Näksimist hambututele kuni paarihambalistele

Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2009-03-19 22:52:05
h_s:
Äkki keegi oskab soovitada mingit retsepti, kuidas lapsele ise beebiküpsiseid teha. Proovisin internetiotsingute tulemusel ise riisijahu-tärklise-banaani-õunapüree-või segu ja tulid nii kõvad, et ei saa ise ka sealt tükki lahti :) Ühelt poolt muidugi hea - lapsele ei lähe midagi kurku, aga tahaks ikkagi natuke pehmemaid (umbes nagu kuivik - lutsides saab ikka midagi kätte) või isegi päris pehmeid, mis suus nii kiiresti ära sulavad, et ei olegi millelgi kurku minna. Eriti tore oleks, kui saaks ilma nisujahu ja munavalgeta hakkama.
ise pole küll teinud aga beebitoitude lehel on hirsihelvestega küpsised.

http://kardemon.blogspot.com

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-03-25 10:46:52
Mina tegin kardemoni soovitatud beebiküpsiseid. Kasutasin riisihelbeid, oliiviõli natuke, püreestatud kaalikat ning kartulit ning veidi magusamaks muutmiseks maisi. Kusjuures tulid päris head küpsised, ise sõin ka. Minu varsti 10kuuseks saav laps sõi neid isuga! Tegin pildi ka, kuna need tulid nii armsad pätsikesed välja

www.kokkama.ee

h_s
Postitusi: 81
Kokaõpilane
2009-03-25 12:46:10
Ragne:
Mina tegin kardemoni soovitatud beebiküpsiseid. Kasutasin riisihelbeid, oliiviõli natuke, püreestatud kaalikat ning kartulit ning veidi magusamaks muutmiseks maisi. Kusjuures tulid päris head küpsised, ise sõin ka. Minu varsti 10kuuseks saav laps sõi neid isuga! Tegin pildi ka, kuna need tulid nii armsad pätsikesed välja http://static1.album.ee/files/771/35/thumb_19283895_qLYY.jpg
Kas need küpsised tulid sul pehmed või kõvad? Ma proovisin ka selle "retsepti" järgi hirsihelvestest-õunapüreest-õlist, aga tuli selline naljakas käkk, mis pealt hästi kõva ja kare ja seest nätske. Tekitas kiiresti hästi palju kõvasid tükikesi, mis lapsele väga ohutud ei tundunud.
Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-03-25 14:24:04
minul olid ikka pehmed, võibolla ka sellest, et lasin taignal ca tunnike seista, nii läksid riisihelbed pehmemaks.

www.kokkama.ee

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2009-08-29 08:33:54
Kui kogu pere õhtust sööb ja 6-kuune oma söötmistoolis ka laua ääres istub, siis on tõesti vaja talle ka midagi ette/kätte anda.Kõigist köögiviljadest (näit kurk) ja puuviljadest (näit õun), mida seni olen proovinud anda, saab ta isegi hambutuna tükid kätte, mida siis tuleb mööda suud kurkuajamishirmus taga ajada. Aga nüüd andsin talle kätte keedetud maisist lõigatud u 1,5 cm paksuse ketta. Vot neid maisiteri ta sealt küll kätte ei saanud, ehkki lutsutamismootor töötas ikka täiel jõul :D. Ja maisi soovitatakse üldse beebidele üheks esimestest lisatoitudest, nii et võib anda küll.

Siit nurgast ja sealt nurgast

<< 1 | 2 | 3 >