hernejahu ja oajahu

Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2010-03-24 21:03:40
soetasin endale pakikese hernejahu, aga nüüd olen hädas selle kasutamisega. nii palju kui mina aru saan, on tegemist lihtsalt jahvatatud kuivatatud hernestega. seega nõuab see jahu ikka korralikku keetmist, et sellest näiteks suppi valmistada. palun juhendage!
Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2010-09-19 15:42:35
leidisn ökopoestHernekrõbuskid sellised kuivatatud herne maitsega :) ei kujuta ette, et jogurtiga hommikusöögiks sööks... püreesupile peale puistamiseks?! kas need on samad ajad, mida wasabiga maitsestatakse? (googeldades jõudsin nami foorumisse, kõigesööja küsitlusse) kuidas neid sel juhul teha? kasta wasabisse?

http://kardemon.blogspot.com

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2010-09-19 16:57:13
Ma ostsin ka neid oma pisemale pojale.Tema neid igatahes krõbistas.Pärast lasi veel hernekrooksu.DMulle ei maitsenud.

Zoozi tegemised

Meringue
Postitusi: 175
Abikokk
2010-09-19 17:17:59
Kardemon:
leidisn ökopoestHernekrõbuskid http://www.balsnack.ee/user_upload/thumbs2/hernekrbuskid.jpg sellised kuivatatud herne maitsega :) ei kujuta ette, et jogurtiga hommikusöögiks sööks... püreesupile peale puistamiseks?! kas need on samad ajad, mida wasabiga maitsestatakse? (googeldades jõudsin nami foorumisse, kõigesööja küsitlusse) kuidas neid sel juhul teha? kasta wasabisse?
Ei usu, et neist neid nimekirjas mainitud wasabi herneid teha saab. Kusjuures, otsides siia illustreerivat pilti leidsin neile lausa juba eraldi retsepti, kus tooraineks kasutatud tavalisi kuivatatud herneid, mida eelnevalt keedetud ja siis ahjus küpsetatud - lõpptulemus pildil näeb igal-juhul õige välja. Samas ega ma neid sinu ostetud herneid proovinud pole, lihtsalt pilti vaadates ja komponente (hernejahu) luges meenutasid pigem miskit kamapallide või maisikrõpsude (Cheetos vms) laadset? Ise puistaks vast ka supile või salatile. Või siis prooviks ikka maitseks wasabi(pulbri)ga segada või naudiks niisama (peab ikka prooviks paki ostma!). :)

Köögikatsed

Kärt
Postitusi: 503
Abikokk
2012-09-23 15:25:28
mulle lausa kingiti terve kilo hernejahu, ausalt öeldes ei oska sellega midagi peale hakata. ainuke mõte oli, et seda saaks kotlettidesse sokutada või kotlette hernejahus paneerida aga see on ka kõik. keegi teine pole midagi huvitavamat välja mõelnud?

Kahekesi Kalamaja köögis