Restoran AED, Rataskaevu 8, Tallinn

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-10-20 14:40:41
Pille:
Käisimegi eile õhtust söömas. Panen praegu kirja, mis me valisime, pärast kirjutan pikemalt: Eelroaks kanamaksasalat pohlasorbetiga (Emmal peedi carpaccio tofu-ürdi mousse'i, idude ja röstitud päevalilleseemnetega), põhiroaks savoikapsa-porruhautis rohelise sibula-kartuli mousse'i, kapsalaastude ja mädarõikakastmega (Emmal odra-hernehautis kukeseenekastmega, Kristjanil õrnalt suitsune sea sisefilee selleri-õunatorni ja mustsõstrakastmega), magustoiduks kookospiima-sidrunheina-brülee (Emmal ja Kristjanil Aia kook, milleks oli valge šokolaadi ja vaarikatega toorjuustukook.) Joogiks punane vein, vesi, kohv.
Nii. Esmalt pean ütlema, et sellise "puhta toidu saatkonna" idee mulle väga meeldib ja istub. Õhustik oli ka igati kutsuv, kuigi rahvast meie saabumise hetkel eriti ei olnud (v.a. üksik daam kõrvallauas, kellega varsti paar sõbrannat liitusid). Hiljem tuli küll rahvast juurde, nii et päris mahajäetud kohaga tegemist pole. Valisime aknaaluse laua, kust oli Emmal tore õhtust vanalinna jälgida.. Aga toidust. Menüü tundus igati huvitav ja Emma oli meeldivalt üllatunud, et taimetoitlaste jaoks oli valida lausa 3 eelroa ja 3 põhiroa vahel. (Kuna tegemist oli juba ta teise Tallinna-külastusega, siis on ta siinsete menüüdega natuke kursis). Mida tellisime, on üleval kirjas.
Fre:
Minu kogemus selle kohaga jääb aasta-paari taha ja kahjuks ei mäleta ma enam täpselt, mida proovisime. Aga minu jaoks oli toit paras pettumus - suhteliselt maitsetu. Saan aru küll, et puhas ja öko jne, aga see ei tähenda ju 0 maitseainet.
Kahjuks pean osaliselt Frega nõustuma. Minu valikud olid vist Emma omadest õnnestunumad. Kanamaksasalat oli tubli 3+ - punkte võtan maha selle eest, et pool taldrikust koosnes suurtest erinevatest salatilehtedest - minu arust üsna igav ja kokapoolset fantaasiapuudust näitav (palju meelsamini oleks näinud seal mingeid kuumutatud köögivilju), samuti ei olnud liialdatud vinegretiga. Aga kanamaks oli hea ja kaaslaseks pakutud pohlasorbett samuti - mõnus kuuma-külma mäng tekkis siinkohal. Põhiroaks võetud 'savoikapsa-porruhautis rohelise sibula-kartuli mousse'i, kapsalaastude ja mädarõikakastmega' oli väga mõnusalt maitsestatud. Kui norida, siis nimetuse üle - miks peaks talisibulaga maitsestatud kartuliputru kutsuma 'mousse'ks', jäi mulle arusaamatuks; samuti ei suutnud me taldrikust kapsalaaste leida. Emmale meeldis ta peedi carpaccio väga. Minu soovitusel tellitud odrakruubi-kukeseene roog oli aga täielik pettumus - just nagu Fre mainis, täiesti maitsetu. Metsaseened, mis ometi eesti köögi üheks uhkuseks ja suureks plussiks võiks olla, olid väga nõrgalt esindatud (vist kastmesse lagundunud, aga tükke polnud kuskil). Ka nägi roog üsna kahvatu välja (seda peaks mainima ka minu põhiroa puhul, aga vähemalt maitse oli igati hea). Meiega selles etapis liitunud Kristjan tellis siis kergelt suitsuse seafilee, mis maitses väidetavalt 'normaalselt' (siinkohal järgnes pikk diskussioon selle eestlaste seas levinud omadussõna tähendusest :)) ja nägi ainsana pearoogadest värvikirev ja ahvatlev välja. Magustoitudeks siis kahele sööjale juustukoogid ja minul brülee. Kustumatut muljet ei jätnud, aga ega midagi viga ka polnud. Üldkokkuvõttes võiks vist öelda, et kui keegi kutsuks, läheks uuesti. Kui taas mõni taimetoitlane külla satuks ja tahaks kenasse restorani minna, siis läheks ka taas. Aga kui lihtsalt isu kuskil restoranis õhtust süüa, siis ise proovin järgmisel korral mõne muu restorani järgi. Ah jaa - alustuseks lauale toodud leivakorvis oli maitsev rukkileib ja palju lahjem ja veidi saepurune sepik. Ürtidega maitsestatud või oli see-eest väga kaunis topsikeses, kaunistuseks saialilleõis. Nägi selline rõõmus ja värvikas välja, nii et selle eest 5+.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-11-19 15:07:59
Vahepeal oli pikalt restorani peakokaks vegan Mikk Mägi, nüüd on peakokaks JUHAN HEINSALU. Kokast ja tema toitudest on veidi juttu viimases Arteris: Kolm käiku kõrvitsast. Foto: Peeter Langovits, Postimees

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Lauri19
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2013-01-06 23:42:52
Päris vale info. Mikk Mägi pole kunagi olnud Aia peakokk. Hr. Heinsaulu täidab seda ametikohta juba viimased 4-5 aastat.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-01-06 23:46:35
Lauri19:
Päris vale info. Mikk Mägi pole kunagi olnud Aia peakokk. Hr. Heinsaulu täidab seda ametikohta juba viimased 4-5 aastat.
Vabandused, Lauri. Selline info jäi silma ajakirjandusest tolle vegan-kokaraamatu ilmumise ajal, kahjuks polnud aega üle kontrollida. Järelikult oli Mikk Mägi lihtsalt kokk :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2014-09-28 14:44:54
Käisime nädala sees kergel õhtusöögil. Juba kella kuue-seitsme paiku oli restoran üpris täis ning ka meiele leitud laud oli hilisemaks teisele seltskonnale reserveeritud. Atmosfäär oli hubane ning teenindus sõbralik ja professionaalne. Ettekandja oskas hästi menüüd tutvustada ning aitas teha õnnestunud valikud. Menüüst oli näha, et erinevate jäätiste valmistamine on köögipoolel käpas. :) Näiteks kaaslase heeringatartari juurde serveeritud hea tekstuuriga magus-hapukas leivajäätis sobis soolase heeringaga suurepäraselt. (Lisaks oli menüüs ka Vana Tallinna ja basiilikujäätis jne.) Ise tellisin seenesalati suvikõrvitsa ja röstitud metspähklitega. Seene-pähkli kooslus oli väga hea, salatit rikkalikult. Juurde serveeritud soe sepikulaadne leib oli samuti maitsev, iseloomutu ürdivõi aga vajas veidi soola lisaks. Kaaslane võttis magusaks Von Krahli jääkülma juustukoogi, mis oli huvitava tekstuuriga, peaaegu nagu jäätis. Minu jaoks veidi liiga rammus ja suur. Aia mõru kakao (jällegi ettekandja soovitusel) oli aga täpselt piisav, et magusaisu rahuldada, ka suhkrut lisamata. Plusspunktid nüüd õnneks juba Eestis kanda kinnitava tasuta veekarafinikultuuri eest.

Jazzino. teen. naudin.

<< 1 | 2 >