MESI ja selle kasutamine toiduvalmistamisel

Leoola
Postitusi: 634
Abikokk
2008-11-03 14:07:28
mina joon teed meega ja toitudel kasutan palju, eelmises töökohas oli ka oma kindel mee varustaja aga see aasta enam mitte :(
Leenilii
Postitusi: 161
Abikokk
2008-11-26 22:43:06
[1quote]Kas siis näiteks kookides (vm soojas toidus) suhkru asendamine meega, selleks et kook tervislikum oleks, on täiesti mõttetu tegevus? Või säilib siiski mees midagi kasulikku kuumutades ka?[/quote] Ma arvan, et ei ole siiski täiesti mõtetu, sest mesi on kindlasti hulga tervisliku niiehknii kui tavaline rafineeritud suhkur. Nii et kui tahta vähendada rafineeritud suhkru tarbimist, siis võiks selle arvelt mett küpsetistes kasutada küll. Ise kasutan. Veel kasutan mett nt hommikuputrudes suhkru asemel (mitte alati, aga vahelduseks), nt kaerahelbepudrus on mesi väga hea. Samuti rukkileiva valmistamisel. Lapsed söövad niisama. Kahjuks on mul selle aasta mesi kivikõva, nii et kasutamine on raskendatud...
õunapuu
Postitusi: 152
Abikokk
2008-11-27 09:41:42
Meepurk kodus laual, töö juures ka. Kui magusa himu, siis limpsin niisama. Tee sisse ei pane.
Amööb
Postitusi: 476
Abikokk
2008-11-27 09:46:47
Minu lemmikmesi on taruvaiguga. Teeb mee natuke mõrkjamaks ning annab hea kreemja tekstuuri.

Gurmaan, kes loeb kaloreid on nagu prostituut, kes vaatab kella.

Sirliiz
Postitusi: 348
Abikokk
2008-11-27 20:44:41
Mul on mehe vanaema mesinik, seega meevarud ei lõpe :) Tööl on ka minul meepurk olemas, nii tee sisse kui ka niisama magusaks suutäieks ning oma toakaaslastega jagamiseks. Mannaputru teen alati muide meega, suhkrut ei kasuta. Hästi mõnus ja sametine maitse saab.
Anu
Postitusi: 373
Abikokk
2008-11-27 21:24:56
Ma ei suudaks ilma meeta üldse. Kasutan seda tee magustamiseks ja ka mõningate toitude valmistamiseks. Samuti söön seda niisama.
BirgitP
Postitusi: 98
Kokaõpilane
2009-11-17 12:00:32
Mulle meeldivad meepähklid, mida ma ise teen.

http://bikiplix.blogspot.com/

Cashmir
Postitusi: 134
Abikokk
2009-11-17 23:58:44
BirgitP:
Mulle meeldivad meepähklid, mida ma ise teen.
Kuidas sa neid meepähkleid teed?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-02-19 13:41:29
Ajakirjas "Naised" (23. oktoober 2009) on pikk artikkel meest. Kopeerin siia jutu "Igal meesordil oma nägu": PÄRNAÕIEMESI - õrnkollane, peenekristalliline, suurepäraste maitse- ja raviomadustega PAJUMESI - kuldkollane, pajule omase lõhnaga, veidi mõrkjas, kristalliseerunult suureteraline RAPSIMESI - väga hele, kristalliseerunult valge ja kõva, õrga maitsega, sobiv kondiitritoodete valmistamiseks, pikaajalisel sälitamisel kipub käärima PAJULILLEMESI - hele, kergelt hapukas, kristalliseerub väga aeglaselt, suurepäraste raviomadustega, sobiv suhkruhaigetele RISTIKUMESI - värvitu, peaaegu läbipaistev, kerge ristikheinalõhnaga, kristalliseerunult rasvataoline valge mass, heade raviomadustega VAARIKAMESI - hele, väga hea aroomi ja maitsega, suurepärane raviks KANARBIKUMESI - punakaspruun, kristalliseerunult pruun, tugeva lõhna ja veidi mõrkja maitsega, suure valgu- ja mineraalainesisaldusega, täiesti puhas kanarbikumesi ei kristalliseeru VÕILILLEMESI - kuldkollane, sitke, tugeva lõhnaga ja teravamaitseline MESIKAMESI - hele, kergelt roheka varjundiga, meeldiva maitsega, kristalliseerunult valge. (Allikas: www.hot.ee/metsamesi)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-05-10 09:48:09
Tiina:
Aga kas Manuka mesi on mingi erilist sorti mesi?
Rocca-al-Mare keskuses avatud Marks & Spenceri poes müüdi Manuka-mett. Ostsin ka prooviks ühe purgitäie. Mesi oli kallis, aga seda on viimasel ajal ingliskeelses kirjanduses väga palju kiidetud nii maitse- kui raviomaduste poolest, nii et proovin ära :) Mesindus.ee lehel on ka üks artikkel, aga eelkõige hobustega seotult :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 >>