Laudlinad, vakstud - kust saab?

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-02-27 19:28:42
Mul on selline naljakas probleem, et köök on hetkel nii Lasnakaretro kui veel olla saab ja lausa nõuab vakstut laua peale, sellist siledapinnalist. Mure on selles, et tahaks ühevärvilist või minimaalse kontrastiga mustriga valget-kreemikat-pruuni, aga sellist pole olemas. Kangas&Nööp, Koduekstra ja Jysk on läbi kammitud ja vakstud, mis seal müügil kas liiga kärtsud, eriti maitsetud või kui muster/värv vähegi lubab, siis on need kangase pealispinnaga ja seega raskemini puhastatavad. Aga laud on mikroköögis ainuke tööpind ja vakstu võiks vanakooli pinnaga olla, selline reljeefse mustrita... On keegi midagigi näinud, mis võiks sobida?

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2009-02-27 20:08:45
Üks võimalus on katta laud kleebitava kattega (tapeediga?), mida müüakse ehituspoodides. Mul on ka köögis tööpinnaks endine kapiuks, millele kleepisin marmormustrilise katte. Juba neljandat aastat kasutuses, peab hästi vastu ja on kergesti puhastatav.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

JM
Postitusi: 263
Abikokk
2009-02-27 21:01:15
Mumeelest ehitus- ja sisustuskaupades (mingid K-rauta jne) on ka vakstuid meetrikaupa müügil olnud. Ja ma ise ostsin kunagi näiteks Kaubamaja koduosakonnast mingit päris lahedat ruudulist vakstut.

An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field (Niels Bohr)

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-02-28 10:55:44
Ma kleepida hästi ei tahaks, tahaks sellist üle ääre rippuvat. Ehituspoed ja Kaubamaja on uued ideed, aitäh, vaatan üle.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-03-01 11:18:26
Vaata ka Eesti Tekstiili Kadaka tee poodi ja seal kõrval on Kangas ja Nööp ka. Kõigis nende kauplustes ei ole päris ühesugune kaup.
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-03-04 23:44:10
Ehituspoed oli hea vihje, erinev valik, sõbralik hind ja leidus täitsa talutav muster ka (tumepruun põhi, suured lilled). Poeks vist Bauhof. Aitäh!

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2012-09-08 18:50:18
Kas keegi teab, kus saab järeleproovitult häid ja korralikust materjalist laualinu või laualina õmblemiseks sobivaid kangaid? Sobiks näiteks tihedamad lina-puuvilla segud, eriti tore oleks kerge sissekootud muster. Tegelikult on sama küsimus veel ka kvaliteetsete linaste köögirätikute kohta - kust saada? Laatadele kahjuks väga ei satu, äkki saab ka mõnest statsionaarsest müügikohast. Krenholmi ju enam ei ole ja ei oskagi kuskilt otsida.
Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2012-09-09 01:12:24
Võrus peaks olema Vestra firma. Tagasihoidlik küll, aga linaseid kangaid ja pitse tõi Leedust ja Lätist. Sai ka tellida. Kui ei eksi, siis Räpina maanteel. Erilist reklaami ei ole, aga meeldivad ja vastutulelikud töötajad olid küll.