Paksoi

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-09-11 10:11:56
Mida teha veel pak-soi`st e. lehtpeedist? Olen siiani teinud hiina retseptide järgi, aga ehk on midagi huvitavat veel. Viimati vokkisin seesamiseemnete, tšilli, ingveri ja küüslauguga. Edenesid tänavu kahtlaselt hästi ja peenral veel hulk alles.
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-09-11 10:41:14
Kokanduse kohapealt ei oska öelda, aga täpsustuse mõttes, paksoi ei ole vist lehtpeet vaid lehtnaeris. (ja väidetavalt ka siis õige Hiina kapsas, aga see on veidi keerulisem teema juba :) )
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-09-11 11:09:05
Marju:
Kokanduse kohapealt ei oska öelda, aga täpsustuse mõttes, paksoi ei ole vist lehtpeet vaid lehtnaeris. (ja väidetavalt ka siis õige Hiina kapsas, aga see on veidi keerulisem teema juba :) )
Marjul õigus (kuigi ma olen kuskil kohanud ka terminit 'hiina lehtkapsas'). Veidi juttu kokandussõnastikus ja Nami-nami retseptikogus on 14 retsepti. Mulle endale meeldivad enim need väikesed mini-paksoid. Edinburghis elades ostsin neid kohalikust hiina poest, kus neid müüdi kiloste pakkidena külmletis. Mõnusalt mahlased ja maitsvad.. Siin üks igati asjalik ja informatiivne artikkel Sulev Savisaare sulest: KAALIKAS ON NAERI JA KAPSA HÜBRIID

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

õunapuu
Postitusi: 152
Abikokk
2008-09-11 11:26:44
Paksoi peaks minu teada olema hiina lehtnaeris. Kevadeti võib seemnepoodidest seda seemet leida.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-09-11 18:42:13
Hea küll, lähtusin seemnepakil kirjas olevast. Ei olnud ka mingi tuntud firma seemned ja eestikeelsete tõlgetega on nagu on.
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-09-11 19:00:25
Millest muust need segadused tulevaki enamasti, kui suvaliselt tõlgitud nimetustest. Tüütu ja kurb.
Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2008-10-02 22:21:21
Tegin täna lõunaks Võis hautatud paksoid. Kuna kasutasin paksoid esmakordselt ei osanudki midagi oodata, aga äärmiselt nauditav tulemus oli. Kahjuks ei olnud retseptis märgitud, kuna-kuhu ingver tuleks panna, ma siis lisasin lihtsalt puljongile. Ning tekkis ka ilmselt suht jabur probleem: milline paksoi kvalifitseerub väikseks? need, mis mul olid, olid kõik üsna ühe suurusega, aga mul pole aimu ka, kas see suurus on siis väike või mitte.
Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2016-02-16 21:12:18

Põrnikas:
Ning tekkis ka ilmselt suht jabur probleem: milline paksoi kvalifitseerub väikseks? need, mis mul olid, olid kõik üsna ühe suurusega, aga mul pole aimu ka, kas see suurus on siis väike või mitte.

Väiksed ehk beebipaksoi (baby pak choi / baby bok choy) juureosa on kokku umbes kahe sõrme laiune. Suurte isendite juureosa on aga pontsakam, nii keskmise fenkoli mõõtu. Väikseid saab mugavalt ka niisama süüa, suured aga vajavad lõikamist. 

Tegin paksoist vokki, aprikoosidega. Maitsev ja mõnus ning aprikoosid-seened roas, ei olnud mingit lihalist isegi juurde vaja. 

Jazzino. teen. naudin.