenud millegipärast, aga kodused joovad seda vahel küll. Pika jutu kokkuvõtteks tahaks vähemalt proovida loobuda igasugu magusast jamast ja üritada järgmise mahlategemise hooajani vähem poemahlu tarbida. Ehk saab sel aastal keldrivarusid täiendada :)
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-02-11 13:55:56
Tänases "Saarte Hääles" oli suur artikkel, et Saaremaa õunamahl on nüüd pudelisse saanud! Pildil paistis päris kobe teine, aga maitsta pole veel saanud, järgmisel poeretkel proovin kindlasti. Praegu müüakse ainult Saaremaal vist.

Zap*

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2011-02-11 20:21:38
Meil läheb vist neljas aasta sajaprotsendiliselt ainult kodumahladega. Kõiki marju-vilju mis aias ja ümbruses kasvab, saab mahlaks pressitud või aurutatud. Muidu oli minu eelistuseks Granini greibimahl, ülejäänutel oli suhteliselt ükskõik. Aga nüüd pole ammu poemahlu isegi uudishimust ostnud. Kodumahla lahjendan toidu kõrvale üsna tugevalt veega, teised vähem.
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-03-01 13:05:02
Sain juba eelmisel nädalal uut Saaremaaist mahla proovida ja see ületas kõik minu ootused. Tavaliselt ma ei ole väga suur õunamahla jooja, ainult kodus tehtud mahla vahel, aga see meeldis mulle väga. Kuna mahlas on kasutatud ainult teatud sorti õunu, on see äärmiselt maheda maitsega, võiks öelda et võib aimata isegi kergeid virsikule viitavaid alatoone. Nähes seda müügil ka Stockis läksin kohe elevust täis.. heh.. Eile maandus minu kappi veel 4 pudelit.

Zap*

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-03-01 17:10:59
See oli vist Selveris ka müügil. Luksuskaubal luksuskauba hind. Kui keegi on proovinud nii Hiiumaalt pärit Triinu õunamahla kui seda, kuidas nad omavahel võrreldes on?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-03-01 21:06:52
Netcat:
See oli vist Selveris ka müügil. Luksuskaubal luksuskauba hind. Kui keegi on proovinud nii Hiiumaalt pärit Triinu õunamahla kui seda, kuidas nad omavahel võrreldes on?
Mina proovisin Triinu õunamahla. Hea mahe ja magus oli, ainult korgi mahasaamiseks läks nuga ja kõvasti jõudu tarvis. Niisama seda küll maha ei saa keerata. Võrrelda kahjuks ei oska, sest muid pole proovinud. Luksuskaup tõepoolest :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-03-02 08:57:44
Tiina:
Mina proovisin Triinu õunamahla. Hea mahe ja magus oli, ainult korgi mahasaamiseks läks nuga ja kõvasti jõudu tarvis. Niisama seda küll maha ei saa keerata.
Hahaa, kas võtsid otse külmast? Ma ka esimene kord nutsin selle pudeli kallal ja proovisin küll küünte, küll tangidega.. aga trikk on selles, et kork peab üles soojenema. Toatemperatuuril seisnud pudel tuleb lahti nagu lupsti, alternatiiv on korraks sooja vee alla panna.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2011-03-04 19:25:36
Siin Sloveenias on Fructal Premium mahlad nii head et pole kahju paari euro eest osta ... Hea et Eestis ei müüda, muidu oleks pankrot majas.
Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2011-03-08 07:39:20
Zapxpxau:
Sain juba eelmisel nädalal uut Saaremaaist mahla proovida ja see ületas kõik minu ootused. Tavaliselt ma ei ole väga suur õunamahla jooja, ainult kodus tehtud mahla vahel, aga see meeldis mulle väga. Kuna mahlas on kasutatud ainult teatud sorti õunu, on see äärmiselt maheda maitsega, võiks öelda et võib aimata isegi kergeid virsikule viitavaid alatoone. Nähes seda müügil ka Stockis läksin kohe elevust täis.. heh.. Eile maandus minu kappi veel 4 pudelit. http://farm6.static.flickr.com/5014/5488069397_0a4046fba2_m.jpg
Kiidan ka väga seda mahla. Iseloomustaks seda ka kui sametist, virsiku alatooniga jameeldivalt hapukat mahla. Ostsin eile prooviks Lõunakeskuse taluturult hinnaga 3.15.

Tullia jutukesed

<< 1 | 2 | 3 >>