Sõbrapäev / Valentinipäev 14. veebruar

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-02-01 18:01:22
Foorumis oli paralleelne sõbrapäeva teemaarendus, tõstan siia üle:
Marit 8.2.2008:
tere! sooviksin sõbrapäevaks midagi väga erilist ja maitsvat küpsetada, on kellelgi ideid, järeleproovitud lemmikuid? tänud juba ette!
Kajakas 8.2.2008:
mina soovitaksin seda seda torti. See retsept on Pille juurest leitud.
Pille 9.2.2008:
Ma sekundeerin Kajakale (häbi mulle, et retsepti siin kogus veel pole. Lisan peagi) - see on tõesti hea kook, kuigi natuke (ainult tsipake) keeruline teha. Aga siin on maitse poolest sellele koogile üsna sarnane magustoit: piimašokolaadikreem soolase karamelliga: Serveeri seda mousse'i kenades magustoidupokaalides, kaunista maitsvate marjadega - minu arust kõlab küll hästi :) Ma ei ole suur sõbrapäeva-valentinipäeva tähistaja, aga miskipärast seostub see mullegi eelkõige šokolaadiga. Aga pigem šokolaadikreemi, kui kookidega. Midagi, mida saab diivanil mõnuledes kallima kaisus kergesti süüa :P Kui see soolase karamelliga šokolaadikreem ei ahvatle, siis julgen soovitada toorjuustuvahtu šokolaadiga (seda ma olen isegi kunagi sõbrapäeval serveerinud).
Pille 10.2.2008:
Üks teine foorumiteema tõi meelde veel ühe vägagi sobiva sõbrapäeva magusroa, nimelt šokolaadivulkaanid (chocolate fondants).
Pille 12.2.2008:
Ja veel šokolaadiseid magustoite, mis peaksid hästi sõbrapäevaks sobima: Tarte au chocolat e. prantsuse šokolaadikook: - serveeri nt hea vaniljejäätisega ja/või kirsikompotiga.
Pille 15.2.2008:
Marit, mis Sa sõbrapäevaks tegid? Põnev teada lihtsalt :)
Marit 15.2.2008:
ma tegin mokakooki, retsept pärineb selle kuu kodukirjast, tundus, et võiks olla hea ja sellist glasuuri polnud ka varem teinud aga jah lootsin et tuleb parem, aga glasuur läks veidi tükki ju siis ma pole veel köögis nii osav, et kõiki nippe teada. minu jaoks oli maitse tavaline ja kohati liiga magus ja väga ei meeldind rohkem ma seda vist ei tee, kuigi see on vaid minu arvamus, kindlasti kellegile on see kook väga meelt mööda

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-02-15 08:35:22
Sõbrapäev selleks korraks möödas. Sõbrapäeva kui sellist me ei tähistanud - eile käisime esmalt ühe sõbranna sünnipäeval, hiljem teiste sõprade juures lauamänge mängimas. Küll aga küpsetasin paar päeva varem mõnusaid šokolaadimuffineid, millele enne küpsetamist puistasin Meira roosasid südameid. Täitsa armsad jäid :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-02-15 12:16:25
Meie ka sõbrapäeva ei tähistanud, küll aga kilksus nii arvutisse kui telefoni häid soove ja see tegi tuju heaks. Abikaasa aga oli nädala lõpuks sellest valentinipäeva saginast peaaegu surmani tüdinenud, sest kohalikus koolis olid lapsed terve nädala vastavasisulisi üritusi korraldanud, mis siis tipnes reedese diskoga.
Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2011-02-14 12:28:02
Šokolaadi-martsipani südamed

Liisi Blogi

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2011-02-14 13:46:16
Head sõbrapäeva soovisin mina elukaaslasele südamekujuliste vahukommidega :D

Kätrini kokkamispäevik

Liilia
Postitusi: 431
Abikokk
2011-02-14 19:30:15
Sõbrapäevaks võib pakkuda kõike head paremat ja ka täiesti tavalist toitu, oluline et see tuleks ikka südamest martsipani-jõhvikatrühvlid, turbakook ja kõige tavalisemad kaneelisaiad

Köögitoimkond

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-02-14 19:52:43
Kui keegi tahab šokolaadivahtu teha, aga kodus pole peale šokolaadi ei vahukoort ega mune, siis saab ka teisiti: Thisi & Blumenthali chocolate mousse

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Jaanikaant
Postitusi: 705
Abikokk
2011-02-15 08:23:01
Mina tegin eilseks valentinipäevaks taevalikke Hummingbird Bakery šokolaadimuffineid

Maitse asi

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-02-02 11:05:34
Eva:
Valentinipäevaks ideesid SIIT.
Vaatasin, et see link on muutunud, nüüd on Taste.com.au retseptisoovitused siin. Eks peamiselt ole ikka südamekujulised road popid - siinkohal väike valik austraallaste ideid: Šokolaadi-karamelli brownie-südamed Südamepildiga moosimusid (idee tegelikult lihtne, aga liiga palju nikerdamist nõuab) Südamekujulised biskviidikoogid jne jne.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Marit
Postitusi: 310
Abikokk
2012-02-13 21:13:44
Tegin maitsvaid kiirelt valmivaid Nutella-brownie-sid

Magusad fotod

<< 1 | 2 | 3 >>